The Sims 4 Üretim Becerisi ve Mum Yapımı

Eco Lifestyle geldi ve hoş geldi, ancak yama hazırlığıdır; oyunu indirmektir; denemektir derken siteyi biraz boşladık. Ama merak etmeyin, araştırmalarımızı iyi bir şekilde yapıp oyunu daha iyi anlamanız için size harika rehberler hazırladık. Bunlardan birisi de oyuna eklenen “üretim” becerisini ele aldığımız bu rehber… Hazırsanız başlayalım!

Üretim Becerisi

Üretim becerisi oyunda “fabrication skill” ve becerimizi geliştirdiğimiz eşya olan “üretici” de oyunda “fabricator” olarak geçiyor. Bu beceriye sahip olan Simler farklı renkteki boyaları ve ıvır zıvırları kullanarak çeşitli nesneler üretebilir ve bu nesneleri kullanabilir. Aynı zamanda bu yeteneği geliştiren bir diğer eşya da “mum yapım masası” yani “candle making station”.

Üretim Becerisinde Hile Kullanmak

Bu beceride seviyenizi hileyle değiştirmek istiyorsanız yapmanız gereken CTRL+Shift+C kombinasyonunun ardından aşağıdaki hileyi yazmak:

stats.set_skill_level major_fabrication x (x yerine 1-10 arası bir sayı yazın)

Beceride Gelişmek

Oyuna başlarken hile yapmak istemiyorsanız ama bu beceride gelişmek istiyorsanız öncelikle Mum Yapım Masası’nı kullanmanızı tavsiye edebiliriz. Çünkü Üretici 1800 Simoleon’ken Mum Yapım Masası yalnızca 550 Simoleon.

Üretim yapmak için ihtiyacınız olan bir başka şey ise oyunda “ıvır zıvır” olarak çevirdiğimiz ve sizin sıklıkla kullanmanızın gerekeceği “bits and pieces”. Bu parçalara sahip olmak içinse ya geri dönüşüm kutusu almalı ve kullanmadığınız nesneleri geri dönüştürmeli ya da bir çöp konteynerını karıştırarak eski eşyalar aramalı veya ıvır zıvır toplamalısınız.

Mum Yapımı ve Üretim için ideal ruh hali “odaklanmış” ruh halidir. Odaklandığınızda %20, çok odaklandığınızda %40 oranında daha hızlı becerinizi geliştirebilirsiniz.

Ayrıca komşularınızla üretim hakkında konuşurken gizli tariflerin kilidini açabilir ve yeni ürünler üretebilirsiniz.

Mum yapımı sırasında geliştikçe farklı şekillerde ve aromalarda mumlar üretebileceğinizi biliyor muydunuz?

Geri Dönüşümle Ivır Zıvır Kazanmak

Yukarıda da bahsettiğim gibi ıvır zıvırlar sizin oldukça işinize yarayacak çünkü bunlar olmadan üretim yapmanız imkânsız. Çöp konteynerı satın aldığınızda konteynere dalmak, onu karıştırmak gibi seçenekleri kullanarak ıvır zıvır toplayabilir ya da eski eşyalar edinebilirsiniz. Edindiğiniz bu eski eşyaları da geri dönüşüm makinesinde ıvır zıvıra dönüştürmeniz gerekiyor.

İsterseniz yemekler, figürleri, eşyaları, kitapları, hatta size zorla verilen kulaklıkları bile geri dönüştürebilirsiniz. Topladığınız ıvır zıvırlar hane bütçenizin gözüktüğü alanın üstüne gelerek ya da Üretici’nin üstüne gelerek kontrol edilebilir.

Eğer “TestingCheats” hilesi açıkken Üretici’nin üstüne shift’le tıklarsanız ıvır zıvır hilesi yapabilirsiniz. Ancak oyunda parayla ıvır zıvır satın almak gibi bir yol mevcut değil, bilginiz olsun…

Çeviriden Notlar – Üretim Becerisi Seviyeleri

“Kendiniz yapabilecekken neden marka ürünler alacaksınız ki? Eski eşyaları atmak yerine geri dönüştürerek Ivır Zıvır edinebilir ve böylece kendiniz üretime başlayabilirsiniz! Üretim Becerisi üretici aracılığıyla ya da mum yaparak kazanılabilir. Bu beceride gelişerek yeni tariflerin kilidini açın!”

 • 1- {0.SimName} üretim dünyasına adım atıyor! Üreticide yeni eşyalar üretmek ve Mum Yapım Masası’nı kullanmak üretim yeteneğini arttıracaktır. Üretim yeteneğini geliştirerek yeni nesneler üretebilir ve yeni tarz mumlar üretebilir.

 • 2- {0.SimFirstName} artık Üretici’de Tek Kişilik Koltuk ve Dış Mekan Sandalyesi üretebilir, aynı zamanda hediye vermek için de üretim yapabilir.
 • 3- {0.SimFirstName} artık Üretici’de şifonyer üretebilir ve Mum Yapım Masası’nda Silindir Mum üretebilir.
 • 4- {0.SimFirstName} artık Üretici’de yemek masası, tesisat geliştirme parçaları, mutfak geliştirme parçaları ve yaygın geliştirme parçaları üretebilir.

ep7hyJ

 • 5- {0.SimFirstName} artık Üretici’de Zemin Işığı üretebilir ve Mum Yapım Masası’nda Dikdörtgen Mum üretebilir.
 • 6- {0.SimFirstName} artık Üretici’de tek kişilik yatak üretebilir.
 • 7- {0.SimFirstName} artık Üretici’de Çift Kişilik Yatak üretebilir ve Mum Yapım Masası’nda Oyma Mum üretebilir.

 • 8- {0.SimFirstName} artık Üretici’de Çocuk Yatağı üretebilir.
 • 9- {0.SimFirstName} artık Üretici’de Dış Mekan Koltuğu ve Dış Mekan Güneşliği üretebilir ve Mum Yapım Masasında duygusal havaya sahip mumlar üretebilir.
 • 10- {0.SimFirstName} artık Üretici’de Kaliteli Duvar Dekoru üretebilir.

Eveet, umarım bu rehber işinize yaramış ya da yarayacaktır. Herhangi bir sorunuz ya da öneriniz varsa yorumları kontrol ettiğimi unutmayın!

Hepinize keyifli oyunlar, bir sonraki yazımda görüşmek üzere!

6 Yorum

 1. Yeni pakete başlamak ve oyuna tekrar dönmek için Türkçe yamayı bekliyorum. Umarım en kısa zamanda yayınlarsınız. Rehber için de ayrıca teşekkürler. :)

  1. Merhaba Zeynep, yorumun için teşekkür ederim. ❤ Ben de Türkçe Yamayı dört gözle bekliyorum ve son çevirimi oyunda test etmek için çok heyecanlıyım…

 2. Büşra Abla eline sağlık çok hoş bir rehber olmuş :) Henüz deneyemedim Eco Lifestyle’ı ama denemeye başladıktan sonra kesinlikle işime yarayacaktır bu rehber ^^

 3. Şu mum yapım olayı çok iyi gerçekten. Onları yapmak ve erimelerini seyretmek
  Fakat bir şey soracağım. Şuan The Sims 4 rehberleri ve haberlerinde baya aktifsiniz bunun için teşekkürler. Fakat The Sims Mobil ve The Sims FreePlay rehberleri ve oyunlara dair güncelleme bilgileri neden sitede yayınlanmıyor. The Sims FreePlay’e Eco Market,The Sims Mobil’e ise Eco Workshop geldi ve daha bir çok şey eklendi oyunlara. Eskiden Rubi ablamız yapardı bunlara rehber şimdi neden yapmıyor eğer bu iki oyunda içerik oluşturucunuz yoksa ben yardımcı olabilirim size.

  1. Üniversite sınavları, okul vs. derken sitedeki herkes etkilendi haliyle… Bir ben ayakta kalmayı başarabildim sanırım, o da her şeyi önceden planlayıp ayarladığım için… 😂 Aslında sizin okuduğunuz haberlerin çoğu stok haber. Yani benim 1-2 ay öncesinden hazırladığım yazılar yayımlanıyor, Eco Lifestyle hariç… Editörlük için yeni alım yaptık ve yeni editörlerimize biraz zaman ve şans vermek istiyoruz. Eğer yeni içerikler için editör ihtiyacımız olursa daha öncesinde de söylediğimiz gibi sitede ilan yayımlarız. ❤ Önerin ve ilgin için teşekkürler! 😘

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir