The Sims 4’ün Ertelenme Sebebi Belli Oldu

Geçtiğimiz gün finansal raporlarla ilgili bir toplantı gerçekleştiren Electronic Arts yetkilileri Titanfall ve Sims 4 gibi oyun gündeminin zirvesindeki yapımlarla ilgili açıklamalarda da bulundular.

Electronic Arts‘ın yetkili isimlerinden Peter Moore, Titanfall‘un sadece Microsoft platformlarında boy göstermesinden dolayı bu oyundan bekledikleri satış rakamlarının da sınırlı olduğunu belirtti.

Moore, Titanfall‘un yapımcısı Respawn Entertainment‘in oyun üzerinde çalışmaya devam ettiğini belirterek, bir yandan da ilk DLC için hazırlıkların başladığını söyledi.

yenisims4

Moore‘dan sonra söz alan Andrew Wilson ise, geniş bir fan kitlesi bulunan The Sims serisinin yeni oyunuyla ilgili bazı detaylara yer verdi. Wilson, The Sims 4′ün ertelenmesinin sebebini Titanfall‘a bağladı. Electronic Arts‘ın yetkili ismi Titanfall‘a daha fazla bütçe ayırabilmek için The Sims 4‘ü erteleme kararı aldıklarını belirtti.

Bu durumda Titanfall‘un 13 Mart‘ta çıkacağını düşünürsek, The Sims 4‘ün çıkış tarihinin de bu tarihten sonra netleşeceğini söyleyebiliriz.

Shift Delete

9 Yorum

 1. Gelde kufur etme tifanfall için sims 4 erteliyolar butceyi cogunu tifanfalla verdiler bak gorursunuz sims 4 e fazla masraf yapamicaklar oyun dandik olucak bizde zannediyoruz oyunu daha iyi yapmak için yazik oldu sims serisine yazik :(( oyle degilmi ama

  1. Hayır kardeşim bilirisn oyun dünyasında en ileri gelen isimlerden birtaneside EA.Her oyun bir stüdyoda yapılmıyor her oyun için ayrı ayrı stüdyolar ayrı ayrı bütçeler var Ve Titanfall’ı geliştiren EA değil yayımcı şirket EA o yüzden pek bütçe önceliği yoktur oyunun.Titanfall yeni piyasaya çıkacak bir oyun geliştirici şirket Respawn Entertainment bütçe bu firmanın işi Sims 4’ü geliştirende EA yayımcı şirkette EA o yüzden bir öncelik olursa bu öncelik Sims 4’ün olur.İyi bir satış yakalamak için Titanfall’dan sonra çıkarırlar diye düşünüyorum.

 2. Adam kendisi demis tifanfall a daha fazla butce ayirabilmek için sims 4 u erteledik diye bu da demek oluyoki butcenin cogunu tifanfall oyunu icin hardilar simsede az bi butceyle gecistiricekler

 3. Birde şöyle bakarsan olaya Titanfall’ı bekleyen player çok fazla ondan gelecek bütçe ile Sims’e daha yeni şeyler katılabilir.Çünkü şahsi görüşüm Titanfall 13 Martta çıkıyor haziran temmuz gibi Sims 4 çıksa 3-4 ay vakit var ee zaten Sims 4’ün temelleri hazır durumda o 3-4 ay vakit içerisinde gelen bütçeyle yenilikler katılabilir.Oyunun grafikleri zaten güzel animasyonlarıda dilden duya duya biliyoruz.Tepki alan tek şey saçlardı oyunun öteki özellikleri zaten güzel.Yine şahsi görüşüm Titanfall yüzüne oyunun geç çıkması güzel çünkü gelecek olan Sims 4 o saç kalıplarıyla gelseydi hayal kırıklığı olurdu.Sim detayları ne kadar daha iyi olursa o kadar iyi.

 4. Önemli olan güzel bir oyun olması ben 2015 kış sezonunu uygun görüyorum. Daha erken çıkarsa büyük ihtimalle eksik oyun çıkar.

  1. Sims 3’ün son paketlerini Maxis yaptı ve evet benimde bildiğim kadarı ile Sims 4’üde Maxis ile EA ortak olarak yapıyor.Yani benim bildiğim kadarı ile böyle çünkü fuarlarada EA standında katılmıştı.Kaynaklara baktığımız zamanda yapımcı Maxis ve EA yayımcının ise EA olduğu yazılıyor zaten.

   1. Ancak şöyle bir durum var ki Maxis zaten EA’in. Yani Maxis, EA’in alt stüdyosu.

    1. Evet bende yazdıktan sonra mesajı böyle değiştirmek istedim fakat değiştirme olmadığı için değiştiremedim.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir