The Sims 4’e “Kıyamet Sonrası Yaşam” Temalı Yeni Bir Paket mi Geliyor?

Alman bir oyun sitesi olan Gamepro.de isimli site geçtiğimiz günlerde  The Sims ekibinden SimGuru Grant ve SimGuru Duke ile bir röportaj yaptı. Normalde Gurular, gelecekte oyuna eklenecek paketler hakkında konuşamayacaklarını söyleseler de “The Sims 4’e ne tarz bir oynanış eklemek isterdiniz?” sorusunu şu şekilde cevaplandırdılar:

“Ekibimizdeki birçok kişi Fallout ve The Walking Dead hayranı dolayısıyla en çok konuştuğumuz ve bir paket olarak karşımıza çıkmasını istediğimiz temalardan biri kesinlikle kıyamet sonrası yaşam teması.”

“Düşündüğümüzde simlerin -şimdi oldukları gibi o şapşal halleriyle- kendilerini  korkunç bir durumda bulmaları, bir kampta ya da bir sığınakta yaşamaya çalışmaları oldukça eğlenceli bir fikir ve bir grup çılgın insan ve kıyamet sonrası bir dünya ortamı kombinasyonu da kulağa oldukça eğlenceli geliyor.”

Hatırlarsanız 2015’te yayımlanan bir ankette birçok farklı fikrin yanında kıyamet sonrası yaşam ile ilgili de bir konsept yer alıyordu.

Konseptin teması ise şu şekildeydi:

Rebuild –  Kıyamet The Sims 4’ü vurdu! Terkedilmiş mahalleleri keşfet, hayatta kalanları kurtar, şehrini yeniden inşa et, onu büyüyen bir topluluğa dönüştür ve şehrini korumak için zombilerle dövüş.

Guruların yapmak istedikleri bu paketi gerçekten görecek miyiz? Ve biz oyuncuları tatmin edebilecek bir paket olacak mı? Sorularının cevabını sadece zamanla görecek olsak da The Sims 4’te farklı oynanış türlerinin oyunu zenginleştireceği kesin. Peki sizlerin bu tema hakkında görüşleriniz neler? Bizimle paylaşmayı unutmayın! =)

6 Yorum

 1. Boşuna demiyoruz sims 2,5 diye sims 5’i beklemeye başladım sims 2,5’ta (sims 4) umut yok. 2020 gelsin artık sims 5 istiyoruz

  Not: Arkadaş alınmasın lütfen sadece her paylaşımın altına bu tarz şeyler yazman çok hoşuma gittiğinden sen yazmadan ben yazayım istedim; selamlar, sevgiler :)

  1. :) yukarı ilave olarak Sims 2,5 2020 yılında kadar yani (tüm paket bitene kadar) oynamıyorum.

   Bu paket dolu olursa güzel olur ama yine bir zaman sonra sıkar
   Sims 2,5 tek sorunu bu bir zaman sonra oyundan sıkılmış oluyoruz

 2. Bir kere EA bu kadar dolu bir ek paket çıkarmaz bundan emin olun o yüzden pek fazla umutlanmayalım eğer çıkacaksada bu kadar dolu ve ayrıntılı olacağını hiç zannetmiyorum

 3. Bence zombilerled dövüş olayı biraz abartı olmuş ki zaten The Sims 4 ün oyun motoru bunu desteklemez : )

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir