The Sims 4: Spa Day Game Pack İncelememiz

Rahatlamaya Hazır mısınız?

Önce The Sims 4: Outdoor Retreats ile çook uzaklara kamp yapmaya çıktık. Yeri geldi böcekler tarafından ısırıldık yeri geldi yediğimiz şeyler yüzünden zehirlendik. Daha sonra da The Sims 4: Get to Work ile evden işe, işten eve koşturup durduk. Neticede  çok yorulduk. Şimdi de The Sims 4: Spa Day Game Pack yorgunluğumuzu üzerimizden atıp rahatlamamız için elimize bir fırsat geçti.

Giriş yazısından anlaşılabileceği üzere The Sims 4: Spa Day oyuna genel olarak Simlerimizin rahatlamasını ve deşarj olmasını sağlayacak tonlarca yeni içerik getiriyor.

spadaylogo

Ruh, Kalp ve Duyguların Uyumu

The Sims 4: Spa Day ile birlikte oyununun kütüphanesi 4 adet önceden yaratılmış spa salonu ekleniyor. İstersek bu spalardan birini şehrimize koyabilir istersek de kendimiz sıfırdan bir tane yaratabiliriz. Bu spa salonlarında Simlerimizin ruhlarını dinlendirip duygularını kontrol altına alabileceği, masaj sandalyeleri, masaj yatakları, yoga sınıfları, sauna odaları ve meditasyon sehpaları gibi onlarca yeni eşya ve etkileşim bulunuyor.

Gelen içeriklerden şöyle bir genel olarak bahsettiğimize göre artık detaylara inebiliriz. Öncelikle masaj çeşitlerinden bahsetmek istiyorum. Biraz önce de yazdığım gibi masaj yaptırabileceğiniz iki çeşit farklı eşya bulunuyor. Masaj yataklarındaki masajları terapistler, sandalyeki masajları ise refleksoloji uzmanları yapıyor ama bu eşyaları evinize alırsanız kendiniz bir başkasına masaj yapabilir ya da bir başkasının sizler için masaj yapmasını sağlayabilirsiniz.

19668225386_5bdb6fb6d9_z

Ancak yaptığınız ya da size yapılan masajın kalitesi oyuna yeni eklenen sağlık yeteneği ile doğru orantılı. Sağlık yeteneğini masaj ve meditasyon yaparak ya da yoga sınıflarına katılarak artırabilirsiniz. Sağlık yeteneğiniz yüksekse kaliteli masajlar verebilir ve gelişmiş yoga tekniklerini öğrenebilirsiniz. Hatta hayata daha sağlıklı bir perspektiften baktığınız için yepyeni yiyecek tariflerini de öğrenebilirsiniz.

Meditasyon Geri Dönüyor

Biraz da meditasyonla ilgili konuşalım. The Sims 3: World Adventures ile daha önce meditasyon The Sims 3’te başarılı şekilde işlenmişti. The Sims 4: Spa Day Game Pack’te ise meditasyon daha da geliştirilmiş bir şekilde karşımıza çıkıyor. Başarılı bir şekilde meditasyon yapmak Siminizin ruhsal dengesini bulmasına yarıdmcı olacak, yapacağı işlerdeki başarısını artıracak hatta düşman olduğu Simleri affetmesini bile sağlayacak. Ancak bunlar meditasyonun oyuna kattığı asıl özellikler değil.

tumblr_inline_nrjgpvDCJ91s4yqel_500

Meditasyon ve sağlık yeteneğinde ileri aşamaya gelmiş Simle meditasyon yaparak kişisel ihtiyaçlarının(tuvalete gitmek, yiyecek yemek vs.) azalmasını bir süreliğine engelleyebilecek. Hatta en üst aşamaya gelmiş Simler meditasyon yaparak bir yerden bir yere dahi ışınlanabilecek.

Oyuna eklenen yeni özelliklerden biri olan yogadan bahsetmemiz gerekirse, yoga yapmanın oyuna yepyeni bir tat kattığını söyleyebiliriz. Eğer spa salonundaki yoga derslerine katılmak istemiyorsanız kendinize bir yoga kilimi satın alıp, kendi başınıza da yoga yeteneğinizi artırabilirsiniz ancak bir eğitmen eşliğinde yapmak Siminizin yogayı daha hızlı öğrenmesini sağlayacaktır.

TS4_501_GP02_01_003

Yoga yapmak sadece sağlık yeteneğinizi değil aynı zamanda atletik yeteneğinizi de artıracaktır. Ayrıca Siminiz yoga yaparken 12’den daha fazla çeşitli atletik hareketleri sergileyip diğer Simlere hava atabilirler.

Genel Yargı

Bu özelliklerin yanı sıra oyuna 122 eşya 55 adet de kıyafet/saç ekleniyor. Eşyaların birçoğu gündelik eşyalardan oluşurken sauna alanı, çamur banyosu, tütsü gibi spa salonları için hazırlanmış birkaç etkileşimli eşya da es geçilmemiş. Bu eşyalar ve oyunla gelen diğer özelliklerle ilgili daha fazla detay vermek istemiyoruz çünkü bundan sonra vereceğimiz her detayın  hevesinizi kıracak ipuçları taşıdığını düşünüyoruz.

Sonuç olarak The Sims 4: Spa Day Game Pack oldukça eğlenceli bir paket olmuş. Sunduğu özellikler ve eşya yelpazesi de oldukça doyurucu. Bu paket The Sims 4: Outdoor Retreats’e göre bir adım önde olsa da, Spa Day ile oyuna yeni bir kasabanın eklenmemesi bazı oyuncular için moral bozucu olabilir.

 

4 Yorum

  1. Aldim sonundaaaa (tum ozelliklerini aldiginiz anda denemeye calismayin buyuk hata yaparsiniz bence yavas yavas kesfetmek daha iyi oluyor)

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir