Uzaylılar

Uzaylılar, The Sims 3’e The Sims 3: Seasons Eklenti Paketi ile eklenen özel güçlere sahip yaratıktır.

The Sims 3: Seasons’ta Uzaylı Bulma

 Uzaylılar düşük bir ihtimalle geceleri 00:00 ile 03:00 saatlari arasında evimizi ziyaret edebiliyor ve bu ziyaretler genelde yalnızca bir saat sürüyor. Bu ziyaret sırasında bazen onlarla iletişim kurup, arkadaş olmak bile mümkün olabiliyor. Hatta yeterince iyi arkadaş olursanız evinizde kalmasını isteyebilir onu ailenize ekleyebilirsiniz.

The Sims 3: Seasons’ta uzaylı bulma ihtimali aslında azdır. Öyle ki Normalde uzaylıların evinize gelme ihtimali yalnızca %5’dir ancak etraftan değerli taşları toplayıp(en az 5 tane olmalı) evinizin herhangi bir yerine yerleştirirseniz bu ihtimal %15’e kadar çıkıyor. Evinizde hiçbir zaman çıkmadı ise kasabanın diğer evlerinde çıkma ihtimali %20’dir. Ayrıca eğer yeterince iyi arkadaş olursanız evinizde çıkma ihtimali çok artar. Öyle ki arkadaşınız olan bir uzaylıyı telefon ile evinize çağırabilirsiniz.

Yeterince iyi arkadaş olduğunuz uzaylıları ailenize çağırabildiğinizi söylemiştim. Ailenize kazandırdığınız her uzaylı 10. seviyede ”Logic” ve 7. seviyede ”Handiness” seviyesi ile ailenize eklenir.

Uzaylı Kaçırılması

The Sims 3: Seasons’ta uzaylı bulmak istemeseniz bile bazen onlar sizin Siminizi isteyebilir. Hatta nadiren de olsa Siminiz teleskop ile gökyüzüne bakarken Siminizi uçan araçlarıyla kaçırıp hamile bırakabilirler. Hamile bırakılan Simler erkek bile olabilir. Hamile bırakılan Simlerin bebekleri çoğu zaman uzaylı olarak dünyaya gelse bile bazen normal Sim olarak da dünyaya gelebilir. Teleskoba gündüz bakıyorsanız sizi kaçırma ihtimalleri yalnızca %2’yken geceleri bakıyorsanız bu ihtimal %13,5 oluyor.

The Sims 3: Seasons’ta Uzaylıların Özel Güçleri

Galaxa Uzay Aracı(GUA)

Aslında GUA bildiğimiz UFO’dur. Bu uzay araçları uzaylıların envanterine otomatik olarak gelir(Buydebug hilesi ile de satın alınabilir) Bu araç sayesinde istediğiniz bir yere hızlı bir şekilde seyahat edebilirsiniz. The Sims 3: Seasons uzaylıları uzay araçlarını iki seçenek ile geliştirebilir. Bunlardan biri ile diğer gezegenlere ziyaret edebilirken diğer seçenek ile lazer topları yerleştirebilirsiniz araca. İkinci seçenek ile istediğiniz bir yere lazer saldırısı yapabilirsiniz.

Beyin Gücü:

Aslında uyku ihtiyacının değiştirilmiş bir hali. Uzaylının üstüne basarak beyin gücünüzü tekrar artırabilirsiniz(Tıpkı WA’taki meditasyon gibi) Aynı zamanda yerdeki gök taşları sayesinde de bu ihtiyacı doldurabilirsiniz.

Biyo artırma ve tüketme:

Biyo güçleri sayesinde başka bir Sim’in hijyen, sosyallik ve eğlence ihtiyaçlarını bir saatliğine kendisine geçirebilir uzaylılar. Başka uzaylılar üzerinde ise kullanamaz bu gücü.

Obje Değiştirme:

Uzaylılar buldukları gök taşlarını çok daha pahalı hale hatta o türün en iyi haline getirebilir. Böylece taşın güzelliği ve parasal değeri de artar. Ancak çoğu zaman uzaylılar yüksek değerdeki taşları dönüştürürken başarısız olur.

Ayrıca bozulmuş objeleri(Buzdolabı, televizyon vs.) temassız bir şekilde tamir edebilirler.

Aynı zamanda(bu özellik için The Sims 3: Ambitions Eklenti Paketi’ne sahip olmak gerekmektedir) uzaylılar istediği bir yere gök taşı düşürebilirler. Bu gök taşları sayesinde istemedikleri Simleri öldürebilir ve bu devasa kayalardan çok para kazanabilirler. Ancak bu özellik aşırı derecede beyin gücü emmektedir.

Simleri araştırma ve tanıma:

Uzaylılar özel güçleri sayesinde diğer Simlerin trait’lerini yani kişilik özelliklerini kolaylıkla anlayabilir. Ayrıca diğer Simlerle çok rahat ilişkiler kurabilirler.

Göktaşı Çalma:

The Sims 3: Seasons’ta uzaylı bulmak biraz zor olsa bile uzaylı bulduktan sonra muhteşem özelliklerin tadını çıkarıyoruz. Benim en sevdiğim özellik ise kasabadaki bilim binasından gök taşı çalmak oldu. Böylece kısa yoldan para kazanabiliyoruz ancak çalamama gibi durumlar da olabiliyor.

Aynı zamanda bilim binasında part time işte de çalışabiliyor uzaylılar. Çeşitli deneylerde denek olarak çalışıyorlar.

26 Yorum

 1. Benim evime iki uzaylı geldi(farklı zamanlarda)bir uzaylı ile çok iyi arkadaş oldum ama o öldü.Daha sonra ikinci uzaylı ile hiç ilişki kurmama gerek kalmadan aileme eklendi.Daha sonra da birden yok oldu.Oyunu kaydetmeme rağmen neden kayboldu?İlk ölen uzaylımla mı bir ilgisi var?Lütfen cevap yaz Burkay abi:)

 2. evet onla ilgisi var uzaylıyla ilişkin varsa sil tabi silinmez ama yeni aile yap ve uzaylı ile ilişki kur ve ailene al sonrada iyi bak

 3. ya ben eklenti yüklemeye korkuyorum windows 8 e sims i kurdum ama eklenti yükleyince oyun açılmıyo mesela arkadaş kendisine windows 7 ye kurduğunda oluyo ama bende açılmıyor nedir bunun çaresı bu eklentiyi yüklemeyi çok istiyorum

 4. Burkay lütfen cevap ver ben şimdi orijinal sims 3 strateji pack WA Show time ve ambitions aldım.hepsini sıra şıra güncellendim.Windows 8 kullanıyorum acaba internetten korsan seasons yüklesem bir şey olurmu ana oyun açılır mı ana oyunda mı kopya olur

 5. Düşündümde korsana hayır demeye devam edeceğim.bir sorum var bende seasons yok ama ambitions var acaba bana meteor düşermi ?

  1. Zaten meteorun düştüğünü anlarsın seslerden falan. Kaçırabilirsin hemen Simnii.

 6. INŞALLAH bide çok soru sordum ama yarışma ne zaman bitecek Ege benim yanlış anlasılmasın kazanırsa. Ege Sayın diye yazın

 7. Benim eve geldi bir tane ama kapılar kilitliydi giremedi sonra havuzumda yüzdü falan ben iletişim kuracakken koşarak uzay aracına bindi ve gitti o.O

 8. Deniyim dedim akşam galaksiyi araştırdım gezegen bulduğum an ağaç parıldadı ve kaçırıldım :’D

 9. merhaba arkadaşlar ben sunset valleyde bir şey keşfettim hani sunset valleyde 3 tane göl var biri şelaleli, biri yanında arsa var biri ise sadece göl işte tam o gölün etrafında iki kocaman oraya geliş yönünün tam tersinde kayalıklar var ve o kayalıkların üzerinde semboller var birinde uzaylıların yer yüzüne inmesini ve insanları korkutup kaçırmasını anlatmakta diğer kayaık ise kocaman iki yılanın insanları kaçırmasından bahsetmiştir acaba sizde fark ettinizmi gizemi ne o kaylaıkların

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir