The Sims Freeplay’e Büyük Bir Güncelleme Geliyor

The Sims 3’ün iOS ve Android versiyonu olan The Sims Freeplay için onlarca güncelleme yayımlandığını biliyoruz. Her bir güncelleme ile de oyun katbekat güzelleşmişti. Ancak bu seferki güncelleme diğerlerinden biraz farklı, çünkü yeni güncelleme sadece belli bir konu hakkında yenilikler getirmiyor. Tüm oynanışı kökten değiştiriyor.
Yeni güncellemeyi indiren herkes artık Pre-teen Simleri CAS ekranında yaratabilecekler ve onlara yaşam amacı yükleyebilecekler. Böylece bu çocuklar yaşlanıp ölünceye kadar bu amaç doğrultusunda yaşayabilecekler. Evet, artık Simler doğal bir yaşlanma halinde olacaklar. Her geçen gün onları biraz daha olgunlaştıracak ve zamanla yaş evreleri arasında geçiş yapacaklar. Yaşlı Simlerin kapısını ise elbet bir gün azrail çalacak. Ancak bu Simler ölseler dahi evlerini, eşyalarını ve hayallerini genç jenerasyonlara aktarabilecekler. Bu yeniliklerin yanı sıra ise pre-teen Simlerin sahip olabileceği birçok yeni hobi oyuna eklenmiş.


24 Yorum

 1. Yaş evreleri arasında geçiş yapmaktan kasıt doğal bi büyüme-yaşlanma süreci yoksa normal oyunda da olduğu gibi gününü dolduran simin büyümesi mi acaba?

  1. Yapımcının dediğine göre geçen her gün, yapılan her aktivite Simleri biraz daha yaşlandıracak. Ancak muhtemelen TS3’teki gibi olacaktır bu uygulama.

 2. Arkadaşım şu siteye bi tasarımcı falan tut gözünü seveyim. Güncel haber yayınlıyosun iyi hoş da paintle yaptığın şu iğrenç logoyla bi halta benzemeyen temana bi çözüm bul. Alışırsınız dedin bi halta alışamadık. Adam akıllı bişeyler yap ya hiç mi göz zevkiniz yok. Youtube daki rehberlerden bile photoshop öğrenebilirsin öğrenemiyosan da orjinal logoya biraz düzenlemeyle bişeyler yapabilirsin. Çıldırdın mı allasen giresimiz gelmiyo siteye ya kaliteyi yükselt biraz. İyi yayınlar.

  1. Öncelikle eleştirin -her ne kadar seviyesiz bir şekilde olsa da- için teşekkür ederim. Maalesef, herkesin zevkine göre tema ya da logo ayarlayamıyoruz. Sonuçta en yakın arkadaşınla bile görüş ayrılılıklarına düşebilirsin, o bir şeyi beğeniyorken sen beğenmeyebilirsin. Bu da böyle bir şey işte. Sen beğenmedin diye kimse beğenmemiş gibi davranman da oldukça garip.
   Logonun ve sitenin sadeliği hakkında konuşmak gerekse, geçmiş temamız bu temamıza göre biraz daha görseldi ve hatta bana göre daha güzeldi. Ancak her şeyin görsellik olmadığını bilmelisin. Bir sitenin en önemli kısmı görselliği değil performansıdır. Geçtiğimiz temada ise performans oldukça düşüktü. Bunun sebebi ise yüksek kalitede görsellerin olmasıydı. Biz de yeni bir şey denemeye karar verdik ve görselliği biraz arka plana çekerek performansı artırdık. Böylece site çok daha stabil ve sade hale geldi. Photoshop içinse herhangi bir rehbere ihtiyacım olmadığını söyleyebilirim. Ayrıca Haziran ayına kadar da sitede herhangi bir şey değiştiremeyeceğimi sözlerime eklemeliyim. Yani giresin gelmiyorsa maalesef Haziran ayına kadar siteye ara vermen gerekebilir.

   Üslubun ile ilgili de şu sözü söylemek içimden geçti: ”Kalp ne ile doluysa dudaklardan o dökülüp gider.”
   Eleştirin için yeniden teşekkür ederim :)

 3. Merhaba benı I pad 2 kullaniyorum sims free play oynuyorum hilelerinizi yaptim ama olmadi bana yardim edebilirmisiniz lutfen

 4. burkay abi çocuğa en doğru cevabı vermişsin ne
  Ise bu arada yeni sürümü nasıl yükleyebilirim

 5. Tema için gelen pek olumlu bir yorum göremediğim için genelleme konuştum. Herkes “neyse alışır insan” demiş. Bence performansı koruyarak da çok başarılı bi görsel tasarım yapabilirsiniz. Birkaç kişinin daha bu şekilde eleştirdiğini gördüm ve hepsine cephe almış gibisiniz. Biraz ziyaretçilerinize verdiğiniz özeni gösterseniz, fikirlerini dinleseniz insanların gözünde daha çok yer tutarsınız bence. Ben sims medyasını pek çok yerden takip ediyorum zaten sıkıntı değil ancak böyle samimi ve Türkçe bir sitede daha fazlasını görmeyi umuyorum. Bunun için de uyarmayı uygun gördüm, dilim biraz kabadır üzgünüm. Tekrar iyi yayınlar.

  1. Tekrar merhaba,
   Biz şu ana kadar geliştiriğimiz her şeyi ziyaretçilerimizin isteklerine göre düzenledik. Size cephe almak gibi bir durumumuz yok ki zaten senin o kaba yorumuna karşı bile ”Haziran ayına kadar değişiklik yapmayacağız” demişim. Yani Haziran ayında istekleriniz doğrultusunda daha görsel bir şeyler yapmaya çalışacağız. İltifatlarınız ve uyarılarınız için yeniden teşekkür ederim =)

 6. peki yaş pastalar? benim 2 tane pre-teen sim im var ikisini de teen yapmak istiyorum zamanla aktivitelerle yaşlanıyorlarsa yaş pastalar ne olacak?

  1. Yaş pastalar Simlerini anında büyütür ancak doğal yaşlanma ise büyümeleri uzun bir süreç alacaktır. The Sims 3’te de aynı sistem mevcut :)

 7. Bende birthday cake var ama hala teenagers görevinde bake birthday cake istiyor ?

 8. Her yaptıkları aktivite derken örnek verebilirmisin ve fragmanın linkini atabilirmisin?

  1. Fragmanı bulamadım ancak mesela sen oyuna ne kadar çok aktif olursan Simin de o kadar çabuk büyüyecektir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir