The Sims 4 Yeni Fragman İncelemesi

Hepimizin de bildiği gibi günün erken saatlerinde The Sims ekibi bir sürpriz yaparak, Thesims.com’un görselliğini tamamen değiştirdi ve siteyi tamamen The Sims 4 odaklı hale getirdi. Bu görsel değişiklik sayesinde de onlarca farklı render çalışmasını ve bazı oyun-içi görüntüleri görme şansını yakaladık. Şimdi bu görüntülerin detaylarına inerek bize neler vaad ettiklerine bir bakalım.

Öncelikle hepimizin gözüne denizde süzülen gezi motoru görünümündeki bir tekne çarptı. Aslında bu tekneye yakından baktığımızda The Sims Freeplay’deki ‘’Party Boat’’a çokça benzediğini görebiliyoruz. Party Boat ne işe yarıyor diyorsanız oyunu oynayan diğer Facebook arkadaşlarımızın kasabalarına ulaşmamıza, onların kasabalarını ziyaret etmemize olanak tanıyor. Ancak teknenin henüz işlevini bilmiyoruz yani bu tür kesin çıkarımlarda bulunmak yanlış. Belki de sadece görüntü olarak Party Boat’a benziyordur. Birçoğunuzun gözünden kaçtığını düşündüğüm diğer bir şey de plaja yanaşmış olan yelkenli. The Sims 3’ün ana oyunuyla da Sunset’in açıklarında gezinen yelkenliler görebiliyorduk ancak bunda durum biraz farklı gözüküyor. Çünkü bu yelkenli aynı The Sims 3: Island Paradise’taki teknelere benziyor. Bakalım, deniz araçları oyuna, ana paketle mi eklenecek yoksa yine EA aldatması mı göreceğiz.

thesimsss

Gözüme çarpan bir diğer güzel özellik de kaldırımlar olmuş. Artık kaldırımlar yola göre biraz daha yükseğe kurulmuş. Yani artık yol ve kaldırım birleşik değil. Aynı zamanda bu kaldırımlarda bulunan yangın muslukları, çiçekler ve diğer detaylar mahalleyi oldukça canlı göstermeyi başarmış. Aslında mahallelerin bu kadar canlı gözükmesindeki sağlayan şeylerden biri de oyunun pastel boya grafikleri olmuş.

Yine detaylardan gidecek olursak The Sims 3: Seasons’la oyuna eklenen yılbaşı süslemeleri diye nitelendirilen ev ışıklandırmaları The Sims 4’e ana oyunla eklenmiş. Ayrıca ağaçların da (The Sims 3’te olduğu gibi) rüzgarda sallandığına şahit olabiliriz. Ancak ağaçlardan biraz uzaklaştığımızda zaten pek de görsel açıdan tatmin edici olmayan ağaçlar tam bir felakete dönüşüyor.

233

Ayrıca görüntülerdeki build mode kısımlarına bakacak olursak, panellerin ve seçeneklerin geçtiğimiz günlerde yayımlanan fragmanlara göre oldukça değişmiş olduğuna şahit olabiliriz. Ancak hangisinin yeni hangisinin eski panel olduğunu kestirmek de oldukça güç, ancak gerçek olan asıl bir şey var ki Build Mode panellerinde hala havuzlara dair bir şey yok.

2323232323

Tüm bunların dışında bariz olarak dikkati çeken en önemli şey bence kasabanın genişliği olmuş.(Tabii ki oyunda tek bir kasabanın olduğunu düşünerek bunları diyorum) Mesela bir bakıyoruz mahallenin yemyeşil bölgesinde ortadan bir nehir geçen yerde doğa ile iç içeyiz. Sonra bir bakıyoruz deniz kenarında mavi ile yeşilin buluştuğu doğal bir plajdayız. Sonra da bir bakıyoruz ki ufka kadar giden ormanların içine sırayla dizilmiş evlerin bulunduğu bir bölgedeyiz. Son olarak da hoop, tüm o yeşillikten, ufka kadar uzanan ormanlardan uzaklaşmış, 100 metre ötemizde duran neredeyse üzerinde bitki dahi olmayan bir kanyona bakıyoruz. Ayrıca kanyonun sağ kısmına bakarsak orada da yerleşimin olduğunu görebiliyoruz. Yani bir ihtimal oraya bile gidebiliriz. Demek istediğim şey şu ki kasabamız oldukça büyük olacak ve bize birbirinden çok farklı coğrafi olanaklar tanıyabilecek.

21

0

10 Yorum

 1. eğer gerçekten öyle işe eklentileri hiç düşünmek istemiyoruz nasıl olur diye :)
  yine düşünürsek
  mevsimler
  gemi yolcuğu tren yolcuğu hatta uçak yolcuğu olmalı doğal afetler olmalı
  kariyer
  iş ve kamu binaların içi görünmeli
  adalet ve suç paketi
  ilginç paket yorum yapmayacağım
  gezi paketi olmalı ve mevsimler içinde koymalı
  ve hayvanlar eklentisinde biraz daha vahşi ve evcil hayvan olmalı
  nerdense her doğanın kendi özgü hayvanları var ayı ormanın at dağın
  kuş here yerin fareler ve böcekler olmasa olmaz birde evcil hayvanlar hepsi olmalı

  0
  1. Aynı sorun bende de var. Yarına kadar geçmezse ilgili yerlere mail atacağım :)

   0
 2. Gerçekten uğraşıyorsunız. İyiki varsınız eğer olmasaydınız hiçbişey farketmezdim :D

  0
 3. ben en çok mevsimler eklenti ile eklenen kasabalarını merak ediyorum
  6 ayrı kasaba
  düşüncelerim
  sadece çöl ilk işim Kabe yi yapmak :)
  sadece yeşillik deniz yok metropol yok
  metropol deniz var camiyi yapmak
  dağlık bölge süreli yağmur
  buzul bölgesi eskimo gibi ev yapmak
  mars gezegeni bölgesi marsa özel ev yapmak

  Ea uzaylı vazgeçmeyi bildiğim için ilave bir 2 yer daha
  cennet ve cehennem hayalet sonra yapılabilir. :) düşüşününse
  sırat köprüsünden geçip cenneti geçiyoruz. Bu tüm dinlerde var. inanmıyorlar onların sorunu. ağaçlar ters bakıyor bize ırmak vb

  0
  1. Böyle büyük bir kitlesi olan oyuna neden sırat köprüsü gibi dini şeyler eklesinler.

   0
  1. Adalet ve suç paketi geliyor derken oyunun kendisi bile çıkmadı daha :D Onlar sadece oyuncu kitlesinin tepkisini ölçen anketler :D

   0

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir