TSR El Değiştiriyor

The Sims serisinin ve hatta belki de oyun dünyasının en başarılı ve en çok para kazandıran sitelerinden biri olan The Sims Resource (ya da TSR) Enthusiast Gaming tarafından satın alınıyor. 20 Milyon Amerikan Doları karşılığında gerçekleşen satış işleminin TSR’de ne gibi değişikliklere gebe olacağı henüz netlik kazanmadı ancak sitenin önceki sahipleri sitenin işleyişinde henüz herhangi bir değişiklik olmadığını belirtti.

Ayrıca dikkat çeken bir başka nokta da Enthusiast Gaming’in TSR’yi “Dünyanın En Büyük Kadın Video Oyunu Sitesi” olarak tanıtması. Sitenin yeni sahipleri dünyada kadın oyuncu sayısının hızla yükseldiğini ve satın aldıkları bu yeni platform sayesinde direkt olarak kadın oyunculara ulaşabileceklerini belirtmiş. Bu da ilerleyen günlerde sitenin daha da kadınlara odaklanıp odaklanmayacağı sorusunu akıllara getiriyor.

Siteyle ilgili değişiklik oldukça sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

6 Yorum

 1. Ben o söylediğinizi, “dünyanın en fazla dişi karakter içeriği taşıyan video oyunu sitesi” olarak algılamıştım ve umarım öyle söylemek istemişlerdir de. ? Aklıma bile gelmedi öyle bir şey ima ettikleri…

  Bu şey, cinsiyet gözetmez; çünkü video-oyunu dediğimiz şey, bireyin zekasını, yaratıcılığını ve daha nice keşfedebileceği yeteneğini ortaya çıkartıp geliştiren eğlenceli bir uğraştır. O kız oyunu, bu erkek oyunu diye sınıflandırmak, bir profesyonele yakışmaz. ?

  Umarım ki bildiğimiz ve (açıkçası benim şu haliyle memnun olduğum) TSR, böyle devam eder ya da daha da iyiye gider. ?

  1. Kadınların en çok oynadığı oyun olarak belirtmişler. Yani en geniş kadın oyuncu kitlesine sahip oyun şeklinde =)

   1. Açıklama için teşekkürler Burkay’cığım. ?
    Hmm… Demek TSR, tüm dünyada en çok dişilerin hücum ettiği bir site… ??❤ Bize yatırım yapmış adamlar, hehe. ?

 2. arkadaşlar ben tsr de select artistim sitenin yardımcısıyla konuştım site hiçbir değişiklik gelmicek inanmıyorsanız select artist olduğuma ismimi araştırıp bulabilirsiniz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir