The Sims 4 Bowling Night: Bovling Becerisi

The Sims 4’ün yeni paketi Bowling Night, Simmerlara oldukça eğlenceli bir bovling deneyimi sunuyor. İster internet üzerinden hazır bovling salonlarını kasabanıza yerleştirerek, isterseniz de en baştan bir salon dizayn ederek Simleri bu mekanlara davet edebilirsiniz. Peki, bovling becerisi nasıl kazanılır?

Bovling Becerisi

“Çocuk, genç, genç yetişkin, yetişkin ve yaşlı” yaş evrelerindeki Simler bovling becerisi kazanmak adına satın aldıkları oyun alanlarında veya bovling salonlarında alıştırma yaparak becerilerini yükseltebilirler. Siminiz becerisini geliştirdikçe yeni bovling toplarını seçebilecek ve oyun boyunca kazanacağı puanlar da artacaktır. Eğer bovling beceriniz yeterince yüksekse, her Simin hayalini kurduğu “Harika Lama” oyununu sergileme ihtimaliniz de oldukça yüksek demektir…

Bovlingde gelişebileceğiniz yalnızca 5 seviye vardır:

  • Birinci seviyede, Simleriniz gök mavisi (sky blue) bovling topunu seçerek oyun alanında kendini geliştirmeye devam edebilir. 
  • İkinci seviyeye ulaştığınızda ise Simleriniz oyun alanından kırmızı girdap (red swirl) bovling topunu seçebilirler.

Tabi ki seviye atlamak için oynamaya devam etmeniz gerekir. Simleriniz bovling becerisinde geliştikçe kazandıkları oyun sayıları, tecrübeleriyle birlikte artacaktır.

  • Simleriniz üçüncü seviyeye ulaştığında, altın gibi parıldayan (gold glitter) bovling topunu seçebilir ve sendelemeden daha sağlam atışlar yapmaya başlayabilirler. 
  • Dördüncü seviyede ise mavi mermer (marbled blue) bovling topuyla oynayabilir, 10 labutu birden devirebileceğiniz bir performans sergileme şansını yakalayabilirsiniz.

  • Beşinci seviye, bovlingde kazanabileceğiniz son seviyedir. Bu seviyeye geldiğinizde, şeffaf kuru kafa (clear skull) bovling topunu seçerek oldukça gösterişli gözükebilirsiniz. Tüm yaş gruplarından Simler bu seviyeyle daha tutarlı atışlar yaparken aynı zamanda yetişkin Simler de şık bovling eldivenlerini giyebilirler. Son seviyeye ulaştığınızda, tek atışta 10 labut devirerek tamamlayacağınız “Harika Lama” oyununa bir adım yaklaşmış olacaksınız…

Bovling becerisinde yalnızca 5 seviye olmasına aldanmayın. Çünkü bu beceride gelişmeniz, diğer klasik becerilere göre oldukça yavaş olacaktır. Simlerinizi, profesyonel bovling oyuncuları haline getirmek istiyorsanız çaba göstermeniz gerekeceğini vurgulamak gerek. 

Oyuna yeni eklenen eşyalarla süsleyeceğiniz bir bovling salonu dizayn edebilir ve eklediğiniz oyun alanlarıyla Simlere harika bir mekan oluşturabilirsiniz. Uğraşmak istemiyorsanız da, galeriden bir salon seçmeniz ya da aşağıdaki gibi bir odayı evinize eklemeniz yeterli…

 

Bowling Night, diğer paketlerle birleştirildiğinde daha da eğlenceli bir hal alabilir. Dine Out’la birlikte kasabanıza yeni tarzda bir restoran açabilir, Get Together’la tüm kulübünüzü eğlenceli bir geceye davet edebilirsiniz… Son olarak, en kısa zamanda “The Sims 4 Bowling Night” eşya paketinin de Türkçe yamaya ekleneceğini söyleyebilirim.

Hepinize iyi eğlenceler, kendinize iyi bakın!

4 Yorum

  1. Gelmiş geçmiş tüm The Sims 4 paketleri arasından beni hiç heyecanlandırmayan tek paket oldu bu, sanırım (bir de Luxury için, hemen hemen aynı şeyleri hissetmiştim galiba). Sanırım sadece bovling olduğu için ama bu kadar minik de olsa kalite, her zamanki The Sims 4 kalitesi… Makale için de ellerine sağlık tatlım. <3

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir