The Sims 4 Cıty Lıvıng:Şarkıcılık Yeteneği [REHBER]

CITY LIVING’DE PARA KAZANIMI VE ŞARKI TÜRLERİ 

The Sims 4 City Living, simlerinizin sesini  geliştirebilmesine imkan verdiği şarkıcılık yeteneğini de bizlere sunuyor. Bu yeteneğin geliştirilmesi biraz zaman alabilir ve simleriniz daha iyi söylemeye başladığında, mükemmel olmaya daha da yaklaşacaklar. Daha ileri seviyelerde, şarkılar yazabilir hatta bunların lisansını alıp fazladan para da kazanabilirsiniz. Bu yeteneğin yolu da Piano ve gitar becerilerinden geçiyor, zira seviye 3 ‘e bu iki enstrumanla gelirseniz siminiz aynı anda hem şarkı söyleyip hem de çalabilir. Başta simlerinizi dinlemek o kadar da eğlenceli değil fakat pratikle daha da iyi olacaklardır.

BİR ŞARKICI OLMANIN İLK ADIMLARI

Simler, seviye atlamaya karaoke makinasını kullanarak  başlayabilirler. Başlangıçta pratik yapma seçeneği ne yazık ki yok ancak seviye 1’e gelebilmek için banyoları kullanabilirsiniz. Banyo yaparken, oyunu durdurup siminize tıklayın ve “Singing in The Shower” seçeneğine tıklayın, bunu yeterince yaptığınız sürece şarkıcılık becerinizde seviye 1’e geleceksiniz. Seviye 1’e geldiğiniz takdirde, mikrofona ya da siminizin üstüne tıklayıp pratik yapabilirsiniz. Ayrıca unutmadan söyleyelim, şarkı söylebilmek için en mükemmel ruh hali, Inspired.

ŞARKICILIKTA SEVİYE ATLAMA

 Şarkıcılık seviyesinde belli bir seviyeye geldiğinizde, siminiz fark edilebilir şekilde gelişecektir, seslerinde olan gelişme, onları dinlerken keyif almanızı da sağlıyor. Simlish ‘in o anlamsız sözlerine rağmen aralarından beğeneceğiniz şarkılar çıkabilir. Her yerde pratik yapmaya başlayabildiğiniz takdirde, seviye atlama  zaman geçtikçe daha rahat olmaya başlayacaktır. Oyunda yapacak bir şey bulamadığınız zaman aklınıza gelen şeylerden biri, pratik yapmak olsun. Siminizin yanında gitar taşıyarak da pratik yapabilmeniz mümkün. Ayrıca, aynı anda şarkıcılık becerisini ve gitar becerisini geliştirmek de mümkün, eğer siminiz “Inspired” ruh haline getirirseniz oldukça da etkili olacaktır.

ŞARKICILIK  SEVİYELERİ

 Seviye 1- Pratik yapabilmek için siminize ya da mikrofona tıklayın. Karaoke makinesinde açılan şarkı türleri; Solo House, Jazz ve Pop. Ayrıca, Country Düet’i.

Seviye 2- Karaoke makinasında, Rock şarkılar ve Pop Düetleri . Mikrofonda, Folk müzik türü (Gitar/Piano ‘da seviye 3 olunmalı). “Rave about favourite Singers” etkileşimi aktif hale geliyor.

Seviye 3- Karaoke makinasında, Country (solo) ve Jazz Düet’i. Mikrofonda pop şarkılar (Gitar/Piano ‘da seviye 3 olunmalı). Artık siminize tıklayıp söyleyeceği pop şarkıyı seçebilirsiniz. “Serenade” etkileşimi aktif hale geliyor.

Seviye 4- Karaoke makinesinde disco şarkıları söyleyebilir ve Ballads düeti yapabilirsiniz.

Seviye 5- Gitar/Piano/Mikrofon ‘da jazz şarkılar söyleyebilirsiniz.

Seviye 6- Siminizin sesi gelişmeye devam ediyor.

Seviye 7-  Gitar/Piano/Mikrofon ‘da Theater Drama söylenebilir.

Seviye 8- Enstrumanlarda (Gitar/Piano/Mikrofon) en az seviye 3 olduğunuz takdirde  bunların üzerine tıklayıp şarkı sözü yazabilmeniz artık mümkün.

Seviye 9- Yazdığınız şarkıları posta kutusundan lisanslatabilirsiniz.

Seviye 10- Karaoke makinasını kullandığınızda artık ortaya daha iyi şarkılar çıkar, ve daha iyi bir sese sahip olursunuz.

SERENAT

 Serenat yapmak, simizin romantikliğini arttırmasında oldukça büyük bir etkiye sahip. Bunu mikrofona tıklayarak yapabilmeniz mümkün. Serenatlar, +2 lik 8 saat süreli Flirt moodlet’i verir. Serenat ‘ı diğer sime kabul ettirmeniz için öncesinde “Friendly Interaction” daha sonra “Romantic Interaction” kısmından etkileşimler yapsanız iyi olur. Kabul ettikleri takdirde, romantik bir ilişki kurmanız da kolaylaşır.

ŞARKI YAZIP PARA KAZANMAK

Simizin şarkı yazabilmesi için seviye 8 ‘e gelmesi gerekiyor, ancak şarkınızı lisanslatabilmek isterseniz seviye 9 olmalısınız. Şarkıcılık, The Sims 4’te para kazanmanın diğer yollarından birisi, ne var ki bu yetenekte usta olmak istiyorsanız çok fazla efor sarf etmeniz gerekiyor.

Bir şarkı yazmak 12 sim saati sürüyor. Lisans yapılan şarkılardan 7 gün boyunca 200 ile 800 simoleon arasında para geliyor. Para sabah 10 ‘da verilir. Eğer haftada üç şarkı yazarsanız günlük 600 ile 2000+ simoleon arasında gelir elde edebilirsiniz, fakat sürekli müzik yapmanız, kariyerinizin devamı için önemli.

Başka bir rehberde görüşmek üzere…

Bir Yorum

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir