The Sims 4 Roket Bilimi [Rehber]

Merhaba arkadaşlar, The Sims 4 adına yeni bir rehberle karşındayız. Bu rehberde Roket bilimi’ni, uzay koleksiyonlarını, gemi yükseltmelerini anlatacağız.sims resimler

Roket bilimi ile bir uzay gemisi yaratmak artık mümkün!

Roket bilimi becerisi siminize eşsiz bir uzay macerası sunar ve evinize dönerken yanınızda getirebileceğiniz uzay taşları gibi özel nesneler getirmenizi sağlar. Ayrıca Cow Plant gibi nadir bulunan bitkiler de bu yetenek sayesinde elde edilebilir. Roket bilimi doğal bir astronot kariyeri gibidir. Uzay görevlerine gidebilir ve özel taşlar toplayabilirsiniz. Bir uzay gezisi başlattığınız zaman bu maceranızda bazı kişiler tarafından teşekkür ödülleri alabilirsiniz. Bu dal kendi içinde iki bölüme ayrılıyor. Bunlar;  Space Rangers ve Interstellar Smugglers.

astronaut

(Astronot bir sim)

Roket bilimine başlarken;

İlk uzay gemisinizi almak için  Buy Mode > Objects by Room > Outdoors > Outdoor Activities > Steampunk Flyamajig  yolunu izleyin. Maliyeti size 5,000$ olacaktır. Bir gemi inşa etmek içinse ekstra olarak 1,000$ gözünüzden çıkarmalısınız. Tek başınıza inşanın zor geleceğine inanıyorsanız eğer, yanınıza yardımcı bir sim alabilirsiniz. Yardımcı olmasını istediğiniz bir sime “Ask [Simin adı] to help with Rocket” seçeneği ile soru sormanız yeterli. Sağlam bir gemi inşası için Skill Book okumak iyi bir seçenek olacaktır.  Bu meslekte çok para kazanmakk pek mümkün değil fakat unutmayın eşsiz koleksiyonlar sizi uzayın derinliklerinde bekliyor.

crash

Roket bilimi seviyelerinde açılan kilitler;

Seviye atladıktan sonra açılan her kilit Roket yapmanıza, geliştirmenize ve çöken bir gemiyi yeniden yaratmaya yardım eder ve daha hızlı yol almanızı sağlar.

  • Level 1 – Upgrade Landing Stabilizers ($500) – Mecburi iniş şansını azaltır, gemiyi yok edebilirsiniz, yeniden bir gemi yapabilirsiniz.
  • Level 3 – Expand Fuel Storage Tank ($700) – Daha fazla seyahat sağlar.
  • Level 5 – Improve Maneuvering Thrusters ($1000) – Hızlı seyahat ve hız gerektiren diğer durumlarda sonucu iyileştirecektir.
  • Level 6 – Expand Cargo Bay ($1300) – Görevlerde size yardımcı olur bunun yanında uzay taşları ve uzay yaşamı için daha fazla oda sağlar.
  • Level 7 – Install Ion Cannon Defense System ($1750) – Sizi uzayda düşman karşılamalarına karşı koruma sistemi oluşturur.
  • Level 9 – Install Automated Landing Computer Görevi yaparken başarısız olsanız dahi kaza yapıp dünyaya çarpmazsınız ($2500)
  • Level 10 – Artık usta bir Roket Bilimcisi olduğunuzu söyleyebiliriz.

missionBasit ve biraz komik bir görev :)

Görevlerde başarı ve başarısızlık

Görevleri tekrar ve farklı bir şekilde yapmak için şanslarınız olacaktır. Eğer başaracağınıza inanıyorsanız tekrar deneyebiliriniz. Logical Skill Book’ları okumak sizin başarı şansınız arttıracaktır. Fakat her uzaya çıktığınız zaman beklentilerinizi ödüller üstüne kurmamalısınız. Her zaman bu eşsiz koleksiyonlara ulaşamasanız bile moodlet alabileceksiniz.

aliens-space-rocks(Uzaylı ve Uzay Taşları koleksiyonları)

Rehberimizin burada sonuna geliyoruz arkadaşlar rehberde bazı kusurlar olabilir o kusurlarda affınıza sığınıyorum. Hepinize bol maceralı günler! :)

8 Yorum

  1. uzay gemisi aldım ve roket biliminde 10. seviyeye ulaştım ama seçenek çıkmıyor

  2. Merhaba Space Rangers ımı yoksa Interstellar Smugglers ımı seçmeliyiz uzaya çıkmak için hangisi işime yarıcak

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir