The Sims 4 Neden E3’te Gösteril(e)medi?

Geçtiğimiz ay sessiz sedasız duyurulan The Sims 4’ün E3’te detaylı bir şekilde tanıtılması hepimizin temennisiydi. Hatta öyle bir noktaya gelinmişti ki E3’ün resmi web adresinde fuarda tanıtılacak oyunlar arasına The Sims 4 de eklenmişti ve yayımlanan yazıya göre oyun 11 Haziran günü videolu ve resimli olarak tanıtılacaktı.

Ancak yayımlanan bu yazının hemen arkasından The Sims 4’ün yapımcıları oyunun fuarda tanıtılmayacağını, o yazının ise yanlışıkla yayımlandığını ve hemen arkasından da silindiğini söylediler. Peki, dünyanın en büyük fuarlarından biri olarak gösterilen E3’te bu yazının ”yanlışıkla” yayımlanma ihtimali gerçekten var mıydı?

Bu durumda olması en muhtemel görünen teori ise şu:

  • E3 Fuarı yetkilileri oyun listelerini çok önceden hazırlamışlardı ve The Sims 4 yetkilileri de oyunu E3’e kadar yetiştirebileceklerini söylemişlerdi. Böylece oyun listeye alınmıştı.

Bundan sonra ise oyunun listeden kaldırılması iki ihtimale kalıyor:

  • The Sims 4 yetkilileri oyunun en  azından bir kısmını E3’e kadar yetiştirebileceğini düşündüler ancak bunda başarılı olamadılar. Bu yüzden oyun apar topar listeden kaldırıldı.
  • Ya da Maxis yetkilileri oyunun geçtiğimiz haftalarda konsept videosu dahi yayımlanan ”Olympus” yani Online platformunu E3’te görücüye çıkarmayı hedefiler ancak bu platformun çok fazla tepki alması nedeniyle The Sims 4: Olympus şimdilik iptal ettiler böylece Maxis yetkilileri oyunu E3’ten çekmek zorunda kaldı.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir