The Sims 4’e Yeni CAS Güncellemesi Geliyor[Güncelleme Çıktı]

The Sims 4’ün en büyük eksikliklerinden biri hem CAS hem de satın alma menüsünde kullanışlı bir renk paletinin olmaması. Bu eksiklik kendisini ten rengi seçiminde de hissettiriyor. Özellikle siyahi bireyler, The Sims 4’teki siyah ten renklerinin kendilerini yeterince yansıtmadığından ve gerçekçi olmadığından şikayetçiydi.

The Sims ekibi de bu şikayetleri not aldıklarını ve ten rengi seçimini geliştirerek The Sims 4’ün daha da “kucaklayıcı” bir oyun olmasını sağlayacaklarına dair söz vermişti. Nihayet bu geliştirme süreci sona erdi ve 8 Aralık 2020 tarihinde bu kapsamlı güncelleme oyuncularla buluşacak.

Güncelleme kapsamında oyuna 100’den fazla yeni ten rengi seçeneği ve her bir ten rengi seçeneğinin açık ve koyu versiyonları eklenecek. Dahası bu ten renklerinin açılık ve koyuluk derecelerini kaydırıcı(slider) sayesinde biz belirleyeceğiz. Aynı şekilde makyaj çeşitlerinin de renklerini ve parlaklıklarını ayarlayabileceğimiz yeni kaydırıcılar da güncellemede kendine yer bulacak.

14 Yorum

 1. Güzel bir haber ama bu tarz şeylerin gelmesini bu kadar uzun süre beklememeliydik. Oyun ilk çıktığında bu özellikler olsaydı ölürler miydi? Eğer bir satış stratejisi yaptılarsa bu stratejinin ellerinde patladığını umarım anlamışlardır ve umarım The Sims 5’te (eğer çıkartırlarsa) böyle abuk sabuk işler yapmazlar.

  1. Ek olarak, neredeyse her sims 4 haberinin altında olumsuz yorum görmekten muhtemelen sıkılmışsınızdır ve “anladık artık” gibi düşünceleriniz olmuş olabilir. Bu konuda kendi adıma özür dilerim ama iş sims 4 olunca insan maalesef eleştiri yapamadan duramıyor.

   1. Anlayisla karsilanacak bi durum bu cunku her elestirmemiz trolledigimiz, negatif olusumuz veya zor begenenen biri oldugumuzu gostermiyor, sims serisini cok sevdigimiz icin hep elestiriyoruz daha da iyi olmasi icin. Bunlarin hepsi sevgiden <3

 2. adsız oyun acele çıktığı için bu özelliklerin hiç biri yetişmedi çünkü oyun multiplayerdan tek oyunculuya çevrildi ondan dolayı çok eksik kaldı birde satış stratejisi olarak işe yaramadı demişsin ya çok işe yaradı oyun gün geçtikçe daha fazla satıyor base game den bahsediyorum paketler hariç yani iyi bir sistem yürüttüler bu kadar geç gelmesini istemezdim ama benim için önemli olan oyun bittiğinde ortaya çıkan sonuç bu arada senin yorumuna da saygı duyuyorum 😊

  1. Anladım, strateji kısmını kişiselleştirip kendi adıma konuşacağım, eğer oyunu aceleye getirmeyip daha bol içerikli olarak çıkarsalardı, oyunu ilk zamanında satın almaya başlardım. Maalesef oyunun güzelleştiğini gördüğüm halde şu an istesem de kur sebebi ile alamıyorum. Neyse 1 müşteriyi kaybetmek EA için sorun olmaz zaten.

 3. adsız bende olsam senin gibi yapardım fakat sims 3 çok sorunlu bir oyundu bugları olsun optimizasyonu olsun ondan dolayı yeni oyun şarttı 😢😢 birde satışlar düşmeye başladımı önceki oyunda yeni oyuna ihtiyaç duyulur ne yazıkki evet döviz kuru çok pahalı keşke özel fiyatlandırma alabilsek ama ne yazıkki uzun süre alamayacağız gibi önerim şu aslında sims 4 cidden bol indirime giriyor tl bazında bakarsak imdirimlerden hakeden fiyatlara iniyor kışın yine indirim olur gibi o zaman epler yarı fiyatına gp lerde aynı şekilde inecektir ve o zaman hakeden tr fiyatlarına denk geliyor 😊😊 yurtdışına göre bakarsak çok pahalı değiller ama ne yazıkki bizdeki kur dediğin gibi sıkıntı bu arada steam türkiye fiyatı ile satıyor

  1. Tavsiyen için teşekkür ederim bir daha ki steam indiriminde sims 4’e bakarım.

 4. 1 oyun için neredeyse 5-6 oyun parası veriyoruz
  Oyun tam yapın bizde alalım oynayalım.
  Eklenti eklenti eklenti
  Baydı artık Sims oyunları
  Simse gerçekten bir rakip lazım umarım paraliives çıkarda bir sim oyunu biraz daha gelişir.

  1. ama avrupadaki insanlar buyuk olan eklenti paketine 30 kusur euro veriyo 30 tl veriyo gibi dusunsese ne kadar ucuz simdi onlara gore ucuz diye daha da azaltamazlar fiyati. ekonomimiz berbat ifastayiz kur yuksek ondan fazla veriyoruz. eee ea’de bizi mi dusunekti vah cok veriyolar fiyati dusurelim diye hahahha

 5. Şu ikili ilişkiler için de artık bir güncelleme gelse ne iyi olur. Biriyle romantizm geliştirdiğimizde karşı tarafında romantizm puanı artıyor. Oysa platonik aşk olsa ne iyi olur. Sonra mesela siminize, hanede olmayan birinin platonik aşık olması ve evlenme teklifi etmesi karşınıza “evet” “hayır” şeklinde bir seçenek çıkması ve bunu biz seçsek. Çok daha iyi olur. Tema, CAS ve Building güncellemeri çok iyi fakat, ilişkilerde de bir düzenleme şart. Diğer mesele, bence open world den de önemli olan, story progression. Bir haneyi oynamadığın zaman o hanede ne evlilik ne çocuk oluyor. Mod ile halledilse de bir sürü hata oluyor oyunda. Üniversite için ayrı bir yaşam dönemi eklenmeli ya da sadece young adult yaşam evresinin uzaması gerekiyor. Üniversiteyi bitirir bitirmez Adult’a geçiyor. Mesela 40 günlük bir young Adult iyi olabilir. 20 gün okul için 20 gün çalışmak evlenmek için.

  1. İlişkiler fikri çok hoşuma gitti. Olsa farklı ve güzel olabilir gerçekten. Diğer yaşam dönemleri içinse ayarlardan değiştirebilirsin, böylece o dönemleri daha uzun yaşar :)

  2. Fazlasıyla katılıyorum ama ilişki işlerini çok detaylı yapmak zor ise veya istemiyorlarsa en azından küçük çapta bir şeyler yapabilirler mesela belli bir süre (2-3 gün) flört ettiğimizde ve romantik barın belli bir eşiğini geçtiğimiz zaman karşı taraf bize sevgili olmak isteyip istemediğimizi sorabilir, sonra belli bir hafta sayısı (1-2 hafta) ve belli bir randevuya çıkış sayısından (7-8 gibi) sonra karşı taraftan evlilik teklifi gelmesi çok güzel olurdu. Her şeyi kendi simimizin yapması heyecanı kaçırıyor insan karşı taraftan da bir şeyler bekliyor. Yazdığım gün/hafta sayılarını, yaş ve mevsim gibi isteğimize göre uzatıp kısaltabilme hatta yaşta yapabildiğimiz gibi tamamen kapatma özellikleri de gelse en azından birçok oyuncuya hitap edebilen bir özellik olur.

 6. arkadaşlar merhaba ben de zlorigin var bir önceki güncellemeyi de yaptı hiçbir sıkıntım yok ama bu güncellemeyi bir türlü görmüyorum herşeyi denedim yaptım yok güncellemeyi görmüyor bir türlü ne yapabilirim?

  1. çünkü daha gelmedi geldiğine otomatik yüklenir veya sen yüklesin iyi sims günler dileriz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir