The Sims’in PC Cephesi Hala Oldukça Sessiz

Geçtiğimiz haftalarda yaptığımız bir haberde The Sims Stüdyoları’nda işten atılmalar ve stüdyoda küçülmeye gitme yüzünden ortalığın bir hayli karışık olduğunu yazmıştık. O günden bugüne The Sims 4 için kayda değer bir haber hala yayımlanmadı. Bu durumu aslında kötüye işaret olarak değil, fırtına öncesi sessizlik olarak nitelendirmek çok daha iyi olabilir çünkü The Sims ekibi 9-11 Haziran’da düzenlenecek EA Play’e katılacağını çok önceden açıklamıştı.

Hatta o etkinlik sırasında yeni bir The Sims 4 oyununun oynanabilir olacağını da ima etmişlerdi. Yani uzun süren sessizliğin ardından Mayıs’ın sonunda büyük bir eklenti duyurusu yaparak gözleri yeniden üzerlerine çekmeyi amaçlıyor olabilirler.

The Sims 4 ekibinin yanı sıra etkinlikle The Sims Mobil ve The Sims Konsol ekibi de bulunacak. Bu da The Sims Mobil için büyük bir güncellemenin yolda olduğu anlamına geliyor olabilir. Kim bilir, belki de oyunda kilitli olan ‘Sahil’ bölümünün kilidi açılacaktır. Hatta konsola özel -küçük de olsa- bir paketin duyurulması pek de şaşırtıcı olmaz.

Eğer ki büyük bir eklenti paketi yerine bir eşya paketi duyurusu yapılırsa ve oyunun diğer sürümlerinde de yenilikler olmazsa The Sims’in freni patlamış bir kamyon gibi bayırdan aşağı tüm hızıyla indiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

9 Yorum

 1. EA’in başına ne geldiyse bu paragözlülüğünden geldi.Eğer dediğiniz gibi oyun tarihin tozlu raflarına kaldırılarsa sitede kapanacakmı.

  1. The Sims 4’ün bir başarısızlık olduğunu kabul etsek de EA’in The Sims’ten tamamen vazgeçeceğini sanmıyorum. =)

 2. EA Play’de gelebilecek en büyük adayın artık Seasons olduğunu düşünüyorum. Çünkü oyuncuların en çok istediği ve kar etmek,satışların iyi gidebileceği garanti bir paket. Ama o oyun motoruna nasıl adapte edilir orası sıkıntı. Eklenti paketleriyle bile yeteri derecede bir genişleme alamazken bu Seasons’a nasıl yansır bilmiyorum. “Farklı bir Sims 4 Deneyimi” lafı işin içine girince Seasons otomatikmen devre dışı kalıyor. Onun yerine “Go to School” veya “School Life” adlı bir paketin çıkabileceğini düşünsem de yine oyun motoru bir engel olarak karşıma dikiliyor.
  Seasons gelirse önceki yorumlarda bahsettiğim gibi bir Eşya Paketi serisi çıkarma ihtimalleri yüksek. İnsanların tepkisinin buna karşı yüksek olacağını bildiklerinden Seasons için yenilik olarak tanımlanabilecek şeyleri eğer yaparlarsa bu paketlerle getirip “Daha gelişmiş bir Seasons deneyimi” için diyeceklerdir.
  Hazirana az kaldı göreceğiz ne yapacaklarını. Şah mı yapacaklar yoksa Mat mı olacaklar

 3. Oyun motoru kaliteli olsa iyi birşeyler beklerdim fakat XerNeo’nun dediği gibi bu oyun motoruyla fazla bi seçeneğimiz bile yok ?

 4. The sims 4 için ek paket duyurusu için heyecanlanmam,The sims mobile için hiç hiç heyecanlanmam hatta umrumda olmaz hatta The sims 5’e ağırlık vermiyorlar diye üzülürüm.

 5. The Sims Mobil i büyük bir güncelleme bekliyorsa umarım yine evrime kafa atmaz çünkü oyunun ilk hali ile son hali bambaşka ama yine de yenilenmesi güzel olur

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir