The Sims 4’le İlgili Yeni Bilgiler

SimGoodie tarafından SimGuruMarion ile yapılan bir röportaj sonucu The Sims 4’le ilgili yeni bilgiler açığa çıktı.

Animasyon hazırlamak pek de kolay iş değil gibi.
 • Bebeğin bulunduğu bölge, bebeği duygusal açıdan etkileyebilecek ve gerçek hayattaki gibi bebekler bir anda mutlu olup bir anda ağlayabilecekler.
 • Bebeklerle yapılabilecek güzel etkileşimler varmış. Bunların en güzelleri ”Surat Asma” ”Emzirme” ve ”Biberonla Besleme” etkileşimleriymiş.
 • Animasyon çeşitliliği çok fazlaymış. Simlerin duygularını suratlarından ve mimiklerinden anlayabilecekmişiz. Bunların yanı sıra birçok farklı oturma stili geliştirmişler. Hatta Simler arada sırada durumlarına uygun olarak hareketlerde bulunuyorlarmış. Mesela yaşlı Simler sırt ağrısından şikayetçi olabiliyormuş.
 • Animasyon çeşitliliği yine TV seyrederken de çok fazla imiş. Hatta bu animasyonlar Simlerin izlediği şeye ya da o anki duygusal durumlarına bağlı olarak değişebiliyormuş.
 • Oyunda saçları ve kıyafetleri, farklı farklı animasyonlarla değil bir kalıp olarak hazırlamışlar çünkü eğer buna vakit ayırsalarmış öncelikli amaçlarını(duygular ve geliştirilmiş Sim animasyonları) baltayabilirlermiş. Aynı zamanda The Sims Serisi hiçbir zaman belirli bir senaryoya bağlı kalmadığı için bu tür saç ve kıyafet animasyonları oldukça fazla performans harcıyormuş.

15 Yorum

 1. Harika bilgiler. Özellikle oturma stilleri bel ağrısı falan oyuna çok gerçekcilik katacak. Zaten Sims 4’de en çok dikkatimi çeken ve hoşuma giden mimikler hakkında bilgi almak süper oldu.

 2. Bence sims 4 sims3 e göre çok hızlı olacak ve buglı olmayacak.Yükleme ekranlarının nedeni bu zaten.Birde ana oyunda her zamankinden fazla eşya olacak dediler onu paylaşmamışsınız.

 3. Burkay, Honeywell’s Sims’te bir aralar arkadaşlık ve romantizm barının farlı barlar olduğunu söylüyordu, yani bir Sim’le düşman olduğun halde romantizm barın full olabiliyormuş, farklı senaryolar yaratmak için. Bunu paylaşabilirsiniz.

 4. Oyunun icine bildigimiz etmisler simz serisi batirdilar boauna demeyin sims 3 daha iyidi her halukarda grafik yok hic bi halt yok saclar bile hareket etmiyo ee bu oyunun sims 3 den farki ne hic bisey hic kimsenin ici kacmasin ama gercekler bunlar

 5. Ila oyunu kötüleyin sims 3 kötülüyordu herkes oynadı sims 4 böyle olacak. biz zaten gerçek grafik istemiyoruz zaten sims 2 gelişmişini istiyoruz. Ea en büyük hatası hemen gercelik yapmaktı sims 3 sims 4 yer değiştirmesi lazım dı

 6. Abi siz sims 4 ten ne bekliyodunuz ben anlamadımki bilgisayardan çıkıp evin içinde falan mı oynayacağınızı düşünüyordunuz daha ne olsun ya nasıl sims 3 ten farklı olmaz tabiki saygı duyarım beklentinizi yüksek tutmuşsunuzdur olmamıştır ama farkı yok bişeye benzemiyo gibi laflarda edemezsiniz bence bu oyun gayette diğer simslerden doğal olarak daha güzel ve gelişmiş görüyorum ve bunu da kişisel algılama genel olarak bu yorumları gördüğüm için genelleme yaptım :)

 7. Saçlardan şikayet edenler Download yapsınlar hem saçlar hareket etse ne olcak ha etmi ha etmemiş evet kötü ama artık olmuş daha değiştirmenin mümkünü yok oyunun sadece kötü tarafı yok hep kötü yanlarını vurguluyosunuz iyi yanları var biraz bunlarıda görün

 8. yaa bu haberleri duyunca daha çok oynayasım geldi

  birde saçlardan şikayetçi niye oluyorlarki bence çok güzel saçlar var hatta bazı saçlar videolarda yayınlanmamış.

 9. Oyun çıkınca kendiniz The Sims 3’le karşılaştırırsınız. Neden oyuna kötü dediklerini anlayabilirsiniz belki.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir