The Sims 4: Komedyenlik[Rehber]

Herkese merhaba! The Sims 4 sularında bir durgunluk olduğu için sitemizde bir süredir sessizliğe bürünmüş olduğunu ve siz değerli SD okuyucularımızdan biraz uzak kaldığımızı fark ettik bu yüzden biraz arayı kapamak adına bir rehber hazırladık. Rehbere başlamadan önce siteyi her daim canlı tuttuğunuz soru cevap bölümünde emeği geçen tüm üyelerimize teşekkürleri bir borç biliriz. Şimdi ufaktan ufaktan rehberimiz hakkında bilgi vermeye başlayalım. Bu rehberde komedi yeteneğini inceleyeceğiz. Siminizi bir komedi dehası yapmak sizin elinizde. Sizlerde siminize “Ulan adam ne güldürüyor be” dedirtmek isterseniz umarım bu rehber ile bunu başarabilirsiniz. :) Komedinin size getireceği yararlardan birisi bu yetenek ile para kazanabilirsiniz. Gösteriler ve komedi kitapları yazarak iyi bir yere varacağınızdan şüphemiz yok.

Verimli Bir Komedyen İçin Önerilen Traitler

 • Goofball : Bir komedyen olarak ilk önceliğiniz insanları güldürmek olduğu için insanları kendinize güldürmek için bu trait işe yarayacaktır.
 • Outgoing : İnsanlar ile içli dışlı olmak size her işte olduğu gibi komedi dalında da bize yardımı olacaktır.
 • Music Lover : Her insanda bir müzik kulağı olmalı! “Ne işe yarar yahu?” diyebilirsiniz fakat bu trait ile daha sosyal olup güzel etkileşimler elde edebilirsiniz.

Popularity seçeneği ile insanlar ile daha hızlı iletişim kurup daha hızlı samimi olabilirsiniz. Ünlü bir komedyen olmak için bir çok şaka ve etkileşimde bulunmak gerek. Bunun için çok doğal olan bir seçenek ise; Popularity > Joke Star’ı seçmek.

Komediye Başlarken

Eğer kendinize güveniniz varsa biran önce bir gece kulübüne gidip mikrofonu elinize alarak seviye atlamaya başlayabilirsiniz. Rezil olma ihtimal dahilinde olduğunu unutmayınız :) Ekstra olarak eğer yemek yapma (Cooking) seviyeniz 3 ise Silly Gummy Bear Pancakes adlı pankekleri yaparak, Bubble Bath (Balon banyosu) yaparak, ve eğlenceli video izleyerek Playful mood’una sahip olabilirsiniz.

Komedi Seviyelerinde İlerlemeler

 • 2: Tell Knock Knock Jokes to Other Sims
 • 3: Compose Short Routine (bilgisayar); Perform Short Routine (mikrofon)
 • 4: Joke About Fashion
 • 5: Practice Comedy Routine; Refine Comedy Routine (bilgisayar)
 • 6: Compose Medium Routines (bilgisayar); Perform Medium Routine (mikrofon)
 • 7: Write Comedy Books on Computer
 • 8: Compose Long Routines (bilgisayar); Perform Long Routines (mikrofon)
 • 9: Tell a Crowd Pleasing Story
 • 10: Improvise Routines (mikrofon)

Komedi Yoluyla Para Kazanmak

“Ben ekmeğimi komediden çıkaracağım ulan!” diyen ailenin dik başlı üyesi iseniz komedi seviyeniz 3 olmalı. Seviyeniz 3 olup ufak şakalara başladığınızda 75$ bir ödeme ile gece kulübünde performans sergileyebilirsiniz. Fakat unutmayın zamanla yaptığınız şakaların süresi ve kalitesi arttıkça fiyatta katlanarak artacaktır.

Yeni Sosyal Aktiviteler

“Komedi hayatın kendisi abicim” felsefesine sahip her bir birey gibi sizinde günlük hayatlarınız bir komediye dönüşebilir. Herhangi bir simle konuşurken cevabını veremediğiniz abstrük hareketler yapmaya başladığınızda bunun komedi gereği olduğunu unutmayın! :

İlahi Komedya Sen Adamı Öldürsün!

Yukarıda yazılan sözü yanlış duymadınız. Bir sim gülerek ölebilir! Herhalde Sims serisinde elektrik çarpıp, yanarak vb. ölümlerin yanında bu ölüm “amaan varsın böyle gelsin” dedirtiyor sanırım. :) Bir sim şakalarınıza gülerken gülmekten ölebilir aman dikkat!

 

2 Yorum

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir