The Sims Social ve EA

Şu anda aktif olarak The Sims 3’ün ve The Sims Social’ın yapımcısı olan EA Games için işler bu günlerde pek de iyi gitmiyor gibi görünüyor. Özellikle EA’ın Facebook oyunlarında oldukça büyük düşüşler var. Geçen yıl 500.000 üzerinde sürekli aktif kullanıcısı olan Facebook oyunları bugünlerde sinek avlıyor.

Biliyoruz ki EA’ın Facebook’taki en yeni ve en iyi silahı The Sims Social. Belki de EA’ın web tabanlı oyunlara hala sahip olmasının tek sebebi. The Sims Socail çıktığı günden beri sürekli oyuncu kitlesini artırıyor ve The Sims Stüdyoları tarafından sürekli yenileniyor. Sürekli eklenen görevler ve belli haftalara özel yapılmış olan eşyalar da oyunun oynama süresini ve arkadaşlarla çekişmeyi artırıyor.

EA için bu günlerin kötü olduğunu az önce de söylemiştim. Eğer EA bu düşüşünde devam ederse The Sims Social bu olaylardan zararlı çıkabilir. EA web tabanlı oyunlardan para kaybetmeye başlarsa The Sims Social’a verilen payı azaltacak belki de tamamen ortadan kaldırarak The Sims Social’ı diğer oyunlar gibi kısır bir döngüye sokacak.

Şu an için EA’ın işleri iyi gitmese bile The Sims Social’a oldukça önem veriyor gibi görünüyor. Umarız bu ailedeki en küçük üyeye(aynı zamanda en büyüğü) verilen değer azalmaz.

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir