Unicorn

Bildiğimiz gibi her eklenti ile oyuna özel bir yaratık da ekleniyor. The Sims 3 Pets eklentisi ile gelen özel yaratık ise ”Unicorn” yani Tek Boynuzlu At. Şimdi Unicorn’u nasıl ailemize edinebileceğimize göz atacağız.

Tek Boynuzlu At’ı daha hızlı bir şekilde yakalamak istiyorsak öncelikle Animal Lover trait’ine sahip olmamız gerekiyor. Bu trait sayesinde geceleri saat 2 ve 5 aralarında haritamıza kuş bakışı bir şekilde baktığımızda, bir parıltı göreceğiz.

Bu parıltı Unicorn’un o civarlarda olduğunun göstergesidir. Animal Lover trait’i bu özellik dışında bizim hayvanlarla daha iyi ilişki kurmamızı sağlar. Unicorn ile best-friend olmadan önce, etrafta gördüğümüz geyik, rakun vb. vahşi hayvanlarla iyi ilişki içinde olmalıyız. Eğer yabani hayvanlarla çok zaman harcarsak gizli bir skillin dolmasını da sağlamış oluruz. Bu gizli skilli başarı ile bitirdiğimiz de ise Unicorn ile best-friend olabiliriz. Best-friend olduktan sonra ona Aileye Katılmasını teklifini sunarız. Bu durumda bile sizi kabul etme şansı %33’dür. Unicorn’lar her zaman beyaz renkte olmaz. Her zaman iyi de olmaz. Her kasabada yalnızca bir Unicorn bulunabilir. Tek Boynuzlu Atı’nızı diğer atlarla çiftleştirerek %50 ihtimalle yeni bir Tek Boynuzlu At doğmasını sağlayabilirsiniz.

Unicorn’ların ne özellikeri vardır?

Unicornlar istedikleri yere ışınlanabilirler.

İnsanları kutsayabilir ya da lanetleyebilirler (Kutsadıkları zaman boynuzları yeşil, lanetledikleri zaman boynuzları kırmızı olur) Eğer sizi kutsarsa mood’larınız yükselir. İhtiyaçlarınız daha uzun zamanda düşer ve kötü sürprizlerle karşılaşma ihtimaliniz azalır(Elektrik çarpması vs.) Eğer lanetlerse ise yukarıda saydıklarımın tam tersi sizi bekliyor olacaktır. Aynı zamanda da bitkileri de kutsayabilir ya da lanetleyebilirler.

Bir diğer özellikleri de etrafı ateşe verebiliyor olmaları. Aynı zamanda da yanan bir yeri söndürebilme özellikleri de var.

Zıplama ve Koşma özellikleri dolmuş olarak gelirler. Aynı zamanda da yarışmalarda daha iyi dereceler alabilirler

Dolu olan özellikler

 

Normal bir attan çok daha hızlı koşabilirler

 

 

Son özellikleri ise geçtikleri yerde nadiren gökkuşağı çıkarıyor olmaları. Gökkuşağının etrafındaki insanlar +mood kazancaklar.

 

 

 

Kötü ya da iyi Unicorn’lar

Bu durum Unicorn’un özelliklerine ve sizin duygularınıza kalmış. Unicorn’unuzu normal bir Sim gibi yönetip istediğiniz şekilde yönlendirebilirsiniz.

 

110 Yorum

  1. Geri bildirim: The Sims 3 Rehberleri |

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir