The Sims 4’ün Türkçe Yamasında Sona Yaklaşıldı

Birçok ünlü oyun gibi The Sims 4’ü de Türkçeye çeviren Techno Game ekibi projenin sonuna yaklaşmışa benziyor. Son verilen bilgilere göre CAS ekranındaki yazıların %100’ü oyun içindeki diğer yazılarınsa %72’si Türkçeye çevrilmiş durumda. Bu rakamlara göre projenin çoğu bitmiş azı kalmış. Umarız birkaç hafta sonra projenin tamamlandığı haberini de yaparız =)

6 Yorum

  1. Zor bi oyun her eklentide tekrar çevrilmesi gerekecek sanmıyorum devamını geleceğini sims 4 ü çevirip bırakırlar bence ama emeğe saygı teşekkür ederiz :)

  2. Bu sefer tekrar çevirmesi istenilmese iyi olur çünkü eski oyunlar Türkçe dil harfleri desteklemiyordu

  3. Ben şahsen sims oyunlarının yerel dil yaması ile oynanmasına kısmen karşıyım. Bu elbette ki belirli yönlerden tartışmasız olumlu bir seçenek olabilir. Lakin özellikle İngilizce öğrenebilmek konusunda bu süreci destekleyen ve en eğlenceli haliyle kolaylaştırarak bu açıdan kelime hazinemizi geliştiren bir yönü var bence sims serilerini ingilizce dil seçeneği ile oynamanın. Ya da aynı şekilde başka dil seçenekleri ile oynamak da ayrı bir beyin jimnastiği ve yepyeni bir dil öğrenebilmenin de avantajını sunar. ‘İngilizce – Türkçe’ çeviri yamasını desteklememe rağmen arkadaşlara bu konudaki tavsiyem oyunu ağırlıklı olarak hangi dili öğrenmek istiyorlar ise o dil seçeneği ile oynamalarıdır. Böylelikle sims oynadığımız saatler bize bir şeyler kattığı gibi yabancı dil derslerindeki başarılarımızın da küçük bir sırrı olacaktır ;)

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir