The Sims 4’ün Konsol Sürümü Hakkında Detaylı Bilgiler

Bugüne kadar çıkmış en başarılı serilerden biri olarak gösterilen The Sims’in dördüncü ve en son halkası sonunda yeni nesil konsollara geliyor. The Sims 4 hem Xbox One hem de PlayStation 4 için 17 Kasım 2017 tarihinde satışa çıkacak.

Oyunun konsol sürümleri hakkında son birkaç gün içerisinde resmi ağızdan birçok farklı açıklama yapıldı. Biz de bu açıklamalardan elde ettiğimiz en önemli bilgileri sizlerle paylaşmak istedik.

İşte bilgiler:

 • Oyunun PlayStation fiyatı standart sürüm için 195TL olarak belirlenmişken koleksiyon sürümü 225TL olarak belirlenmiş. Xbox içinse standart sürüm fiyatı 199TL koleksiyon sürüm fiyatı 230TL olmuş.
 • Her iki konsoldaki oyun da The Sims 4’ün PC sürümündekinin birer kopyası olacak. Yani konsol ile PC arasında herhangi bir farklılık olmayacak.(Mesela The Sims 3’ün konsol sürümleri PC sürümünden çok farklıydı)
 • Bugüne kadar güncellemeler ile eklenmiş olan tüm özellikler(havuzlar, toddler’lar vs.) oyunun çıkış sürümünde bulunacak. Ayrıca yapımcı ekip PC’ye gelecek yenilikleri PS ve Xbox sürümüne de belirli aralıklarla aktaracak.
 • PC’ye çıkan ve çıkacak olan tüm paketlerin konsol sürümlerine de gelmesi planlanıyor.
 • PC’deki hileler konsollarda da geçerli olacak ve PC’deki kayıtlı dosyalar vs. konsollara aktarılamayacak.
 • Oyunu önceden sipariş edenler 3 gün önceden oyuna girme imkanı bulacak. EA Access’a kayıtlı olan kişiler ise oyunu 8 gün öncesinden oynayabilecek.
 • Oyun konsolların desteklediği sosyal özelliklerden yararlanacak.(Başarı ödülleri, ekran görüntüsü alma vs.)

PlayStation Adresi  Xbox Adresi

Fragmanı henüz izlememiş olanlar için:

9 Yorum

 1. yanlız en düzgün konsola uyarlanmış sims oyunu pek umrumda olmasa da gerçekten iyi uyarlamışlar

  1. ama durun yeni okudum tamamen kopyası olacaksa nasıl yani kol mouse mu olacak? saçma geldi bilemiyorum

 2. Sims 4 başarılı mı? Bana göre değil
  Sims 2 daha başarılı
  Sims 3 birlikte geri dönüş var gibi
  Sims 5 2020 tahmini çıkış

   1. “Bugüne kadar çıkmış en başarılı serilerden biri olarak gösterilen The Sims’in dördüncü ve en son halkası sonunda yeni nesil konsollara geliyor.” bence bu cümle yanlış “bugüne kadar çıkmış en başarılı serilerden biri gösterilen The Sims , son oyunuyla yani The Sims 4 ile yeni konsollara geliyor.”bence böyle olmalıydı. Biliyor musunuz bence switche de çıkmalıydı hatta xbox one ve ps4 e gerek yoktu direk switche çıkmalıydı.

    1. Selam, benim yazdığım cümleyle senin yazdığın cümle arasında anlam farkı bulunmamakta. Ben The Sims 4’e başarılı değil The Sims’in kendisine seri olarak başarılı demek istedim.

     1. “en başarılı serilerden biri olarak gösterilen The Sims’in dördüncü ve en son halkası” şu kısım cümleyi bozuyor.Ben onu demek istedim.

 3. bence gayet güzel ama PC’ye aldığımız eklenti paketlerini tekrar almak saçma. bende Xbox one var. ama yinede almam. Daha PC’ye almayanlar için bence gerçekten güzel.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir