The Sims 4 Fotoğrafçılık Yeteneği ve Stüdyo Açmak[REHBER]

The Sims 4: Get to Work ile oyuna dahil olan fotoğrafçılık yeteneği sayesinde artık profesyonel bir şekilde fotoğrafçılıkla uğraşabilir ve hatta kendi fotoğraf stüdyomuzu kurabiliriz. Fotoğrafçılık yeteneğinin en güzel yanları ise oyunun gerçekten bize fotoğraf çekme olanağı sunması ve çektiğimiz fotoğraflara efektler ekleyebilmemiz olmuş. Hemen rehberimize başlayalım.

Fotoğraf Makineleri

The Sims 4: Get to Work ile oyuna 3 farklı fotoğraf makinesi ekleniyor. 3 fotoğraf makinesi de hemen hemen aynı işlevi görseler de  daha pahalı olan tabii ki daha kaliteli fotoğraflar çekiyor ve daha iyi özelliklere sahip oluyor.(zoom oranın artması ve ekstra flaş patlaması özelliği gibi) Bu fotoğraf makinelerden birini satın almak için sırasıyla  Buy Mode > Objects by Room > Study > Hobbies & Skills sekmelerine girmeliyiz. Daha sonra çıkan ekrandan istediğimiz fotoğraf makinesini satın alabiliriz.

 • İlk seçenekteki dijital kamera telefonunuzla eş değer şekilde özellikler gösterecektir. Manzara ve Portre modu, Flash kontrolüne sahip olan bu makinede Zoom seçeneği bulunmuyor ve ufak boyutta ve düşük kalitede fotoğraflar çekiyor.
 • İkinci seçenekteki dijital kameranın özellikleri biraz daha iyi gibi duruyor. $670 bedeli olan bu makinenin özellikleri; Manzara ve Portre modu, Flash kontrolü, Zoom seçeneği aktif, orta boyutta ve orta kalite fotoğraflar çekebilir.
 • Üçüncü seçenekteki SLR tarzı makine ise benim favorim. Duruşu bile çok güzel değil mi ? Bu makineye sahip olmak için $2,015 gözden çıkarmak gerek. Bu makinenin özellikleri ise; Manzara ve Portre modu, Flash kontrolü, Zoom seçeneği aktif, düşük boyuttan en yüksek boyuta kadar fotoğraf çekebilir ve fotoğraf beceriniz düşük olsa bile olağanüstü fotoğraflar çekmenize olanak sağlıyor.

 Fotoğraf Çekmek

Eğer telefondan fotoğraf çekmek istiyorsanız  telefonun “Entertainment” yani eğlence kısmına tıklamanız gerekli. Makine ile fotoğraf çekmek için ise çantanızda bulunan makineye tıklamalısınız. Fotoğraf çekerken siminiz ilhamlı bir modda ise daha fazla deneyim puanı alabilirsiniz. Fotoğraf çekmek için birkaç seçenek var. Bunlar;

 • Take Photo With – Başka bir sim ile selfie çekilmek için kullanılır
 • Take Photo of.. – Başka bir simi poz verirken çekmek için kullanılır
 • Take Photo – Rastgele, manzara vb. fotoğraflar çekmek için kullanılır

Çektiğiniz fotoğrafları çerçeveleyip, filtreleyip daha güzel bir görünüm elde ederek evinizi, iş yerinizi dekore edebilirsiniz. Ayrıca çektiğiniz fotoğrafları isterseniz satabilirsiniz de.

Gelişim

Bu yetenekte gelişim göstermek için sürekli fotoğraf çekmeliyiz. Özçekim yapmak dahi fotoğrafçılık yeteneğinizi bir nebze artırıyor. Ne kadar çok fotoğraf çekerseniz seviyeniz o kadar hızlı artar. Aynı zamanda pratik yaparak çektiğiniz fotoğrafların çok daha artistik olmasını sağlayabilirsiniz.  Diğer bir önemli nokta ise Siminizin ruh hali. Eğer Siminiz Inspired iken fotoğraf çekerseniz çektiğiniz fotoğraf çok daha kaliteli olacak ve dolayısıyla daha fazla para edecektir.

Fotoğraflarınızın kalitesi ve satış fiyatı fotoğrafın boyutuna bağlı değil(küçük, orta ve büyük olmak üzere üç farklı büyüklük seçeneği var) Bu yüzden her zaman büyük çekeyim diye uğraşmayın. Önemli olan kaliteli fotoğraf çekmek.

Fotoğraf Stüdyosu

Fotoğrafçılık yeteneğinde yeterince geliştiğinizi düşünüyorsanız kendinize bir fotoğraf stüdyosu açabilirsiniz. Fotoğraf stüdyonuzun arka planını değiştirebilir ve müşteri olarak gelen Simlerin fotoğraflarını çekebilirsiniz. İlk başta kolay bir iş gibi gözüküyor ancak Simler toplu halde gelmeye başlayınca işler biraz sarpa sarıyor. Fotoğraf stüdyonuzda gelen Simlerin fotoğraflarını çekip sattığımız gibi doğa fotoğrafları vs. de satabiliriz.

0

5 Yorum

 1. Stüdyoyu nasıl açabiliyoruz? En iyi kamerayı alıp çekmeye başladım. Artık uygun olduğunu düşünüyorum.Ama nasıl açıldığı hakkında bir fikrim yok. Yardımcı olabilir misiniz?

  0
 2. arkadaşlar bende fotoğraf studyosunu aldm eve koydum kimse gelmedi, işyerine koydum yine kimse gelmedi tam olarak ne yapmam lazm son seviyede fotografçılık skilim.

  0
 3. iş yerine gelmemelerinin sebebi ya dükkanı açmamışsındır yada dükkanında satışa çıkardığın bir şey yoktur. eğer dükkanda satışa çıkardığın bir şey yoksa kimse gelmez. Önce birkaç doğa fotoğrafı çekip dükkanının duvarlarına as onları satışa çıkar sonra gelirler ve sende onları çekersin.

  0

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir