The Sims 4: Siminizi Başka Bir Aileye Transfer Etme [REHBER]

Herkese yeni bir The Sims 4 rehberinden merhaba! Çoğu kişinin bu konudan muzdarip olduğunu fark ettik ve  bir rehber yapmaya karar verdik.Eğer bir aileyi topluca taşımak yani evlerini değiştirmek istiyorsanız bir önceki rehberimizden öğrenebilirsiniz.(Aşağıda, benzer yazılar sekmesinden ulaşabilirsiniz.)

Şimdi ise aile içindeki simlerden seçtiğimizi taşımaya başlayalım…

2015-05-31_21-26-56

Yine önceki rehberde olduğu gibi Purdue ailesi ile devam ediyoruz.Kasaba ekranına geldiğimize göre artık taşıma işleminin ilk adımına başlayabiliriz.Purdue ailesinin evine tıklayıp ardından “MORE” seçeneğine tıklıyoruz.

2015-05-31_21-27-38

Açılan seçeneklerden altta “MANAGE HOUSEHOLD” yazanı seçiyoruz.2015-05-31_21-27-40

Karşımıza Purdue ailesinin olduğu taşınma ekranı çıkıyor.Buradan kamyon simgesine tıklayıp ev değiştirmelerini sağlayabiliriz.Fakat bizim seçmemiz gereken ise ailemizi tümden değil sadece içinden istediğimiz simleri seçerek taşıma olanağını verecek olan çift oklu seçenek.2015-05-31_21-27-50

Görüldüğü üzere solda ailemizdeki simlerin olduğu bölüm, sağda ise seçtiğimiz simi herhangi bir aileye taşımamıza yardımcı olacak bölüm var.

2015-05-31_21-27-58

Sağ bölümü inceleyecek olursak “PLAYED” ve “UNPLAYED” olmak üzere iki bölüm var.”PLAYED” , daha önce oynadığınız ailelerinize siminizi aktarabilmenizi sağlar.”UNPLAYED”  ise daha önceden oynamadığınız ama kasabanızda yaşayan ailelere aktarmanıza yarar.Ben oyunu silip yeniden kurduğum için “UNPLAYED”  den hem kasaba değişikliği olsun hem de tek kişilik bir aile kalmasın diye Oasis Springs’ten Zest ailesini seçtim.

2015-05-31_21-28-13

2015-05-31_21-51-12

Cassidy’i seçerek Zest ailesine şekilde görüldüğü gibi transfer ettim. (Ama isterseniz Zest ailesindeki simi Purduelere de katabilirsiniz.)

2015-05-31_21-51-15

Ollie’yi yalnız bırakmış gibi gözüküyorum aslında.Ama sonra Gallery’den çok beğendiğim bir simi ona kattım.Ve onu yalnız bırakmamış oldum.Unutmayın, bir simle oynanan oyun mutlaka sıkıcı olur.Daha çok sim katıp zorluğu arttırırsanız çok daha eğlenceli olacaktır.Son çıkan Get To Work eklenti paketini yükleyip eğlenceyi ikiye katlamak da size kalmış tabii.

Her şey bittikten sonra tik işaretine tıklıyoruz ve bu sefer otomatik bir aileye yönlendirim yok.Transfer etmek için uğraştığımız küçük ekrandan çıkıp kasabayı gösteriyor.Bundan sonra hangi aile ile devam edeceğiniz size kalmış.Ben Zest ile devam etmeye karar verdim.

05-31-15_9-52 PM-2

Hmm, Johnny bu durumdan pek memnun değil gibi.Oysaki bizim Cassidy oldukça mutlu.Umarım zaman geçtikçe birbirlerine alışırlar.

Artık nasıl transfer edeceğiz karmaşından kurtulduğunuza göre  rahatça simlerinizi başka ailelere transfer edip oynayabilirsiniz.

Başka bir rehberde görüşmek üzere, iyi oyunlar. :)

2 Yorum

  1. merhaba ben bunu değil de başka bir şey sormak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim. Ben 3 kişilik aile kurdum ebebeynler ve genetikten ergen biri olmak üzere oyundan çıkmam gerekiyordu kaydedip çıktım ama başka bir sim daha yapacaktım aileye (genetik) nasıl yapabilirim kendi oluşturduğum bir (genetik özellikte dahil) simi o aileye nasıl ekleyeceğim ne olur cevap verin teşekkürler :).

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir