The Sims 4’te Ailemizi Başka Bir Eve Nasıl Taşırız? [REHBER]

Herkese yeni bir The Sims 4 rehberinden merhaba! Eğer sizde evinizden sıkıldıysanız ve biraz da olsun değişiklik arıyor  fakat taşınmayı nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız bu rehber size göre.

Bir aileyi taşımamız için ilk önce  giriş ekranındaki play tuşuna tıklamamız ve hiç bir aileye giriş yapmamamız gerekmekte.

Adsız

Adsız

Tüm ailelerimizi görebileceğimiz, dünyaların olduğu ekrana gelmiş bulunmaktayız.

Size anlatabilmek adına The Sims 4’ün oyun fragmanlarından da görmeye alışık olduğumuz Purdue ailesini seçtim.

Şimdiki amacımız Purdue ailesini sıkıcı ve boğucu evinden kurtarmak.Bunun için yapmamız gereken evlerinin üstüne tıklamamız.Tıkladıktan sonra karşımıza üç seçenek çıkar.Birinci seçenek aileyi oynamamız içindir, ikinci seçenek Live Mod’a geçmeden evi inşa etmemiz için, üçüncü seçenek ise bizim işimize yarayacak olan seçenek olup, içinde ailemizi taşımamıza yardımcı olacak seçeneği barındırmaktadır.

Üçüncü seçeneğe tıkladıktan sonra açılan kategorilerden kamyon simgesine tıklamamız gerekmekte.Bu simge ailemizi başka bir eve taşımamızı sağlayacak.

Simgeye tıkladıktan sonra bize yerleşebileceğimiz alanları gösterir.Yeşil alanlar yerleşilebilir olduğunu, turuncu alanlar ise bir miktar daha paraya ihtiyacımızın olduğunu gösterir.

EREEWR

Yerleşeceğimiz evi seçtikten sonra karşımıza aşağıdaki fotoğraftaki gibi bir ekran çıkar.

dsf

Bu ekranda bizden yapılması beklenen ailemizi taşırken yanımıza eski eşyalarımızın alınıp alınmayacağı ve yeni eve geçerken ise evin eşyalı  ya da eşyasız olmasına karar vermek.

Ve tabii ki bunları seçerken paramız yetmeli.Aksi takdir de fotoğrafta gördüğünüz gibi paramız eksi de olduğu için yeni evimize geçemiyoruz.

rerer

Para durumunuz, eşyalarınızı eski evinizde bırakmanıza ya da yeni evinizin eşyasız olup olmamasına göre değişecektir.

Nasıl istediğiniz size kalmış.”Keep Furniture” diyerek eşyalarınızı yeni evinize giderken yanınızda götürebilir ya da “Sell Furniture” diyerek eşyalarınızı satarbilirsiniz.Fakat siz de hilesiz oynama taraftarıysanız cebinize daha çok simoleons kalmasını sağlayacak seçenekleri uygulamanız çok daha iyi olacaktır.

rette

Ben eski eşyalarımı satarak elime daha fazla simoleons geçmesini sağladım.Ve The Sims 4’deki daha önce yapılmış olan dizaynı beğenmediğimden dolayı yeni eve,  “Unfurnished” seçeneğini seçerek eşyasız olarak taşınmaya karar verdim.Ama eğer siz, “Yok, ben uğraşamam dizayn ile falan.” derseniz “Furnished” seçeneğine tıklayarak yeni evinize eşyalı olarak taşınabilirsiniz.

Buna ek olarak eğer o alanda yeni bir ev inşa etmek isterseniz “Bulldoze Lot” diyerek orada olan evi kaldırabilir ve düz bir alana taşınarak daha sonra zevkinize göre olan evi inşa edebilirsiniz.

Her şey tamam olduktan sonra tik işaretine tıklayarak yeni eve taşınmanızı sonlandırabilirsiniz.

02-02-15_6-42 PM

Kısa bir yükleme ekranından sonra yeni evimize gelmiş bulunmaktayız.Baksanıza Perdue ailesi daha şimdiden alışmışa benziyor ki daha eve girmeden konuşmaya başladılar. :)

Artık yeni evimizin tadını çıkarabiliriz.

Başka bir rehberde görüşmek üzere… :)

11 Yorum

  1. Çok güzel bir rehber olmuş. Bayağı karmaşık bir olaydı bunu deneyimlerimden söyleyebilirim :D Ama çok açık ve anlaşılır bir şekilde anlatmışsınız. Elinize sağlık :)

  2. Ya ben ailedeki 1 bireyi başka eve taşımak istiyorum ama mümkün değil degil mi sims 3teki gibi

    1. Manage Household’dan hallediliyor diye biliyorum iyice bi kurcala orayı ben oyle kesfetmiştim :P

  3. Peki ailemizden sadece BEİRLİ kişileri nasıl evden atacağız veya başka bir eve koyacağız? The Sims 3 de evden atma vardı haha :P

  4. herşey willow creek ve oasis spring ile mi sınırlı? yeni evler yapmak istiyorum ama arazi yeterli değil ne yapabilirim?

    1. Maalesef yapabileceğin bir şey yok. Get to work paketini alırsan yeni 4 arsa eklenir

  5. Bende City Living paketi var. Başka bir binaya taşınarak yerleşmek istiyorum. Ancak sanki satın alacakmışım gibi bütçe istiyor. Depozitoya param yetiyor Nasıl yapabilirim ?

  6. Oynattığım ailede 4 sim var sadece iki tanesini başka eve taşıyabilir miyim? Sadece 4ü birden bi taşınabiliyor

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir