The Sims 4’teki En Büyük Arsa Boyutu:50×50

Bildiğimiz gibi The Sims 3’teki en büyük arsa boyutu 64×64’tü. Bu arsa boyutu  o kadar büyüktü ki kasabalarda dahi bu arsalarla çok nadir karşılaşıyorduk. The Sims 4’te ise en büyük arsa boyutu 50×50 olarak ayarlanmış. Ancak bu büyüklüğün zaman içinde değişebileceği de sözlere eklenmiş.

34 Yorum

 1. “64×64 çok büyüktü zaten” gibi bir tabir kullanmaya kimsenin hakkı yok. Oyunu mimari olarak kullanan insanlar var ve AVM, Sinema, Üniversite (Kampüs Tarzı) yapanlar için bulunmaz bir nimetti. Herkes kendine yakın gelene eyvallah diyor kimse birbirini düşünmüyor. Böyle oyunun kullanıcılarına böyle oyun yaparlar, satarlar, yerler. Sonra da bizi ne yerine koyduklarını anlamayız bile.

  Şansı olan gururlu olsun ve iade edip o parayla bu mübarek aylarda gerçek birşeyler yapsın. Paranıza yazık. Gerçekten haketseydi böyle birşey söylemezdim ama yazık arkadaşlar. Daha faydalı birşey için kullanın. Sağlam bir tepki olmadan HEPİMİZİ ilgilendiren özellikleri parayla kakalamaya çalışacak bize EA. Buna izin vermeyin.

  1. Allah aşkına 64×64 boyutuna tam yeten bir ev yada avm tarzı yapan kimseyi görmedim abartma bu kadar beğenmiyosan yorum yapma

   1. Kutaya katılıyorum…Saldırarak cevap yazmış gibi oldu biraz zaten…64*64 kullanmadım mesela ben hiç oysaki bir sürü lot,otel,villa fln yaptım apartman yaptım ama kullanmadım aşırı ve gereksiz büyüklütkte ve oyunu kasardı iyiki iptal olmuş..

   2. Ben simsi tamamen mimari amaçla kullanıyorum ve yaptığım her bina yaptığım arsaya tam oturuyo buna 64X64te dahil sen görmedin diye bunları kims yapmıyor gibi bişey yok ve böyle giderse oyunu almam alamam…

 2. Kutay bana sıralatma sana en az 10 tane fıstık gibi lot gösteririm pişman olursun bu söylediğine. Öyle yada böyle, ihtiyacı olanlar olacak. Anladığım kadarıyla builder tanıdığın yok. İstersen sana birkaç arkadaşımı önereyim git onlarla konuş.

  Genel oynayışta 64×64 çok nadir kullanılan bir arsa olsa da, sims serisi sim, ev, dizi, tasarım yapanlara da hitap ediyor. Sen kullanmıyorsun diye başkaları da kullanmayacak değil. Beğenmedim ve yorum yapmaya da devam edeceğim. Üslubuna dikkat edersen sevinirim. Ben sana cevap verirken saygımı yitirmedim bana emrivaki yaparak konuşma hakkını sana kimse vermiyor.

  Yorumu kaldırmazsanız sevinirim. Seviyeli bir tartışma ortamı çünkü hakaret yok.

  1. Ama sen iyi şeylerede kötü yorum yapıyosun oyunun kötü yanları çok evet ama iyi yanlarıda var bunları görmüyosunuz

 3. Off lakaplı arkadaşım sana nasıl ulaşabilirim ? Birşey danışmam gerekiyor sende bilgili bir arkadaşımıza benziyorsun. Yardım edebilirmisin ?

 4. off adlı arkadaşım kendini boşuna yorma kimse senin lafınla oyun düzeltmez hele ki ea doğru diyosun ama boşuna bu kadar yorum yapıyosun

 5. Arkadaşlar benim oyunla problemim yok benim birşeyleri değiştirmekle de problemim yok özgür olarak eleştirilerimi paylaşıyorum bu sizi neden rahatsız ediyor bilmiyorum. Bana yorum yapma demek yerine yorumumu okumamayı tercih etmeniz daha hızlı ve kesin bir çözüm olabilir zannımca.

  En nihayetinde burası bir sims haber paylaşım platformu ve ben ard arda gelen bu kötü haberlerden dolayı sinir bozukluğu yaşıyorum çünkü bu oyunu 2000 yılından beri oynuyorum ve ister istemez beklentim en üst düzeyde oluyor, hak vereceksiniz ki. Ama söylüyorum, Builder arkadaşlar için Sims 4 birçok kolaylık sağlıyor. Onca hile ile yapılan evler artık daha kolay ve kullanışlı araçlarla görsel şölen haline geliyor. Keza sim yaratma ekranı dev bir değişim yarattı. Ben oyunun güzel yanlarını göz ardı etmiyorum. Ama kötü yanlarını da söylemekten çekinmeyeceğim.

  Anlayışınız için teşekkür ederim.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir