THE SIMS 4 GET TOGETHER: DJ YETENEĞİ [REHBER]

The Sims 4 Get Together ile birlikte öğrenebileceğimiz yeni yeteneklerden biri de DJ yeteneği. Bu yetenek sayesinde partilerde kontrolü ele alabilir, gece kulüplerinde DJ kabinini kullanarak kalabalığı coşturabilir ve para kazanabilirsiniz.

DJ Yeteneği Başlangıcı;

Öncelikle yeni bir DJ kabini alarak işe başlayalım. Satın Alma modunda en ucuza alacağınız ($575) bir DJ kabini ile yeteneği geliştirmeye başlayabilirsiniz. Bu yetenek ile ilk başlarda maalesef çok para kazanıp, faturalarınızı ödeyemeyeceksiniz. Zaman geçtikçe olacak şeyler bunlar. Ayrıca bu yeteneği kitaplardan yada başka yerden öğrenemiyorsunuz. Öğrenmek için bir kabin şart.

İkinci olarak, DJ kabinlerin bazıları taşınabilirdir. Üst model kabinler ise çantaya konulamaz. Bu demek oluyor ki kabininizin seviyesini yükseltebilirsiniz (upgrade) ve kabininizle partilere gidebilir ve para kazanabilirsiniz. Daha pahalı olan DJ kabinleri ise kulüp buluşmalarında kullanılabilir ve daha büyük bir alana ihtiyaç duyar.

Pratik;

İlk olarak kabinde kullanabileceğiniz tek seçenek ” Practice ” seçeneği olacaktır. Bu yeteneği geliştirirken olacağınız en ideal mod ” Inspired ” ruh halidir. Seviye ikiye geldiğiniz zaman diğer simler artık çaldığınız müziklerle birlikte dans edebilirler. Ancak seviyeniz düşük olduğu için çıkartacağınız kötü sesler ve ritim bozukluğuyla önünüzde dans eden simler adımlarını karıştıracak ve birazcık kargaşa olacaktır. Ayrıca eklemek gerekir ki şarkılarınızın sesini ayarlayabilirsiniz. Ortalığı bangır bangır sallayacak mısınız yoksa fazla aşırıya kaçmadan kendi halinizde mi çalacaksınız orası sizin seçiminiz.

DJ Yeteneği Yetenek Seviyeleri;

Seviye 1 – Yalnızca ” Practice ” butonu aktif olacaktır.

Seviye 2 – Groovin ve Machine müzik tarzları kullanılabilir olacaktır.

Seviye 3 – DJ teknikleri hakkında diğer insanlarla konuşabilir ve Chip Tune tarzı kullanılabilir olacaktır.

Seviye 4 – Farklı müzik tarzları üzerinde oynama yapabileceksiniz. Chill Out müzik tarzı da kullanılabilir olacaktır.

Seviye 5 – Breakbeats müzik tarzı kullanılabilir olacaktır.

Seviye 6 – Remix yapabilirsiniz. Dynamic Surge Protection ve Advanced Heat Sink güncellemeleri aktif olacaktır. Ayrıca ” Get Hyped ” ruh hali aktif olacaktır.

Seviye 7 – House müzik tarzı çalabileceksiniz. DJ kabininizi Plasma Display ve Pacticle Generators ile güncelleyebilirsiniz.

Seviye 8 – Hip Hop müzik tarzı çalabileceksiniz. DJ kabininizi Telesplosion ile güncelleyebilirsiniz. Ayrıca siminiz bir kaç müzik tarzını mix yapabilir.

Seviye 9Drum & Bass müzik tarzı çalabileceksiniz. Wiki-Wiki ve Scratch’n’Switch mixleri yapabileceksiniz.

Seviye 10 – Noise müzik tarzı çalabileceksiniz. ” Feel the Crowd (Kalabalığı Hisset) ” aktif olacaktır. Üç adet yeni mix şekli gelecek (Digital Era, Party Hardy ve Electrical Utsu). Robo-Helmet kafalığı CAS ekranında aktif hale gelecek. Bu kafalık siminize modern bir görüntü verecektir.

DJ Yeteneğinizin Getirileri;

-Bahşişler

Farklı müzik türlerini kendi şovunuz için sergilemeniz mümkün, hatta marifetli bir DJ’in bir müzik türünden diğerine geçmesi oldukça iyi bir hareket.  Bir Dj olup açık alanda ( bir disco vs. ) çaldığınızda simlerin size bahşiş bırakması olası. Bahşişler genel olarak 20 simoleon civarında, fakat aynı anda birden fazla bahşiş de atabilirler. (Şu ana kadar en çok gördüğüm bahşiş toplam 13 simden 260 simoelondu.) Aldığınız bahşişler, diğer müzik hobilerinde alacağınızın iki katı kadar oluyor.

DJ Moodlet;

Kabinleri kullanırken DJ’ler, +1 “I’m a DJ” Moodlet’i alırlar.

Get Hyped Ruh Hali;

6. seviyede, DJ’ler, çalarken yakınında olan simlere Bumpin’ Beats’den dolayı, etkisi bir kaç saat süren +1 Happy moodlet’i verebilen kabinleri seçebilirler. Partinin uzun bir süre devam edebilmesi için iyi bir şey.

DJ Kabininin Seviyesini Yükseltmek; 

DJ’ler yetenekler kazanmaya başlandığı anda, kabinlerinde olan bazı özellikleri ekleyebilir ve seviyelerini arttırabilir hale geliyor. Bunu yapabilmek için, Handiness Skill kazanmaları gerek. Bir şeyleri onararak ya da bilgisayarlardan parçalar ısmarlayarak kabinin seviyesini yükseltebilmek için biraz kitap okumak, bu beceriyi kazanmaya yardımcı olacaktır. (Handiness Becerisi sadece kabini yükseltebilmeleri için gerekli, bir DJ’in yükselmesi için değil.)

İşte aşağıda kısımda kabini yükseltmek için kullancağınız parçalar;

 – Dynamic Surge Protection (Dinamik Dalgalanma Korunması): Kabinin bozulmasını önler.

 – Advanced Heat Sink (Gelişmiş Isı Azaltıcısı): Kabinin yanmasını önlüyor. (Bunu kesinlikle yapmanızı öneririm, hatta geliştirme olanığını kazandığınızda ilk yapmanız gereken şey bile olabilir.)

-Plasma Display (Plazma Görünümü): Kabini, az ışıkta daha iyi gösteriyor fakat bunun gerekliliği hakkında bir şey diyemem, eklemek ya da eklememek tamamen size kalmış.

-Particle Generators (Parçacık Jeneratörleri): Sis ve lazer ışığı olanağı sağlıyor. Bununla harika bir parti atmosferi yaratmanız mümkün.

-Telesplosion: Bunun sayesinde, yakınınızda olan televizyonun ekranın müziğe karşı otomatik olarak tepki vermesini sağlayabilirsiniz.

Special Effects: Bu eklenti sayesinde telesplosion, laseri ve ışığı açma kapama imkanı kazanırsınız.

Feel the Crowd (Kalabalığı Hisset);

Bu moodlet, dans eden ya da müziği dinleyen simin de moodlet kazanmasını sağlıyor. Simleri; Confident (kendine güvenen), dazed (sersemlemiş), Energized (enerji dolu) ya da Flirty (flörtöz) yapmanıza yarıyor. Bu özellik, flört etmek isteyen ya da enerji dolu olup dans etmek isteyen simlerin ruh hallerini değiştirmek açısından oldukça yardımcı olabilir. Böylece, bir disco ya da gece kulübünde simlerin üzerinde biraz kontrolü sağlamış oluyorsunuz.

-Mix Tapes (Kaset’leri Karıştırmak)+Ekstra Gelir;

Kasetleri karıştırmak, yaklaşık sekiz saati buluyor. Yapım aşaması bittikten sonra, artık siminiz posta ile gönderip müziklerin lisansını alabilir (Tek seferde sadece bir şarkı) . Birden fazla şarkının lisansını alabilmek için Sims Stüdyosuna dilekçe göndermeniz gerekli. Daha fazla lisans alabilmek için, ortaya daha fazla enstrumandan oluşan şarkıları koyun. Bir haftadan fazla bir süre içersinde, hergün saat 10.00’da lisans almaya başlayacaksınız. Bu size, bir şarkı için 800 ile 1400 arasında simoleon getirecek. Hangi kabinde şarkıları ürettiğinizin ya da hangi müzik türünde yaptığınızın önemi yok, her şey sadece yeteneğe bakıyor.

Başka bir rehber de daha görüşmek üzere, iyi oyunlar… :)

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir