The Sims 4’e Yeni Bir Güncelleme ve BitkiSimler [13.04.2017]

Biraz önce The Sims 4’ün yeni güncellemesi indirilmeye sunuldu. Yeni güncellemede birkaç hata giderilirken yeni bir challenge da oyunumuza eklendi.

Önce düzeltilen birkaç hatadan bahsedelim:

 • Toddler evresinden yetişkin evresine geçen simlerin sesleri artık tam olarak olması gerektiği gibi.
 • Vampirler artık kamu alanlarına gizlice girmeyecekler.
 • Ayrıca bir vampir evininize girdikten sonra kapıda kalmanıza neden olan bir hata giderildi.

Hey? Peki ya challenge? Oyunumuza bu yama ile yepyeni bir challenge daha eklendi. Bu challenge ile kısıtlı bir süreliğine de olsa Plantsim’ler (BitkiSimler) geri dönüyor.

4 Mayıs 2017’ye kadar sürecek bu meydan okumada plantsimler kış uykusundan uyanıyorlar ve simlerinizle tanışmak için etrafta geziniyor olacaklar.Simleriniz onlarla tanışabilir hatta eğer doğru hamleler yaparsa onları sihirli fasulyelerini paylaşmaya bile ikna edebilirler. Ayrıca Plantsimin ruh haline göre 6 farklı sihirli fasulyeyi toplayabilmek de mümkün.

Ayrıca “Meydan Okuma kordinatörümüz” Jasmine Holiday’i arayarak bu fasulyeleri yerleştirebileceğiniz bir kütük talep edebilirsiniz. Ancak uyaralım bu sıradan bir kütük değil. Birazcık su ile bu kütük içinde portal bulunan görkemli bir ağaca dönüşecek! Bu portal ile simleriniz yeni tohumlar bulabilir, nadir bulunan eşyaları ve hatta onları 5 Sim günlüğüne bir Plantsime dönüşütürecek yasak meyveyi dahi elde edebilirler. Plantsimlerin farklı yetenekleri bulunmasa da bahçe işleri konusunda oldukça beceriklidirler. Ayrıca normal simlerden farklı olarak güneş ışığı ve su gibi ihtiyaçları da var.

Ek olarak, eğer bu yeni yaşam formunu beğendiyseniz meydan okuma bittiğinde elde ettiğiniz sihirli ağacı muhafaza ederek yasak meyve ile Plantsime’e dönüşmeye devam edebilirsiniz.

Peki siz bu yeni kısıtlı süreli Plantsimleri -aslına bakarsanız sadece yeşil olan simleri- beğendiniz mi? Bizimle paylaşmayı unutmayın!

 

 

 

 

 

11 Yorum

 1. Yani bir süre sonra kaldırılacaklar mı?
  Her bahar -yeni bir güncelleme indirmemize gerek olmadan- bu bitki simler geri gelirse güzel olur tabi.
  Güncelleme ile yeni bir yaşam formu eklemelerine halen şaşırıyorum.

 2. Ben sizin sitenizden türkçe yama indirdim,güncellemeden sonra silmek istedim.Sitenizde repair game yapınca eski haline dönücek yazıyodu,fakat repair yaptığım halde hala aynı.Nasıl ingilizce yapabilirim?

  1. Selam, oyunu repair ederken bir sorun olmuş omlmalı. Tekrar repair eder misin? Herhangi bir sorun olmamalı çünkü.

  2. Bu güncelleme 13.04’te gelmiş, ben 16.04.2017’de originden indirdim oyunu, Türkçe yama da kurdum ama çalışmıyor, bu güncelleme yüzünden çalışmıyor olabilir mi?

   1. Türkçe yamayı kurduktan sonra güncelleme yaptıysan bu yüzden Türkçe yama gitmiş olabilir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir