The Sims 4, Offline mı Online mı?

The Sims Serisinin son halkası olan The Sims 4’ün geçtiğimiz günlerde duyurulduğunu biliyoruz. Maxis tarafından geliştirilen ve 2014’ün ilk çeyreğinde satışa çıkacak olan oyunun tamamen Offline olacağı açıklanmıştı. Bu da aslında bir bakıma tüm fanların içini rahatlatmıştı çünkü The Sims serisini seven çoğu kişi oyunun Online olmasına karşı çıkıyordu. Bunun nedeni ise The Sims’in Online bir ortama sahip olduğunda arkadaşlık oyunlarından bir farkı kalmayacağı fikriydi.

Maxis, önce oyunun tamamen Offline bir deneyim üzerine kurulduğunu açıkladı ancak daha sonradan yapılan açıklama ile eğer oyuncular isterse, opsiyonel, olarak bazı Online özelliklerden yararlanılabileceği de açıklandı. Bu Online içeriklerin başında ise şu anda The Sims 3’te de mevcut olarak kullanılabilen Facebook gibi sosyal sitelerle doğrudan bağlantı özelliği olmuş. Ayrıca The Sims 4: Store da onaylanmış durumda. Yani kişi ister istemez interneti kullanmak zorunda kalabilir, The Sims 4’te.

Ayrıca, oyunun yapım kadrosunda bulunan bazı çalışanlar The Sims: Olympus adında bir online ortamdan da söz ettiler. The Sims: Olympus’un The Sims 4’e potansiyel bir online ortam özelliği ekleyeceği de açıklandı ancak henüz The Sims: Olympus hakkında herhangi bir bilgilendirme yapılmadı. Belki de SimCity 5’teki Online özellik rezaletinden sonra Maxis bu özellikten vazgeçmiş bile olabilir. Henüz bu konu hakkında konuşmak pek doğru değil ancak, oyunun söylendiği gibi tamamen Offline olmayacağını kesinlikle söyleyebiliriz. Gelecek aylarda Online özellikler hakkında daha net bilgilendirmeler gelecektir bu yüzden bunun yalnızca bir görüş olduğunu da unutmamalıyız.

0

8 Yorum

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir