The Sims 4 – Gizli Cemiyetler

Merhabalar, nasılsınız? Umarım herkesin keyfi yerindedir. Bugün yine Discover University paketiyle oyuna eklenen özelliklerden birini birlikte inceleyeceğiz. Bu sefer bir üniversiteli olmayı değil, üniversitenin gizli cemiyetine katılmayı öğrenelim mi? Hadi gelin, işlerin nasıl yürüdüğüne göz atalım!

Oyunun tanıtım videosunda gördüğümüz cübbe giyen ve gizemli maskeler takan cemiyete bizim Simlerimiz de dahil olabiliyor. Ancak öncesinde atmamız gereken birkaç adım var.

Nasıl Tanışırız?

Cemiyete katılmak için herhangi birisiyle tanışmanıza gerek yok. Ancak bazen üniversite meydanında cübbe giyen Simlerle karşılaşabilir ve onları yakaladığınızda ne yaptıklarını sorabilirsiniz. Ancak sorunuza hiçbir zaman dürüst cevaplar vermeyeceklerdir.

Gizli Cemiyete Nasıl Katılırız?

Aşırı gizli olan bu cemiyetlere katılmanın birkaç yolu tabii ki de var. Her iki üniversitenin de meydanında farklı bir heykel olduğunu göreceksiniz. Bu heykellere tıkladığınız zaman cemiyete özel bir seçenekle karşılaşacaksınız.

“Akademik Başarı için Teklif Ver” yani “Make Offering for Academic Success” seçeneği altından tatlı, kristal, metal ya da tohum/ hasat sunabilirsiniz.

Sunduğunuz tatlıların (benim envanterimde hem tatlı hem normal yemek var hiç takılmayın çünkü tatlı olması gerekiyor) mükemmel kalitede olmasına dikkat edin. Heykelin önüne bir tatlı sunduğunuz zaman Siminizin odaklanmış ruh haline bürüneceğini göreceksiniz.

Pişirme yeteneğiniz yoksa size kesin geri dönüş sağlatacak bir yöntem de kristal ve metallerden geçiyor. Ancak sunacağınız kristalin/metalin nadir olmasına dikkat edin. Eğer yaygın bulunan bir ürün sunarsanız geri dönüş almayacaksınızdır.

Bir diğer yöntem de en iyi kalitede hasatlarınızdan birini sunmaktan geçiyor. Eğer bahçecilik yeteneğiniz yüksekse herhangi bir sebzeyi, meyveyi, çiçeği heykel karşısında sunabilirsiniz.

Sonra Ne Olur?

Eğer sunduğunuz ürün yeterince iyiyse o günün gecesi cemiyetten sizi ziyarete geleceklerdir. Benim Simim üniversite bölgesinde değil Willow Creek’te oturuyordu ve acaba gelmeme ihtimalleri var mı diye biraz korktum açıkçası. Gece boyunca kapının önünü gözledim. Ancak sizin etrafı gözlemenize gerek yok, geldiklerinde zaten sizi cemiyete davet ettikleri bir bildirimle karşılaşıyorsunuz.

Gördüğünüz bildirime onay verdiğinizde artık resmi olarak gizli cemiyetin bir üyesi sayılacaksınız. Onayladığınızda Siminizin bir cübbe ve maske giydiğini de göreceksiniz.

Cemiyette Yükselmek

Yukarıdaki gibi sağ taraftan yönetim panelini açarsanız size verilen görevleri ve toplantı günlerini göreceksiniz. En üstteki sayaç doldukça (yeni üye yazan kısım) Siminizin seviyesi artacak ve ödüller kazanacaktır.

Seviye 1: Simlerinizin hediyeler sunduğuna, Sprite/Peri bahçesiyle ilgilendiğine ve etkinliklere katıldığına emin olun. Cübbe ve maske kazanacaksınız.

Seviye 2: Yeni cübbe kazanacaksınız. Aynı zamanda perilerin diğer Simlere saldırmasını sağlayabileceksiniz.

Seviye 3: Yeni cübbe kazanacaksınız. Aynı zamanda kendiniz için güçlü perileri çağırabileceksiniz.

Araştırma ve Tartışma Becerisi

Gizli Cemiyete girdiğinizde araştırma makinesini kullanarak cemiyetin temeli hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ancak “Bir Dönemin Bitişi” ve “Tarikatın Temelleri” isimli bu iki makaleyi sizinle şimdi paylaşmayacağım. Gizli Cemiyete katılmaya hak kazanan Simlerinizle birlikte detayları oyundan öğrenebilirsiniz!

Umarım işinize yarar bilgileri içeren bir rehber olmuştur. Ben daha öncesinde yabancı rehberlerden faydalanarak cemiyete girmeyi denemiş ama başaramamıştım. Şimdi sizin için bir rehber hazırlarken cemiyete sonunda girebildim. Umarım sorularınızın cevabını bulabilmişsinizdir!

Kendinize güzel bakın, görüşmek üzere!

5 Yorum

  1. Merhaba ben nadir kristal verdim birsuru hatta mükemmel tatlı da verdim ama bana gelmiyorlar

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir