The Sims 4 için Önemli Bilgiler!

The Sims 4 için oldukça önemli sayılabilecek bilgiler gün ışığına çıktı. Bilgilerin resmi bir dilden verilmediği için bu özelliklere kesin olarak doğru demek çok da doğru olmaz ancak daha önce The Sims 3 ile ilgili birçok doğru haberin sızıntılar sonucunda ortaya çıktığını da biliyoruz. :)

 • Artık satın alma menüsünde, isteğe bağlı olarak bir eşya setini hazır olarak satın alabileceğiz. Yani bir set olarak hazırlanmış tüm eşyalar bir arada odamıza gelecek, tıpkı The Sims 3’teki Blueprint’ler gibi. Hatta bu özellik odadaki uygun yerleri kendisi seçecek.
 • Yapımcıların sürekli vurguladığı gibi The Sims 4’teki Simler gerçekten duygu dolu olacak. Yürüyüşlerinden hareketlerin hangi ruh halinde olduklarını anlayabileceğiz. Hatta sinirli bir ressam resimlerini de ruh halini yansıtacak şekilde çizebilecekmiş.
 • The Sims 4’te ilişkiler Romantik ve Arkadaşlık olmak üzere iki farklı gruba ayrılacak. Böylece diğer Simlerle romantik etkileşimlere girmeden oldukça iyi arkadaş olabileceğiz.
 • CAS ekranı olabildiğince geliştirilmiş. Artık Simlerimizin yalnızca suratlarını istediğimiz gibi değil, tüm vücutlarını istediğimiz şekle sokabileceğiz. Hatta yürüyüş şekillerini bile seçebileceğiz.
 • Duygulu Simlerimiz ortamlardan da etkilenebilecek. Mesela romantik bir tablonun olduğu bir odaya giren Sim kendisini romantik hissedebilecek
 • The Sims 3’teki arkadaş grupları daha da geliştirilmiş halde karşımıza çıkacak.
 • Simlerimizi iş yerindeyken yönetemeyeceğiz ancak her zaman işimizi yapmak için bir binaya girmek zorunda kalmayacağız. Yani Simlerimizi kısmen de olsa iş üstündeyken yönetebileceğiz.
 • Daha önceden bildiğimiz gibi oyun ”multitasking” olacak. Yani Simler aynı anda iki iş yapabilecek. Mesela spor salonundaki koşu bandında koşarken, televizyonda dizi izlemek gibi.
 • The Sims 3’teki ”mood” yani ruh hali sistemi The Sims 4’te de bulunacak. Yapımcılar o kadar ididalı ki Simler ve oyuncular arasında özel bir bağ olacaklarını iddia ediyorlar.
 • Siminiz sinirliyken çok farklı hareketler, üzülmüşken çok farklı hareketler yapabilecek. Hatta o anki ruh haline satın alma menüsü vs. bile değişebilecek.
0

29 Yorum

 1. Evet lansmandaki trailerde vermislerdi ama traikerda çok hızlı geçtiği icin plumbotlar bende dolasirken internette bunlari bulmuş tum :)

  0
 2. Aynı zamanda arkadaşlık ve romantik anlamda iki bar olcağı için ruh eşi veya friends with wohoo benefits olabilecek yani wohoo her zaman aşık olmak anlamına gelmicek

  0

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir