The Sims 4, 3 Sene Daha Geliştirilecek

Variety’nin SimGuruRodiek ile yaptıkları röportajda The Sims 4’ün geleceği hakkında çok önemli bilgiler de gün yüzüne çıktı.

Önceleri The Sims 4’ün daha uzun yıllar geliştirileceğini açıklayan Grant Rodiek bu röportaj sırasında sözlerine açıklık getirerek The Sims 4’ü üç sene daha geliştirmeyi düşündüklerini açıkladı. Ayrıca The Sims 4: Seasons Eklenti Paketi’nin buzdağının sadece görünen kısmı olduğunu ve bizi bekleyen birçok içeriğin yolda olduğunu sözlerine ekledi.

Metacritic’de en düşük puanlı The Sims oyunu olarak görünen The Sims 4’ün üç sene daha öyle ya da böyle geliştirilecek olması acaba o üç yıllık dilim içerisinde aynı zamanda The Sims 5’in de mi geliştirilmesi başlanacak düşüncelerini akla getiriyor.

Bakalım ilerleyen aylar neler gösterecek.

11 Yorum

 1. The Sims oyunlarını en çok hangisi oynandı diye karşılaştırmak mantıksız bence. Günümüz ekonomik şartları ve oyun yelpazesinde the sims4 normal olarak küçük bir dilime sahip. Hem birçok kesime pahalı geliyor. Hem de çok fazla oyun var. The Sims2 çok iyi bir oyundu, katılıyorum. Fakat onun çıktığı dönemde simsi bırakıp da başka bir şey oynayalım diyebileceğimiz kaliteli çok oyun yoktu. O dönemi bilenler bilir. Underground, sims, red alet.

 2. 3 seneyi saçma sapan stuff paketleri harcamasınlar.Game pack ve expansion packlere harcasınlar ve paketler daha geç gelip daha güzel olsun.Zaten ccler stuff paketlerin yerini tutuyor.

 3. Eksik paketler
  Plaj game pack
  Okul game pack
  Yaratıkları game paketi
  Uçan hayvanlar stuf
  Sürüngenler stuf
  Lama stuf

  Vb
  Oynanışa ne ekleyebilirsiniz? EA he?
  Kız isteme olabir belki(sanmıyorum)
  Süper kahramanlar kötü adamlar
  Gelecek ve geçmiş giden paketler
  Uzay paketi
  Vb..

  3 yıl daha Sims 4 devam
  2019 2020 2021 bence 2022 GTa 5
  Rakip olmak için Sims 5 2022 çıkacak.

 4. Dört sene boşa geçmiş demiş Rodiek Bey.
  Buz dağının görünen kısmı Seasons ise yeni birşey beklemeyin demek olmuyor mu bu?
  Hadi burayı es geçelim gelecek eşya paketlerini hayal edelim. Birçok insanın yaptığı CClerden bile berbat, gereksiz ve az olup oyun paketinin yarısı fiyatına satışa çıkarılan eşya paketlerinin hesabını kim verecek, önünü kim kesecek?
  Oyun paketlerine, eklenti paketlerine para ayırsınlar iyi hoşta biraz mantıklı düşünelim, bu adamlar odun mu fikir bulamayacak kadar ya da bu kadar yeteneksizler mi o rezalet eşya paketlerini yapacak kadar ?
  Para istiyorlar ve rakipsiz olduklarını biliyorlar. Sims 2’nin Sims 3’ün ek paketsiz bile bu kadar oynatabilmesinin sebebi para kazanacakları garanti bir kitlelerinin olup olmadığı konusunda ki şüpheleriydi. Hadi Sims 3’ü ayrı tutayım çünkü onda da farklı birşey denediler alışılmış Sims 2 grafiklerinden uzaklaşıp firma değiştirdiler.
  Ama Sims 3’le birliktede deneme yanılma yapıldı aslında. Baktılar bu değişikliklere rağmen satıyorlar ve bir rakip karşılarına çıkamıyor dediler “Artık ipler bizde”. Ardından da Sims 4 faciası ortaya çıktı ve yakamızı bırakmıyor.
  Rodiek’in “satışların iyi gittiği” konusunda ki cümleleri de doğruymuş. Geçenlerde denk geldiğim istatislikte satışları iyi bence beklenildiğinden de iyi.
  Felaket tellalığı yapmış gibi olacağım ama Sims 5’in “Online” platformlara gelip üstüne her özelliği hatta herşeyi para dökerek oynamamızı isteyecekleri kaçınılmaz gibi.

  1. Senin yorumlarını okuyunca içim kararıyor. :D Bence bu kadar kafana takma keyif almaya çalış. Umarım rakip bir oyun çıkar da kendilerini geliştirmek zorunda kalırlar.

  2. rakip oyun sony ya da microsoft ya da ubisofttan falan gelirse eklenti paketi çıkarmaya korkarlar bence.Ana oyuna güncellemeyle gelir.Hele ki sonyden gelirse bütçe acayip yüksek olacağından sims 4 ü ezip geçer bile.

 5. 3-4 senede 5 eklenti paketi ve 6 oyun paketi çıkardıklarını göz önünde bulundurursak üç senede 10’u geçeceklerini düşünüyorum. Yani yaklaşık 10 eklenti paketi ve 12-13 oyun paketi. Şu anda 14 eşya paketinin olmasını da dikkate alırsak 10 eşya paketi daha gelir muhtemelen. :P
  Evet biraz umutlandım, güzel ama çok fazla paket oluyor.

 6. Söylensek Te Eleştirsek te Severek oynuyoruz bunu öncelikle kabul edelim
  Evlendim barklandım hala oynuyorum . kelamın kısası öylede oynuyoruz böyle de.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir