Willow Creek Hakkında Önemli Bilgiler

E3 sırasında yapılan bir röportajda, Willow Creek hakkındaki tüm tartışmaları ortadan kaldırılacak bir açıklama yapıldı.

Willow Creek’te mahalleler olmayacak. Willow Creek’i koskoca bir dünya olarak düşünebiliriz. ve bu dünyada 5 farklı kasaba bulunuyor. Hepsi aynı dünyada ama hepsinin atmosferi çok farklı. Sonuçta deniz kenarında olan bir kasaba ile dağın başındaki bir kasabanın atmosferi, Simleri, evleri tabii ki farklı olmak zorunda. Her kasabada 5 taneye kadar arsa bulunabiliyor. Bunların bazıları halka açık kamu arsaları bazıları ise yerleşim arsaları. Ayrıca bu arsaları Edit Town’a geçerek değiştirebilir ya da yeniden düzenleyebilirsiniz.

Aslında Willow Creek’te altıncı bir bölge de bulunuyor ancak bunu bir kasaba olarak değerlendirmek yanlış. Çünkü o altıncı bölgede yalnızca bir arsa bulunuyor. Kocaman bir halka açık arsa(Bildiğimiz ”big park”)

Peki bu sistem, The Sims 4’ü nasıl özel kılıyor. Şöyle düşünelim. Her kasabanın farklı atmosferi var demiştik. Böylece her atmosferde oynanacak farklı hikayeler, farklı eşyalar olacak. Böylece o bölgedeki Simler de o atmosfere ayak uyduracak ve harika bir komşuluk ilişkisi baş gösterecek. Artık Simler yalnızca arsalar içinde bir şeyler yapmayacaklar. Kaldırımlarda, ağaçların arasında, sokaklarda her yerde birbirleriyle etkileşim içinde olacak.

13 Yorum

 1. Yine de insan ister istemez “Bu muydu yani?” diyor. Habere demiyor, bu sisteme diyor. 5 arsa kadar küçük bir alan ne demek abi ya!?!?

  1. Şahsen eksilerinin artılarından çok daha fazla olduğunu düşündüğüm bir sistem kendisi. Tamam daha fazla Sim olacak, daha fazla canlı olacak sokaktaki eşyaları ve benzeri şeyleri aktif şekilde kullanacaklar, eyvallah ama yükleme ekranı nedir. 2015’e gireceğiz adamlar bizi 2004’e geri yolluyorlar. Beş sene önceki sistemin üstüne katıp mahalleleri daha da canlı hale getirmek yerine on seneki önce sistemi geliştirmeye çalışıyorlar.

 2. Bu arsalar küçük mü yani tek tük ev ve bikaç tane community lot falan mı var yoksa hepsi büyük birer kasaba gibi mi? Bir de o sayfada sanki başka şeylerden de bahsediyor gibiydi

  1. Hangi sayfadan bahsediyorsun bilmiyorum :D İspanyolca bir yazıdan çevirdim bunu. :D Toplamı bu kadardı yazının.

 3. Burkay katılıyorum bug a bile razıyım ben ama açık dübya olsun gidip orjinalini 200 lira vermeye gönlüm razı olmqs benim bu Duyduklarımdan sonra .. bit oyunun ikincisi birinciyi, üçüncüsü ikinciyi vr dördüncüsü de üçüncüyü aratmamalı bence ve suan sims 3ü mumla arıycaz anladım ki

 4. Bence oyunu oynamaya devam ederken yükleme ekranı allta devam etmeli.Sen başka simlerle uğraşırken yüklenicek ve yükleme zamanını almayacak.

  1. Yine de yorum yapmak için çok erken. Yükleme ekranlarının uzunluğu ve sıklığı da çok önemli.

 5. Bence kasabalar büyük olacak. EA oyunun kapladığı alanı azaltmak için oyuna böyle bir uygulama getirmiş olabilir. :)

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir