The Sims 4’ün Optimizasyonu Hakkında

Geçtiğimiz günlerde Maxis’ten The Sims 4’ün optimizasyonunun, The Sims 3’teki gibi bir felaket olmayacağı açıklaması gelmişti. Hatta TS4’ün yapımcıları The Sims 3’ü kaldırabilen her bilgisayarın The Sims 4’ü daha da rahat kaldıracak açıklaması içleri rahatlatmıştı. Aslında burada herkes The Sims 4’ün grafiklerinin oldukça iyi olmasına rağmen The Sims 3’ü zor kaldıran bilgisayarların, bu oyunu nasıl kaldıracağını merak ediyor.

Cevabına gelecek olursak, cevap The Sims 4’te değil, The Sims 3’te. The Sims 3 aslında tam bir sistem canavarıydı. Oyun iyi optimize edilmeden satışa çıkmıştı ve oldukça iyi sisteme sahip bilgisayarlarda bile kasma, yavaşlama gibi durumlar ortaya çıkıyordu. Hele ki üzerine 10 tane eklenti kurunca isterseniz en iyi bilgisayarları getirin, The Sims 3, o bilgisayarlarda dahi oldukça yavaş şekilde çalışacaktır.

Ayrıca, EA Games tekrar aynı hataya düşmek istemeyecektir ve bu yüzden The Sims 4’ü olabildiğince iyi optimize edecektir. Ayrıca oyunda Simlerin detayları dışında sistemi pek zorlayacak şeyler aramak da zor. Çünkü The Sims’ten Crysis gibi grafikler de beklemek doğru değil. Tüm bunları bir araya getirirsek yapımcılar The Sims 4 üzerinde oldukça iyi çalışacak ve bu sefer oyunu optimize etmeyi başaracaktır. Bu da The Sims 3’ü kaldıran her bilgisayarın The Sims 4’ü daha da rahat kaldırma vaadini yerine getirecektir.

3 Yorum

  1. ben şu anda sims 3 oynayamıyorum buyuzden bi yol buldm en son çıkan eklenti paketi dışındaki tum paketleri siliyorum sonra en sonuncusu oynuyorum e.. oyle oluncada diğer paketlerini bosu bosuna almış ve her paketi irleştirip herşeyin içinde olduğu the sims 3 ü oynayamıyorum eğer her paketi yuklersem CAS bolumunde 2. sim için tıkladığımda oyun kapanıyor. şimdi ise sadece university life ve generations var diğer hepsini sildim oyun bu sekilde ile arada i kasıyor :(

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir