The Sims 4 Juice Fizzing Becerisi

Herkese tekrardan merhabalar! Nasılsınız? Umarım hepiniz iyisinizdir. Eco Lifestyle ile ilgili eksik bir rehberimiz kalsın istemiyoruz. Bu sebeple yeni paketle ilgili bütün detayları sizin için derleyip yeni içerikler üretiyoruz. Umarız bu rehberler işinize yarıyordur…

Bugünün konusu ise “Juice Fizzing” yani oyunda “Gazoz Yapımı” olarak karşınıza çıkacak bir çeşit içecek yapma becerisi… Oyuna eklenen yeni bir alet var ve içine koyduğunuz meyvelerle harika içecekler oluşturabiliyorsunuz. Bu bana biraz The Sims 3: World Adventures’daki şarap yapımını hatırlattı. Her neyse, detaylara geçelim!

Gazoz Yapım Becerisinde Hile Yapmak

Her zaman olduğu gibi CTRL+Shift+C kombinasyonu ardından “testingcheats on” hilesini yazmanız gerekiyor. Sonrasında aşağıdaki hileyi kullanarak bu becerideki seviyenizi değiştirebilirsiniz. Ancak aklınızda bulunsun bu becerinin en yüksek seviyesi beşinci seviye.

stats.set_skill_level minor_juicefizzing x (x yerine 1-5 arası bir seviye yazmalısınız)

Çeviriden Notlar

Gazoz Yapım Becerisi
Bu beceriye sahip Simler gazoz yapımı konusuna doğuştan bir merak duyar. Bunu ister bir hobi olarak isterseniz bir deney olarak görün, fark etmez. Simler farklı malzemeleri karıştırarak kendilerine has tarifler ortaya çıkarabilirler.
Gazoz Yapım Becerisi Kazanıldı
{0.SimFirstName} meyveleri gazoza dönüştürme yolculuğuna başladı! Gazoz Yapım Becerisi’ni geliştirmek için yeni malzemelerle deney yapabilir.
Gazoz Yapımı Becerisi Seviye 2’ye Ulaşıldı
{0.SimFirstName} Gazoz Yapımı’nın temellerine artık hâkim! Otları, çiçekleri ve soya fasulyelerini karıştırarak artık deneyler yapabilecek.
Gazoz Yapımı Becerisi Seviye 3’e Ulaşıldı
Fışırtıların efendisi {0.SimFirstName}. Artık bu işte ustalaştı ve Soda yapabilecek.
Gazoz Yapım Becerisi Seviye 4’e Ulaşıldı
{0.SimFirstName} gazoz yapımının zirvesine ulaşıyor! Artık gazoz yapımı ipuçları verebilir ve kendine güvenirse FışırtıHayranı’na kendi ürünlerini gönderebilir.
Gazoz Yapım Becerisi Seviye 5’e Ulaşıldı
{0.SimFirstName} Gazoz Yapım Becerisi’nde ustalaştı ve sertifikalı bir İçecek Meraklısı oldu! Artık gizemli Hüzünçayı’nı yapmayı deneyebilir.

Gazoz Yapım Becerisi

Yazımın başında da belirttiğim gibi bu beceri için bir araç satın almanız gerekiyor. Bir nevi küçük bir istasyon ya da gazoz yapım masası olarak da adlandırılabilir. Bu masanın ücreti de 735 Simoleon. Bu aleti kullanmak için bahçenizdeki hasatları kullanmanız gerekiyor, ancak bahçenize hiç bitki ekmediyseniz üzülmeyin. Bilgisayara tıklayarak satın alacağınız tohum paketleri de işe yarayacaktır.

Bu alete 1 ya da 2 meyve eklediğinizde başlatma seçeneğiyle karşılaşacaksınız. Böylelikle pratik yapıp yeni gazozlar ürettikçe de yeteneğinizde gelişip yeni tarifler yapabilirsiniz. Makinenin üretim yapması neredeyse 2, 2 buçuk saat sürecektir. Ancak saati takip etmek istemiyorsanız gazoz yapım sırasında aletin ekranında gözüken barı takip edebilirsiniz.

Tarifler ve Özel Etkiler

Aşağıda bahsettiğim tariflerin özel etkileri olduğunu ancak bu etkilerin birkaç “içecekten” sonra ortaya çıktığını unutmayın. Yani bir şişenin etkisiyle birkaç şişenin etkisi aynı olmayacaktır…

EtkiMalzemeler:
MutluElma, Hindistan Cevizi, Ejder Meyvesi, Bal, U.F.O.
Kendinden EminBöğürtlen, Mürver, Muz
Enerjik (Kombu Çayı)Fesleğen, Maydanoz, Adaçayı
FlörtözAnanas, Nar, Çilek
OdaklanmışCennetkuşu, Çan Çiçeği, Sarı Papatya, Çöpleme, Kasımpatı, Papatya, Yıldız Çiçeği, Çobanpüskülü, Zambak, Orkide, Gül, Lale, Kurtboğan
Odaklanmış (Kombu Çayı)Cennetkuşu, Çan Çiçeği, Sarı Papatya, Çöpleme, Kasımpatı, Papatya, Yıldız Çiçeği, Çobanpüskülü, Zambak, Orkide, Gül, Lale, Kurtboğan, Kardelen, Aslanağzı
İlham AlmışLimon, Armut
Şen ŞakrakKiraz, Üzüm, Yaban Mersini

  • Listede olmayan sebzeleri kullanarak şüpheli bazı içecekler üretebilirsiniz. Ancak her içeceğin etkisi aynı olmayacaktır. Yani Simleriniz bir yudum alıp kusmaya giderse şaşırmayın.
  • Ayrıca bal kullanmak Siminizin farklı hava şartlarına karşı korunmada olması anlamına gelecektir.

Grimbucha –  Hüzün Çayı

              Kombu çayının farklı bir versiyonu olan “hüzün çayı” ölüm çiçekleri yani “death flower” kullanılarak yapılabilir. Bu içeceği içtiğinizde ve içmeye devam ettiğinizde “üzgün” ruh haline bürünürsünüz. Ancak güzel bir yanı da var… Bu içecek tıpkı Realm of Magic iksirleri gibi sizi geçici bir süreliğine ölümsüz kılar.

Gazoz Yapımı ile Para Kazanmak

              Eğer bu beceriyi düzgün bir şekilde kullanırsanız oldukça güzel miktarda paralar kazanmanız mümkün. Öncelikle eğer fırsatınız varsa bu aletten birkaç tane evinize almakla başlayın. Yüksek kazanç sağlamanızı sağlayacak bazı kaliteli malzemeler kullanabilirsiniz. Orkide, ejder meyvesi, U.F.O. meyvesi ve hatta belki de sahte et duvarından toplayacağınız etler. Aynı zamanda nar kullanmanın da size faydası dokunacağını bilmeniz gerek…

Eveet, sizce gazoz yapımı işe yarar bir beceri mi? Oyununuzda bu beceriyi denediniz mi ya da denemeyi düşünüyor musunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda okumayı dört gözle bekliyorum.

Kendinize güzel bakın!

Bir Yorum

  1. Bence oldukça işe yarar bir beceri özellikle para kazanma noktasında cidden yardımcı oluyor. Henüz her içeceği denemedim ama oyuna güzel detaylar kattığı kanaatindeyim

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir