The Sims 4 – Öğrenci Organizasyonları

Merhabalar, görüşmeyeli nasılsınız? Discover University üzerinden ilerlerken bu sefer öğrenciler için oluşturulan özel kulüplere, yani oyundaki adıyla organizasyonlara göz atalım istedim. Üniversitede öğrenci olan herhangi bir Simin katılmaktan keyif alacağı birkaç farklı organizasyon mevcut. Hadi gelin, hep birlikte detayları inceleyelim!

Kampüs hayatının artılarından birisi de öğrencilere farklı organizasyonlara katılma fırsatı verilmiş olması. Farklı seçenekler üzerinden Siminize en uygun organizasyona karar kılabilir ve orada yeteneklerini geliştirirken arkadaş edinmesini sağlayabilirsiniz.

Nasıl Katılırım?

İki kampüste de üniversite bilgisi alabileceğiniz ve üniversite eşyaları satın alabileceğiniz kulübeler var. Bunlardan birine tıklayarak “üniversite bilgisi al/ get university info” başlığı altından “organizasyon etkinlikleri/ organizaton events” seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Böylelikle hangi gün nerede etkinlik yapılacağı hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Yazının devamında detaylarından bahsedeceğim organizasyonlardan birini seçip etkinlik yeri ve saatini not alın. Etkinlik başladığında ise aynı kıyafetleri giyen Simlerden birisinin üstüne tıklayarak kendinizi tanıtmanız gerekiyor. Sonrasında organizasyona katılmak istediğinizi belirtebilir ve onay alabilirsiniz. Sağ alttaki paneldeki baloncuk işareti ve “U” kısa yoluyla birlikte gelecek etkinliklerden, seviyenizden ve yapmanız gerekenlerden haberdar olabilirsiniz.

Yükselmek

Diğer Simlerle yakın arkadaş olmanız ve dost canlısı etkileşimler sergilemeniz önemli bir faktör. Ancak bunun yanı sıra tamamlamanız gereken bazı eylemler de mevcut.

Britechester Üniversitesi Organizasyonları

Britechester Spirit Corps

Görevleriniz kampüse eğlence ve neşe katmakla bağlantılıdır. Simlerin her gün biraz daha parlamasını ve morallerinin düzelmesini sağlarken Foxbury Istakozlarıyla alay edersiniz.

Seviye 1 Diğer üyelerle sosyalleşin. Bir tişört ve poster kazanacaksınız.

Seviye 2 – UBrite selamlaşması gerçekleştirebileceksiniz.

Seviye 3 – Ubrite Ejderha Maskotu kostümü ve Dragon Pong kazanacaksınız.

Art Society

Sanat için doyumsuz bir hazza mı sahipsiniz? E, o zaman yalnız değilsiniz. Bu hazzı Art Society’deki diğer yoldaşlarınızla paylaşarak ilerlemeye kaydedebilir ve yaratıcı görevlerinizi yerine getirebilirsiniz.

Seviye 1 – Diğer üyelerle sosyalleşin. Bir tişört ve poster kazanacaksınız.

Seviye 2 – Fine Art ve Art History sınıflarında ekstra puan kazanabilirsiniz, tabii bunun için etkinliklerimize katılmanız gerek.

Seviye 3 – Rob Russ’ın Mutlu Küçük Şövalesi artık sizin. Ayrıca yaratıcı becerileri daha hızlı kazanacaksınız.

Debate Guild

Açıkça konuşarak ikna etme gücünüzü kullanırsanız bizim safımızda yükselebilirsiniz. Bu sizin için çok mu fazla? O zaman hazırlıklı olun. Çünkü çok daha fazlası yolda… Bizimle tartışma alıştırması yapabilir ve müsabakalara çıkabilirsiniz.

Seviye 1 – Diğer üyelerle sosyalleşin. Bir tişört ve poster kazanacaksınız.

Seviye 2 – Communications, History, Language, Psychology ve Economics sınıflarında ekstra puan kazanabilirsiniz, tabii bunun için etkinliklerimize katılmanız gerek.

Seviye 3 – Debate Guild ceketi, TY84 Gold Plus Araştırma Arşiv Makinesi artık sizin. Ayrıca profesörleri notunuzu yükseltmesi için ikna edebilir, diğer Simlere çalışma ipuçları verebilir ve ödevlerinde yardım edebilirsiniz.

Foxbury Üniversitesi Organizasyonları

Foxbury Spirit Squad

Okul Ruhu Günü’nde ve Oyun Günü’nde bizimle partileyin! Okulunuzun Istakoz Maskotu ve içecek fıçısı emrinize amade!

Seviye 1 – Diğer üyelerle sosyalleşin. Bir tişört ve poster kazanacaksınız.

Seviye 2 – Foxbury selamlaşması gerçekleştirebileceksiniz.

Seviye 3 – Foxbury Pincers Maskot kostümü ve “Ping! Pincers! Pong!” artık sizin!

Bot Savants

İster yalnız ister arkadaşlarla çalışın! Bot Savants’ın sıradan buluşmaları birlikte robot oluşturmak ve yeni icatlarını kutlamakla geçiyor. Bir yandan robot teknolojisinde gelişirken bir yandan organizasyonda yükselmeniz mümkün. Boş zamanınızda gerçekleştirebileceğiniz görevlerimiz var.

Seviye 1 – Diğer üyelerle sosyalleşin. Bir tişört ve poster kazanacaksınız.

Seviye 2 – Computer Science, Physics ve Villainy sınıflarında ekstra puan kazanabilirsiniz, tabii bunun için etkinliklerimize katılmanız gerekir.

Seviye 3 – Party-Bot Gold Edition artık sizin. Ayrıca robot teknolojisi becerisinde daha hızlı gelişeceksiniz ve bu alanda parçaları daha ucuza satın alabileceksiniz.

The Brainiacs

Gelişen beyin yemek ister. Ve en iyi öğünü The Brainiacs’tır. Bilgiye aç olan bu organizasyonun buluşmaları genelde kütüphanede ders çalışarak sonlanıyor. Görevlerimizi yerine getirdikçe zihninizin genişlediğini hissedeceksiniz.

Seviye 1 – Diğer üyelerle sosyalleşin. Bir tişört ve poster kazanacaksınız.

Seviye 2 – Tüm sınıflarda ekstra puan kazanabilirsiniz, tabii bunun için etkinliklerimize katılmanız gerekir.

Seviye 3 – Mental becerileri daha hızlı kazanacaksınız.

Gizli Cemiyet – “Order of Enchantment”

Nasıl katılacağınızı ve yükseleceğinizi öğrenmek için tıklayın!

Eveet! Bu rehberimizin de sonuna geldik. Sizin daha önce katıldığınız öğrenci organizasyonları var mıydı? Düşüncelerinizi ve önerilerinizi yorumlarda bekliyorum.

Kendinize güzel bakın, görüşmek üzere!

4 Yorum

  1. Ben daha önce hiç katılmadım çünkü bilmiyordum gerçekten bu yazı sayesin’de öğrenmiş oldum Ellerine sağlık

  2. Siz büyütüyosunuz üniversiteye yolluyosunuz. Motherlode bile demiyorsunuz. Çocuklarınız gidip böyle anarşik örgütlere katılıyor. vah ki ne vah Willow Creek ne hale geldi…

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir