The Sims 4’e “İslami” Kıyafetler & Eşyalar Eklendi

Çıkışının 5. yılını kutlayan The Sims 4’e “İslam” temalı içerikler eklendi. Daha önceleri de “Çin” ve “Hint” temalı içeriklerin eklendiğini göz önüne alırsak The Sims 4’ün “kucaklayıcı” yaklaşımına İslam dininin de eklenmesi pek de şaşırtıcı olmadı.

Oyuna kadınlar için türban ve erkekler için dini takke ve vücudu tamamen saran sade kıyafet dışında İslam dünyasını yansıtan mimari kapılar, pencereler ve diğer yapı malzemeleri oyuna eklendi. Aşağıdaki görüntülerden oyuna eklenecek dini ürünleri görebilirsiniz:

10 Yorum

 1. Kusura bakmasınlar, çok saçma olmuş. Oldu olacak Cihad ek paketi de gelsin Goth’lara, Landgraab’lara falan savaş açalım?

  1. Ne alaka pardon? Christmas ı kutlayalım ama islami eşyalar olmaso sana dokunuyor mu? Bu oyun bir yaşam simülasyonu ve her türden insanı içine almaya çalışıyor. Bunşarın olmaması zaten tuhaftı.

   1. İslam din, christmas bayram. Ayrıca bu sempatinin sebebi ne anlamıyorum. Bunlar arap kıyafetleri. Türkiyede müslümanlar böyle giyinmiyor (tarikatlara takılmıyorsan).
    Ayrıca kimin dini olursa olsun bu kıyafetler fazlasıyla ilkeller.

    1. Christmas İsa’nın doğumunun kutlandığı Hristiyan bayramıdır. Yani dini bir olaydır. Ayrıca oyunda Yahudilerin bayramı olan Hanuka’ya has 7 kollu mumluklar da mevcut. Her ne kadar din oyunun bir parçası olmasa da kültürleri yansıtıyor. Sonuçta din toplumları kültürel açıdan giyim kuşam, eşya olarak etkilemiştir ve türban da İslam kültürünü yansıtan bir kıyafet biçimidir. Ayrıca insanların hangi ırkta, hangi dinde, hangi renkte oldukları önemli değil. Böylesine bir oyunun her türden insanı barındırması güzel bir şey. Başkasının bu olayı savunması sempati değil, çok insani bir şey ancak senin bu antipatik tavrın maalesef çok ırkçı…

  2. Dediğin çok saçma çin ve hint kültürce eklenmiş birçok dini ve kültürü barındırması oldukça güzel ama bu sana battıysa bilemem

 2. Tesettüre bu kadar önem veren adam bu oyunu oynamasın. Niye mi? Haram arkadaşım. Belki adam oyundan tahrik oluyor? Dini her alana uygulamak gerekir. Ha bu arada bu oyunla islamı getirdiklerini düşünmeyin. Bu kıyafet olayı kültürden başka bir şey değil. Yavaş yavaş insanı baskılayan zorbalıklar olduğunu düşünüyorum.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir