The Sims 4 Uzaylı Dünyası: Sixam [Rehber]

“Bir insan için küçük, insanlık için dev bir adım.”

 sixam-astronaut

 

Toplanın millet(!) uzaya gidiyoruz. Önceki rehberlerde Sylvan Glades ve Forgotten Grottoyu keşfetmiştik. Bu sefer Sixam’a gidiyoruz! Bu sefer gideceğimiz yerde bizi değişik bir hava beklediğini söylemek zorundayım. Çünkü bu sefer insanoğlunun değil uzaylıların mekanına dalacağız.  “Nedir bu Sixam?” diye soracak olursanız; Sixam uzaylı arkadaş edinebileceğiniz ve uzay nesneleri toplayabileceğiniz eşsiz güzellikte bir mekan. Bu eşsiz mekanı keşfetmenin iki yolu var: Roket bilimi ya da Bilim Adamı olmak. Eğer nasıl roketler hakkında bilginiz yok ise sizi buraya alalım. Bunların yanı sıra Sixam’da oyuna eklenen iki yeni kristal ve metali bulabilirsiniz, uzaylı bitkilerini toplayıp bahçenize yeni bitkiler ekleyebilirsiniz ve değerli nesne olan altı parçalık Geodes koleksiyonunu bulabilirsiniz.

sixam-rocketscience

    

1.YOL: Roket Bilimi

1.yolu gerçekleştirmek için Roket Bilimi seviyemiz 10 olmalı. RB seviyemiz 10 olduktan sonra hali hazırda bekleyen el emeği göz nuru roketimize $1.000 karşılığında Wormhole Generator’ü eklememiz gerekecektir. Tabi bu kadar ucuz yolla Sixam’a gideceğiniz düşünmediniz umarım. Sixam Projesi için $7.000 kadar miktarı gözden çıkarmanız gerekiyor. Sixam için başka ekstra güçlendirmeye gerek yok. Roketiniz hazır olduğu zaman “Travel Through Wormhole ” seçeneği ile Sixam’a doğru yola çıkabilirsiniz.

2.YOL: Bilim Adamı

Bilim adamlığı kariyerinde 10. seviyeye gelerek ”Wormhole” jeneratörünü işe giderek ve ”Invention Constructor”ı kullanarak geliştirebilirsiniz.  Daha sonra bu jeneratörü kullanarak Sixam’a giriş yolunu açabilirsiniz ancak bu işlemi yaparak Sixam’a gitmeniz oldukça düşük bir ihtimal. Bu yüzden ilk yolu tercih ediniz.

sixam-plant

Sixam’ı Keşfedin

“Geldik, gördük, gidiyoruz” demeyeceğinizi umuyorum. O kadar maddiyat ve uğraş sonucu Sixam’a gelip birşeyler toplamadan, bulmadan, keşfetmeden dönmek olmaz değil mi? Misal bize soracak olursanız Geodes adlı koleksiyon parçasını arayın, Sixam’ın eşsiz bitkilerini ve parlak ağaçlarından hatıralar edinin, uzaylı dostlar edinip, kristal arayın. Ve daha bir çok etkinlik yapacağınız bu eşsiz dünyayı derinlemesine keşfetmenizi öneririz.

sixam-quillfruit

Hile ve Uzaylılar

“Ya bu çok tatlı, ben bunu yerim, sen gel bizim çocuğumuz ol” sözü nüSixam’da kullanacağınızı pek sanmıyorum fakat öyle çılgın arkadaşlarımız varsa onlara da yardımcı olalım. Aslında pek bir zorluğu yok. Bildiğimiz “testingcheats on” hilesini yazıp “sevimli” uzaylı arkadaşlarımızı Shift’e basıp tıklayarak ve Add Family diyerek aileye ekleyip evimize götürebiliriz.

Eve Dönüş

Evim evim güzel evim… Eğer sizde bu büyülü atmosferden çıkıp sıkıcı iş hayatınıza, çocuklarınıza, mağazanıza veya hastalarınıza dönmek istiyorsanız Wormhole Generator’e tıklayıp Return Home demeniz yeterli.

sixam-gohome

11 Yorum

  1. Ben de geçen Sixam’a gitmiştim. Biraz bilgim var ama şimdi biraz daha şeyler öğrendim. Teşekkürler Sim Dünyası ekibi.

  2. En son ailedeki baba sim rokette 10. seviyeye gelip Sixam’e gidicekti ama öldü… Şimdi de oğlunu roket becerisinde 10’a getirmeye çalışıyorum gidicem buraya bi şekilde!

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir