The Sims Freeplay Weeekly Tasks Haftalık Görevler

The Sims FreePlay – Haftalık Görevler: Mystery Boxes

Weekly Tasks (Haftalık Görevler)

Mystery Boxes (Gizemli Kutular) – 1

ÖNEMLİ NOT: Haftalık görevler, en fazla 20 görevden oluşur ve 7 gün içinde bitirilmesi gerekir. Bu “quest”in görevleri, kişinin SimTown’una (oyununa) göre değişiklik gösterebilir. Yani listelediğimiz bu görevler, sizinkiyle tamamen aynı olacak değil fakat amacı “Mystery Box Key / Gizemli Kutu Anahtarı” için olan bu görevleri tamamladığınızda, hepiniz aynı ödülü kazanırsınız.

NOT 2: Bu “quest” için aşağıda listelenen görevlerden farklı görevleriniz varsa ve görevi nasıl tamamlayacağınızı bilmiyorsanız, bu makale altına bir yorum bırakabilirsiniz; ilgileniriz.

NOT 3: Makaleyi uzun uzadıya incelemek yerine, açıklamasını aradığınız görevin adının sadece bir sözcüğünü aramanız yeterli olacaktır: Mobildeyseniz, tarayıcınızın “Sayfada Bul” özelliğini kullanarak; bilgisayar üzerinden bağlıysanız, CTRL+F kombinasyonu ile “Arama Konsolu”nu açıp bir sözcük girebilirsiniz.

TAVSİYE: İhtiyaç barları yüksek Sim’ler, INSPIRED (İlhamlı) olurlar ve bu moddaki Sim’ler, komutları, daha fazla XP kazanarak gerçekleştirirler. Tavsiyem, Sim’lerinizi mümkün olduğunca ilhamlı/yaratıcı tutun.

GÖREV 1

“Visit Mystery Box Shop”

REWARD (Ödül): 100 XP

Bizden “Gizemli Kutu Mağazası”nı ziyaret etmemizi istiyor. Sol alttaki görev listesinden bu “quest”i açıp, sağ alttaki “Mystery Box Shop” kutucuğuna tıklayarak bu mağazayı ziyaret edebiliriz.

Visit Mystery Box Shop The Sims Freelay

Bu görevi tamamladığımızda 100 XP (eXperience Point) yani 100 Tecrübe Puanı kazanırız.

GÖREV 2

“Use The BBQ at The Park”

REWARD (Ödül) : 100 Simoleons & 50 XP

BBQ (barbeque), barbekünün kısaltılmış halidir. Bu görev, bizden “PARK” alanında barbekü kullanmamızı istiyor. Harita görünümünden “PARK“a tıklayıp bu alana gitmeliyiz.

Visit Park Sim Tracker

Buraya gittiğimizde işi olmayan bir Sim’imizi, “Sim Tracker”dan “düdük” simgesiyle parka çağırmalı ve onun vasıtasıyla barbekülerden birine tıklamalı ve “Use BBQ (30 mins)” komutunu seçmeliyiz. Bu komut, 30 dakika sürecektir. 30 dakika sonra bu görevi başarıyla tamamlamış oluruz.

Use The BBQ at The Park

Bu görevi tamamladığımızda 100 Simoleons yani 100 Sim Parası ve 50 XP (eXperience Point) yani 50 Tecrübe Puanı kazanırız.

GÖREV 3

“Max Out a Sim’s Hygiene”

REWARD (Ödül) : 50 Simoleons & 50 XP

Bu görev, herhangi bir Sim’imizin hijyen ihtiyacını tamamen doldurmamızı istiyor. Bunun için hijyen ihtiyacını gideren objelerden birini kullanmalıyız. Bir Sim ile bir lavaboya tıklayıp, 7 saniyede bitecek olan “Wash Hands” komutunu yaptırabiliriz. Ya da bir duşa tıklayıp, 6 saniyede bitecek olan “Quick Rinse” komutunu yaptırabiliriz.

Max Out a Sim’s Hygiene

Bu görevi tamamladığımızda 50 Simoleons yani 50 Sim Parası ve 50 XP (eXperience Point) yani 50 Tecrübe Puanı kazanırız.

GÖREV 4

“Make Some Pancakes”

REWARD (Ödül) : 100 Simoleons & 10 XP

Bu görev, pankek hazırlamamızı istiyor. Bunun için bir fırına ihtiyacımız var. Bir Sim ile bir fırına tıklayıp, “Baking” menüsünden “Pancakes“i seçmeliyiz. Pankeki, 6 Sim parası karşılığında ve 10 dakikada hazırlayabiliriz. Pankek tamamlandığında, bize 12 Sim parası olarak geri dönecektir.

Make Some Pancakes The Sims Freeplay

Bu görevi tamamladığımızda 100 Simoleons yani 100 Sim Parası ve 10 XP (eXperience Point) yani 10 Tecrübe Puanı kazanırız.

GÖREV 5

Make a ‘Fancy Coffee’

REWARD (Ödül) : 100 Simoleons & 10 XP

Bu görev, bizden afilli (köpüğüyle şekil verilmiş, süslü) bir kahve hazırlamamızı istiyor. Bunun için elbette bir (Coffee Machine) kahve makinesine ihtiyacımız var. Herhangi bir kahve makinasına tıklayıp “Fancy Coffee” komutunu gerçekleştirmeliyiz. Bu komut 5 dakika içerisinde tamamlanır.

Make a Fancy Coffee The Sims Freeplay

Bu görevi tamamladığımızda 100 Simoleons yani 100 Sim Parası ve 10 XP (eXperience Point) yani 10 Tecrübe Puanı kazanırız.


money

Weekly Quest 25% Complete!

Weekly Quest 25% Complete Mystery Box The Sims Freeplay

HAFTALIK GÖREVİMİZİN İLK ÇEYREĞİNİ TAMAMLADIK! İlk çeyreği tamamlamamızın ödülü olan (1,000 Simoleons) 1000 Sim parası artık cepte!


GÖREV 6

“Grow Some Carrots”

REWARD (Ödül) : 150 Simoleons & 15 XP

Bu görev, bizden havuç yetiştirmemizi istiyor. Bunun için bir “Garden Patch” objesine ihtiyacımız var (Buy Mode / Outdoors / Trees, Plants, Flowers kategorisinden 20 Sim parası karşılığında satın alabiliriz). Garden Patch‘e tıklayıp menüden “Carrots“ı seçmeliyiz. Havuçlar 3 Sim parası karşılığında ekilir ve 32 Sim parası kazancı ile 5 dakika içinde hasat edilebilir.

Grow Some Carrots The Sims Freeplay

Bu görevi tamamladığımızda 150 Simoleons yani 150 Sim Parası ve 15 XP (eXperience Point) yani 15 Tecrübe Puanı kazanırız.

GÖREV 7

“Make 2 Sims Bro Hug”

REWARD (Ödül) : 50 Simoleons & 30 XP

Bu görev, 2 Sim’e (Kanka Kucaklaşması) “Bro Hug” eylemini yaptırmamızı istiyor. Bunun için iki Sim’inizin “Good Friend” aşamasında bir arkadaşlıkları olması gerekiyor.* “İyi arkadaş” olan iki Sim’imizden biri seçiliyken diğerine tıklayıp, 3 saniye sürecek olan “Bro Hug” komutunu gerçekleştirerek bu görevi tamamlayabiliriz.

Make 2 Sims Bro Hug The Sims Freeplay

Bu görevi tamamladığımızda 50 Simoleons yani 50 Sim Parası ve 30 XP (eXperience Point) yani 30 Tecrübe Puanı kazanırız.

GÖREV 8

“Make 2 Sims Chest Bump”

REWARD (Ödül) : 200 Simoleons & 10 XP

Bu görev, 2 Sim’e (Göğüs Çarpıştırma) “Chest Bump” eylemini yaptırmamızı istiyor. Bunun için iki Sim’inizin “Best Friend” olması gerekiyor.* “En iyi arkadaş” olan iki Sim’imizden biri seçiliyken diğerine tıklayıp, 1 saniye sürecek olan “Chest Bump” komutunu gerçekleştirerek bu görevi tamamlayabiliriz.

Make 2 Sims Chest Bump The Sims Freeplay

Bu görevi tamamladığımızda 200 Simoleons yani 200 Sim Parası ve 10 XP (eXperience Point) yani 10 Tecrübe Puanı kazanırız.

GÖREV 9

“Have a Sim Reach Nirvana in The Park”

REWARD (Ödül) : 125 Simoleons

Bu görev, bizden “PARK” alanında bir Sim’imizi nirvana ulaştırmamızı (!) istiyor. Erhm… Harita görünümünden “PARK“a tıklayıp parka gidebiliriz. İşi olmayan bir Sim’imizi, “Sim Tracker”dan “düdük” simgesiyle parka çağırmalı, çağırdığımız Sim’in üstüne tıklamalı ve “Reach Nirvana (12 hrs)” komutunu seçmeliyiz. Bu komut, 12 saat sürecektir. 12 saat sonra bu görevi başarıyla tamamlamış oluruz.

Have A Sim Reach Nirvana In The Park The Sims Freeplay

Bu görevi tamamladığımızda 125 Simoleons yani 125 Sim Parası kazanırız.

GÖREV 10

“Buy a 3 Star Toilet”

REWARD (Ödül) : 150 XP

Bu görev, üç yıldızlı bir tuvalet satın almamızı istiyor ve 3 yıldızlı bir tuvaleti normal şartlarda satın alabilmek için en az “LEVEL 13” yani 13. oyun aşamasında olmanız gerekiyor! En az 13. aşamadaysanız ya da daha üstündeyseniz, FURNITURE kataloğundaki “Bathroom” kategorisinden, (en az 13. oyun aşamasında olmanızı isteyen) “Toilet of the Damned” isimli bu tuvaleti 3,500 Sim parası karşılığında satın alabilir ve bu görevi tamamlayabilirsiniz.

Buy A 3 Star Toilet The Sims Freeplay

Eğer bu tuvaletin gotik tarzından hoşlanmadıysanız ve en az 15. oyun aşamasındaysanız, 4,500 Sim parası karşılığında “The Throne Toilet” isimli bu tuvaleti satın alabilirsiniz. “Defcon 6 Toilet” , “Desinger Toilet” , “Neo Tokyo Toilet” isimli tuvaletler de 3 yıldızlı tuvaletlerden… Sonuçta asıl görevimiz, HERHANGİ BİR 3 yıldızlı tuvaleti satın almak…

Duruma Göre ALTERNATİF Tavsiyeler: Eğer en az 13. aşamada değilseniz ve 7 gün tükenmeden bu “quest”i tamamlamak istiyorsanız, ya bu görevi gerektiğince LP karşılığında (skip butonuna basarak) es geçeceksiniz, ya da (yine LP karşılığında) FURNITURE / Bathroom kategorisindeki “Toilet of the Damned”in kilidini açacaksınız. 13. aşamaya kaç aşama kaldıysa o kadar LP gerekecektir (1 aşama, 3 LP edecektir). Mesela “12. LEVEL”dasınız ve 13’ten önce satın almak istiyorsanız “3 LP” karşılığında bu tuvaletin kilidini açarak onu satın alabileceksiniz.

Bir Psikopatlık Tavsiyesi: Şahsen ben, sizlere tüm görevleri anlatabilmek için sıfırdan başladığım bu oyunda daha “LEVEL 6″da idim ve hırs ettiğim için ıkına ıkına 13. aşamaya ulaşarak, görevimizi normal bir şekilde tamamladım. Siz de oyuna yeni başlayanlardansanız ve benim gibi bir psikopatsanız (!), iki “inspired” modlu “best friend” Sim’inize durmadan “Chest Bump” eylemini yaptırabilir ve 1 saniyesi 7 XP’den, saatler içerisinde on binlerce XP kasarak, 2 günde zar zor 13. aşamaya geçebilirsiniz. Elbette bir robot misali bunu saatlerce yapmamız beklenemez; bunun için ben, “bu psikopatlığı” dizi-filmlerimi seyrederken tamamladım (elbette ki oyunun sesini kısarak!). Böylece kafayı da yememiş oluyoruz ve bir taşla iki kuş vuruyoruz.

Bu görevi tamamladığımızda 150 XP (eXperience Point) yani 150 Tecrübe Puanı kazanırız.


money

Weekly Quest 50% Complete!

Weekly Quest 50% Complete The Sims Freeplay

HAFTALIK GÖREVİMİZİN İLK YARISINI TAMAMLADIK! İlk yarıyı tamamlamamızın ödülü olan (3,000 Simoleons) 3000 Sim parası artık cepte!


GÖREV 11

“Buy a Coffee Machine”

REWARD (Ödül) : 100 XP

Bu görev, yeni bir kahve makinesi (Coffee Machine) satın almamızı istiyor. Evlerinizden birinde var olsa dahi bir adet almanız gerekiyor.

Buy A Coffee Machine The Sims Freeplay

Bu görevi tamamladığımızda 100 XP (eXperience Point) yani 100 Tecrübe Puanı kazanırız.

GÖREV 12

“Buy a Phone”

REWARD (Ödül) : 100 XP

Bu görev, bir telefon (Phone) satın almamızı istiyor. Furniture / Electronics kategorisi altından bir adet telefon satın aldığımızda görev tamamdır!

Buy A Phone The Sims Freeplay

Bu görevi tamamladığımızda 100 XP (eXperience Point) yani 100 Tecrübe Puanı kazanırız.

GÖREV 13

“BBQ in The Park Between 6 and 10 AM”

REWARD (Ödül) : 100 Simoleons

Bu görev, sabah saat 6 ile 10 arasında bir zaman dilimi içerisinde, parkta barbekü yapmamızı istiyor. Yani 06:00 ile 10:00 saatleri arasındayken parka gitmeli ve işi olmayan bir Sim’imizi, “Sim Tracker” listesinden “düdük” simgesiyle parka çağırmalı ve onun vasıtasıyla barbekülerden birine tıklamalı ve “Use BBQ (30 mins)” komutunu seçmeliyiz. Bu komutu seçer seçmez görevin tamamlandığını göreceksiniz. Yani illa 30 dakika beklemenize gerek yok; komutu sonlandırabilirsiniz.

BBQ In The Park Between 6 and 10 AM The Sims Freeplay

Bu görevi tamamladığımızda 100 Simoleons yani 100 Sim Parası kazanırız.

GÖREV 14

“Read The Encyclopedia”

REWARD (Ödül) : 150 Simoleons

Bu görev, ansiklopedi okumamızı istiyor. Bunun için bir kitaplığa ihtiyacımız var ve eğer yoksa, FURNITURE / LIVING ROOM kategorisi altından bir kitaplık satın almalıyız. Kitaplığa tıklayıp “Encyclopedia (4 Hrs)” komutunu gerçekleştirmeliyiz. Bu eylem 4 saat sürer ve sonrasında görev tamamlanmış olur.

Read The Encyclopedia The Sims Freeplay

Bu görevi tamamladığımızda 150 Simoleons yani 150 Sim Parası kazanırız.

GÖREV 15

“Watch Funny Cat Videos On A Computer”

REWARD (Ödül) : 200 Simoleons & 15 XP

Bu görev, bilgisayar üzerinden komik kedi videoları seyretmemizi istiyor. Bunun için bir bilgisayara ihtiyacımız var eğer bir bilgisayarımız yoksa, FURNITURE / ELECTRONICS bölümünden bir adet edinebiliriz. Bir Sim’imizle bilgisayara tıklayıp “Watch Cat Videos (2 Hrs)” komutunu gerçekleştirmeliyiz. Bu eylem 2 saat sonra biter ve ardından görev tamamlanmış olur!

Watch Funny Cat Videos On A Computer The Sims Freeplay

Bu görevi tamamladığımızda 200 Simoleons yani 200 Sim Parası ve 15 XP (eXperience Point) yani 15 Tecrübe Puanı kazanırız.


money

Weekly Quest 75% Complete!

Weekly Quest 75% Complete The Sims Freeplay

HAFTALIK GÖREVİMİZİN DÖRTTE ÜÇÜNÜ TAMAMLADIK! Dörtte üçünü tamamlamamızın ödülü olan (3 LP) Üç LifeStyle Puanı artık cepte!


GÖREV 16

“Make a Sim Hibernate”

REWARD (Ödül) : 350 Simoleons

Bu görev, siz deyin “kış uykusu” , benim diyeyim “güzellik uykusu”na yatmamızı istiyor. Bir Sim’imizle bir yatağa tıklayıp, “Hibernate (21 Hrs 30 Mins)” komutunu gerçekleştirmeliyiz. Bu eylem, tam 21 saat 30 dakika sürecektir! 21 saat 30 dakika sonra bu görev tamamlanmış olur.

Make a Sim Hibernate The Sims Freeplay

Bu görevi tamamladığımızda 350 Simoleons yani 350 Sim Parası kazanırız.

GÖREV 17

“Max Out a Sim’s Bladder”

REWARD (Ödül) : 50 Simoleons & 50 XP

Bu görev, bir Sim’imizin tuvalet ihtiyacını tamamen doldurmamızı istiyor. Bunun için tuvaletlerden birini kullanmalıyız. Bir Sim ile bir tuvalete tıklayıp, “Use The Toilet” komutunu gerçekleştirdikten sonra görev tamamlanmış olur.

Max Out a Sim's Bladder The Sims Freeplay

Bu görevi tamamladığımızda 50 Simoleons yani 50 Sim Parası ve 50 XP (eXperience Point) yani 50 Tecrübe Puanı kazanırız.

GÖREV 18

“Send 3 Sims To Bed for a Deep Sleep”

REWARD (Ödül) : 820 Simoleons

Bu görev, 3 Sim’imizin aynı anda “Deep Sleep” eylemini gerçekleştiriyor olmasını istiyor. Sim’iniz seçiliyken bir yatağa tıklayıp “Deep Sleep (7 Hrs)” komutunu verin. Aynı komutu 3 farklı Sim’inize yaptırın. Buradaki püf nokta, her bir Sim’in AYRI BİR YATAK kullanmasıdır. Üçüncü Sim’i de ayrı bir yatağa yatırdığınız an, görevin tamamlandığını göreceksiniz. Yani illa 7 saat beklemenize gerek yok; görev tamamlandı penceresini gördükten sonra “deep sleep” komutlarını sonlandırabilirsiniz.

Send 3 Sims To Bed for a Deep Sleep The Sims Freeplay

Bu görevi tamamladığımızda 820 Simoleons yani 820 Sim Parası kazanırız.

GÖREV 19

“Buy an Easel”

Bu görev, bir ressam sehpası (şövale) satın almamızı istiyor. Bunun için FreePlay’deki Sim Kasabanızdaki Promotion ‘R’ US Store adlı yapının inşa edilmiş olması gerekiyor çünkü ressam sehpasını buradan satın alabiliyoruz.

Promotion 'R' US Store The Sims Freeplay

Harita görünümünden Promotion ‘R’ US Store adlı yapıya tıklayıp “Careers” kataloğu altından 700 Sim parası karşılığında bir “Easel” satın aldığımızda, görev tamamlanmış olur.

Buy an Easel The Sims Freeplay


money

Weekly Quest Complete

Weekly Quest 100% Complete The Sims Freeplay

HAFTALIK GÖREVİMİZİ TAMAMLADIK!


Ödülümüz, 1 Key (1 Anahtar) ve 5,000 XP (beş bin tecrübe puanı)!

Artık yeni bir haftalık göreve kadar serbestiz! 

15 Yorum

  1. Kübra abla, Sim Dünyası’nda asıl görevinin FreePlay olduğunu biliyorum ancak Sim Dünyası’nda ara sıra da olsa Sims 4 ile ilgili de yazılar/rehberler hazırlarsan çok mutlu olurum. <3

    1. Tabi ki kuzum. Sim Dünyası için Freeplay’i biraz kapsamlı hale getirmeye uğraşayım, ondan sonra The Sims 4 için de elimden geldiğince bir şeyler yaparım. <3

    1. Umarım hep birlikte daha da güzellerini hazırlarız. <3 Çooook teşekkür ederim bu güzel yorum için, sevgili dasvi! <3

  2. Her ne kadar The Sims FreePlay ilgi alanımın dışında olsada kaliteli ve emek harcanmış bir rehber olduğu belli. Ellerine, kollarına sağlık.

    1. Berke’ciğim de gelmiş, hoş gelmiş. <3 Tatlı kardeşim benim, çok teşekkür ederim. <3 Senin de yüreğine sağlık! <3

  3. ben trade a profession resource görevini tamamlayamadım bir şekilde yardımcı olursanız çok sevinirim *-*

  4. Have a sim fall asleep in the bath. Diye bir gorevim var anlamadim yardimci olurmusunuz?

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir