The Sims 4’te Kendi Spa Merkeziniz İçin İpuçları

Spa Day game pack’i yükledikten sonra oyununu açtığında yerleştirilmeye hazır , oyunla gelen üç tane Spa merkezi göreceksiniz.Fakat isterseniz diğer Spa merkezleri gibi kendi merkezinizi de yapabilirsiniz.İster masaj ve sauna’dan oluşan bir spa olsun, isterse de meditasyon ağırlıklı, game pack, eşyalarıyla bunları yapabilmenizi sağlıyor.

Build mode’a geçip eşyalara yakından bakmak isterseniz tek yapmanız gereken şey; “Objects by Function” seçeneğiyle beraber “Show All” a tıklamanız ve ardından yeni gelen eşyaları görebilmek için “Spa Game Pack” i seçmeniz.Spa merkezini inşa etmeden önce eşyaların ne işe yaradığı hakkında biraz bilgi sahibi olmakta yarar vardır.İsterseniz yakından bakalım;

TS4_501_GP02_01_003

 

Happy Hands and Feet Chair: Oldukça rahat olan bu sandalyede, simleriniz el ve ayak masajlarını yaptırır. Masörler bu sandalyenin başında siminize masaj yapabilmek için bekler.

İp ucu:Spa merkezinizi inşa ederken masörlerin durabilmesi için sandalyenin çevresinde yeterli bir alan bırakmaya özen gösterin.

19668225386_5bdb6fb6d9_z

The Relaxer Massage Table: Bu eşya bir sandalyeden beklenilenden daha fazlasını yapıyor.Simler bu sandalye de becerikli ya da yeterli becerisi olmayan masörlerden çeşitli aramoterapilerle masajlarını yaptırır.

İp ucu:Eğer bir simin yeterli “Brand-New Wellness Skill”‘ i varsa Spa merkezinde olmasalar bile bu sandalyede masaj yapabilirler.

tumblr_inline_nrjgpvDCJ91s4yqel_500

Zen Again Yoga Mat and Instructor Zen Again Yoga Mat: Simlerin çeşitli yoga hareketleri yapabildiği yoga minderleri de yeni gelen eşyalar arasında.Minderi istediğiniz yere koyup yoga yapabilirsiniz ancak eğitim amaçlı olan minder, sadece spa merkezinde ya da spor salonunda bulunuyor, bu yüzden merkezinizi yaparken lot tipini “Spa” olarak seçmeniz gerek yoksa yoga dersleri alamazsınız.

İpucu: Eğitim amaçlı olan minderi yerleştirirken çevresinde yeşil bir alan fark edeceksiniz.Bu yeşil alanın içerisine normal minderlerden koyarsanız yoga eğitmeni tarafından ders alabileceksiniz.

sims-4-spa-day-game-pack-sauna

Artificial Fever Room and StoneZone Sauna: Spa Day’de saunalar dört siminiz içine sığabileceği kadar büyük ve oldukça da buharlı.Simleriniz buhar sayesinde rahatlayabilir, diğer simlerle sosyalleşebilir hatta Woohoo bile yapabilirler.Bununla beraber siminizin içerde buharlı havayla fazla kalmamasına dikkat edin yoksa uzun süre  buharla temas etmekten dolayı ölümcül sonuçlar ortaya çıkabilir.Eğer kendi saunanızı yaratırken endişeliyseniz, game pack önceden hazırlanmış, üstelik başlangıç için gayette iyi olan iki tane  saunayı da barındırıyor.

İpucu:Çeşitli objeler yerleştirerek saunanızın daha iyi görünmesini sağlayabilir,istediğiniz boyutta yapabilir hatta tek kişilik bile yapabilirsiniz.Fakat her birine kapı eklemeyi de unutmayın!

meditation-levitate

The Ohmm My Gosh Meditation Stool and The Introspective Contemplation Stool:Eğer siminiz spa’da rahatlayacak bir yer arıyorsa, bu meditasyon taburesini kullanarak hata etmez.Simler meditasyon yaparak Wellness skill’lerini yükseltebilirler.Hatta yeterli seviyeye geldiklerinde hiçbir yere destek almadan oturdukları yerden yükselebilirler.Wellnes skill’i tamamlayıp master olmuş bir sim, bulunduğu alanda ya da farklı bir alana  ışınlanma yetisine sahip olur.

İpucu: Wellnes Skill’e yeni başlayan simler meditasyon sırasında konsantrasyon kaybına uğrayabilir ya da çabuk sıkılabilirler.Sıkılmaları geçene kadar meditasyon yapmak istemeyeceklerdir fakat bu bir sim saatinden fazla da sürmeyecektir.

tumblr_inline_nrhmyoMYUw1s4yqel_500

tumblr_inline_nrhmyuQhDZ1s4yqel_500

 

Duvar ve Yer Desenleri:Spa Day, ayrıca parlak ve hoş görünümlü yeni duvar ve yer desenleri de beraberinde getiriyor.“Glow that Flows” duvar ve yer deseni, the sims tarihi boyunca daha önce görmediğimiz bir şey.Bununla beraber çeşitli ve rahatlatıcı görünümlü renk değişimlerine de sahip.

İpucu:Spa merkezinizdeki duvar ve yerler, açığa çıkmasını istediğiniz duyguların, müşteriler üzerinde işe yaramasını sağlayacaktır.Sıcak renklere sahip parkeler ile merkezinize daha samimi bir hava verebilirsiniz ya da soğuk renkteki taş ve mermerler ile şık ve zarafetin bir arada olduğu  görüntüsü de kazandırabilirsiniz.

 

Dekorasyon:Spa Day gamepack, ayrıca duvarları ve yerleri boyayabileceğiniz çeşitli stilleri  de içeriyor.Daha sade ve  modern bir görüntü istiyorsanız “Etherian Wooden Slatwall” ı  ya da “Awesome Cube” ı kullanabilirsiniz.Daha huzurlu bir görüntü oluşturmak isterseniz de duvarlara “Water Wall” (sudan duvar)  ekleyebilirsiniz.Farklı üç boyutu olup  duvardan aşağıya doğru akan rahatlatıcı bir görünüme de sahip.Hatta isterseniz suyun rengini bile değiştirebilirsiniz.Ve işin içine  heyecanlı bir şeyler katmak isterseniz, suyun rengini “cycling rainbow of relaxation” a ayarlıyabilirsiniz.

İpucu:Daha doğal bir görünüm için; “Beguiling Bamboo Divider” ya da “the Plant and Stones of Serenity” eşyaları  biraz çiçek ekleyebilir ve taştan yapılmış dekorasyonlar kullanabilirsiniz.

Lambalar:Bu paketle oyuna birkaç lamba da eklendi.Çoğu “Glow that Flows” duvar ve yer desenlerindeki gibi the sims tarihinde görmediğimiz formlara sahipler.Ayrıca Backlit duvar aynası (Backlit Mirror of Illumination),  Two-story ceiling avizesi (The Stellar Spiral) ve İlluminated floor decals (Illuminated Lotus) eşyası gibi  heyecan verici şeylerde oyunda bulunuyor.

İpucu:Merkezinizde, her bir odayı uygun şekilde aydınlatmayı unutmayın.Eğer daha huzur verici bir şekilde olsun istiyorsanız, lambayı loş yapıp daha mavi ve sıcak tondaki yeşille daha romantik bir hava yaratabilirsiniz.Ya da yoga da olduğu gibi daha aktif olunması gereken bir odaysa ışıkları daha aydınlık yayıp bir kaç pencere koyabilirsiniz.

spadaylaunch1

-Bunlara ek olarak son güncelleme ile gelen cinsiyet belirten tuvalet kapılarını spa merkezinizde kullanarak utanç verici anlardan müşterilerinizi korumuş olursunuz.

-Çamur banyosuna yakın olacak bir biçimde, simlerin yoga minderlerini ve egzersiz eşyalarını koyabileceği, özel eşya odası yapmaya çalışın.Bu sayede simleriniz, çamur banyosundan çıktıktan sonra kendilerini temizlemek için fazla yürümemiş olacak.

-Her aydınlatmanın rengini değiştirebildiğini unutmayın ve bir odadaki tüm aydınlatmalar belirli bir ambiansa uysun.

-Merkezinize, Luxe Drink Tray’i  kurarak , müşterilerinizin, çok meşhur olan gazozlu içecekleri  içmesini sağlayabilirsiniz.

İyi oyunlar. :)

4 Yorum

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir