The Sims 4 Get Together: Oyun Bilgisi

Kulübe Katılmak: Kulübe katılmak için oyunun sağ köşesine bir buton eklendi. Bu butona tıklayarak kulüpleri görebilir ve istediğiniz bir tanesine katılabiliriz. Yalnız, istediğiniz kulübün kabul şartlarını iyi okumanız lazım. Zira kabul şartlarına göre uygun değilseniz, kulübe katılamıyorsunuz. Kulübe katıldığınız zaman ise istediğiniz zaman kulüp toplantısı düzenleyebiliyorsunuz. Kulüp toplantısı düzenlediğiniz zaman diğer kulüp üyeleri kısa süre sonra ayarladığınız yerde hazır bekleyeceklerdir.

Kulüp toplantısı düzenlediğiniz zaman puan kazanıyorsunuz. Kazandığınız bu puanları da Kulüp Marketi’nde harcayabiliyorsunuz. Siminiz, kulüp tarafından reddedilen davranışları yapmamalıdır. Aksi takdirde azar yiyebilir yada kulüpten atılabilir. Kırmızı kulüp ikonu siminizin reddedilen bir davranışı gerçekleştirdiğini gösterir. Kulüp marketinden aldığınız özellikler yalnızca grup aktivitelerinde etkili olacaktır.

1

Kulüp Kurmak: Kendi kulübünüzü kurabilir ve istediğiniz şekilde oynayabilirsiniz. Kulüp panelini açın ve Club Manager butonuna tıklayın. Ardından çıkan yerde Create a Club diyerek kulübünüzü yaratabilirsiniz. Kulübünüzü kurduğunuz zaman, kulübün hangi mekanları tercih ettiğini ve genellikle nerelerde takılacağını belirleyebilirsiniz. Grup olarak dışarı çıktığınız zaman neleri yapacağınızı seçebilirsiniz. Ayrıca kulüp için özel bir kıyafette belirleyebilirsiniz.

Kulüp için özel kıyafet oluşturmak için kulüp panelinden “Outfits” butonuna tıklaayrak seçebilirsiniz. Seçenekleriniz sınırlı değil, istediğiniz rengi ve stili siz belirliyorsunuz. Kulüp oluşturduğunuz zaman yada kulüp başkanı olduğunuz zaman, kulübünüzün dışarı çıktığı zaman favori mekanlarını belirleyebiliyorsunuz. Genelde takıldığınız, belirli mekanları seçebilirsiniz. Ayrıca, seçtiğiniz bu alana girebilmek için bu alana, kulübünüz için özel bir kapı bile koyabilirsiniz.

Antik Yerler: Eski evlerden ve tarihi yerlerden oluşmuş antik yerleri düşünün. Bu turistik mekanları gezebilirsiniz. Antik yerlere gidebilmek için dünya haritasından seyahat seçeneğine tıklayarak bu eski şehire (Old Town) gidebilirsiniz. Bu mekan, sabahları oldukça şirin bir mekan olabilirken, geceleri ise arkadaşlarınızı davet edip süper gizli bir dans partisi yeri olabilir! Yada sadece düzenlenen partilere de katılabilirsiniz.

Muhteşem Bahçeler: Windenburg’un romantik bahçeleri desek abartmış olmayız. Siminiz, bu bahçelere dünya haritasını açarak seyahat edebilir. Bu bahçeler, güzelliği ve eğlenceli aktivitelerinin yanı sıra hayaletlerin uğrak mekanı da olabilir.

Siminiz, bahçede gezerken labirente girebilir ve bu labirentten çıkabilmek için saatlerini harcayabilir. Siminiz başka bir simle nişanlıysa, burada ki havuzda eğer isterlerse düğün yapabilirler. Eğer siminiz şanslıysa, büyük piyano onlara ürkütücü bir serenat bile yapabilir. Ve tabii kide dans partisi…

2

Adalar: Adalar şüphesiz Windenburg’un en göz alıcı antik mekanlarından biri. Siminiz buraya dünya haritasına tıklayarak seyahat edebilir. Siminiz buraya geldiği zaman muhteşem manzaranın tadını çıkartabilir yada antik doğal havuzda yüzebilir. Eğer isterseniz de burada bir parti bile düzenleyebilirsiniz. Sisler ve lazerler eşliğinde… Ve tabii ki deniz canavarını da unutmayalım.

3

Dans Yeteneği: Dans yeteneğinizi geliştirebilmek için özel zeminlerde yada stereolarda dans edebilir, isterseniz de DJ eşliğinde dans ederek bu yeteneğinizi geliştirebilirsiniz. Siminiz pratik yaptıkça, yeni hareketler öğrenecektir. Hareketlerinizi başkalarına göstermek ister misiniz? Bir dans pisti bulun ve diğer herkese yapabileceğiniz özel hareketleri sergileyin. Siminiz ayrıca bir başkasıyla dans savaşına girebilir ve dans olayını daha ilginç hale getirebilirsiniz! Grubunuzla bir dans partisinde veya herhangi bir gece kulübünde. Size bağlı. Grubunuzla organize şekilde hareket ederek, diğerlerine ne kadar havalı hareketler yapabildiğinizi gösterin.

Dans Partisi Sosyal Etkinliği: Siminiz, telefonun sosyal etkinlik bölümünden bir dans partisi organize edebilir. Dans partisini herhangi bir gece kulübünde veya gizli bir mekanda yapabilirsiniz! Dans ayakkabılarınızı alın ve bütün gece boyunca dans edin!

4

DJ Yeteneği: İyi bir DJ olabilmek için çok fazla pratik yapmalısınız! Bir DJ kabini alın, mixler üstünde çalışıp pratik yapın. Kendi mixinizi yaparak kalabalığı coşturun. Yeteneğiniz geliştikçe yapabilecekleriniz de artacak. Kendinizi geliştirdikçe, simler sizi izleyebilir ve performansınıza dans ederek eşlik edebilirler. Ayrıca performansınızı beğenirlerse size para bile verebilirler (Gitar çalarak tip boxa para koymaları gibi bir şey).

Siminizin yeteneği daha da geliştikçe, diğer simler sizi dinlediği zaman kendilerini tutamayacaklar ve enerjik ruh haline bürünecekler! Böylelikle gerçekten kalabalığı coşturmuş olacaksınız!

Kafe: Kafeler arkadaşlarınızla bir bardak espersso ve biraz atıştırmalık bir şeyler almak için en iyi yer. Barmene tıklayarak yiyecek yada içecek bir şeyler sipariş edebilirsiniz. Eğer mekanda bir barmen yoksa, yeni bir barmeni işe alabilirler yada kendileri barmen olabilirler!

Espresso yapabilmek için tek ihtiyacınız olan şey biraz şeker, sonra yine şeker ve kafein. Espresso makinesini yerleştirebilmek için biraz büyükçe bir alana ihtiyacınız var. Siminizin espresso yapabilmesi için Kolay Yoldan Espresso Yapımı Kataloğuna göz atabilirsiniz. Bu katalogta siminizin espresso yapabilmesi için gerekli bütün her şey mevcut.

5

Doğal Havuzlar: Havuz kategorisinde, havuzunuzu doğal bir havuza çevirebilmek için yeni bir sistem mevcut. Burada, havuzunuza doğal bir görünüm katabilmek için bir kaç dekoratif eşya mevcut. Ufak bir tavsiye, doğal havuzunuzu yaptığınız zaman son dokunuş olarak taşları yada mozaik desenleri eklemeyi unutmayın.

Şenlik Ateşi: Şenlik ateşi, arkadaşlarınızla dışarı çıktığınız zaman düzenleyebileceğiniz yada özel biriyle başbaşa vakit geçirebileceğiniz bir aktivite. Şenlik ateşi, aydınlık ve çeşit çeşit renkte yanabilir. Ateşi, başka şeylerle yakmayı deneyin! Etraftan topladığınız şeyleri ateşte yakabilirsiniz. Topladıklarınızı siminizin çantasında bulabilirsiniz. Şenlik ateşi yakmak sanıldığı kadar basit bir olay değil. Evet, şenlik ateşini yakmak kolay ama bunun bir çok farklı yolu var. Mesela siminizin traitine göre yakma şekli değişebilir, yüksek bir mischief yeteneğine sahip bir sim Voodoo bebeği ile birini yakabilir yada bir hayaletin ruhunu ateşe atabilirsiniz.

6

 NOT: Get to Work eklentisine sahip kişiler kendi kafelerini açabilirler.

Bir Yorum

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir