The Sims 4, 2008-2012 Yılları Arasında Online Olarak Geliştirilmiş

The Sims 4’ün geliştirilme süreci hakkında oldukça ilginç bilgiler ortaya çıktı. Bu bilgilere göre The Sims 4, 2008 yılında tamamen online olarak geliştirilmeye başlandı. Bu duruma kanıt olarak da bir süre The Sims 4 ekibinde çalışan Gil Colgate ve Patrick Kelly’nin cümleleri gösterebilir.

Gil Colgate 2011 ve 2012 yılları arasında The Sims 4’ün iki potansiyel online versiyonunda çalıştığını doğruladı ve bun versiyonların adlarını The Sims Olympus ve The Sims Icarus olarak açıkladı.

Gil Colgate de The Sims 4 için chat sistemi, server ve buna benzer internet tabanlı şeylerin geliştirildiğini açıklamıştı.  Bu bilgilere dayanarak The Sims 4’ün 2008’den 2012’ye kadar online olarak geliştirildiğini net olarak söyleyebiliyoruz. Ancak her ne olduysa o andan sonra oldu ve The Sims 4 apar topar single player yani tek kişilik bir oyun hale getirildi. Bu da yapımcıların neden Toddler evresini Create a Style özelliğini ve havuzları oyuna ekleyemediğini aslında açıklıyor. Çünkü birden 4 senelik emekleri çöpe gitti ve 2 sene içinde yepyeni bir oyun yaratmak zorunda kaldılar.

Peki neden onca emek birden çöpe atıldı? Patric Kelly’nin 2012’de yaptığı bir açıklamaya göre oyunun kalitesi oldukça düşüktü, oyunda diğer serilerde olmayan onlarca kısıtlama vardı ve oyunun kesinlikle bağlantı problemleri vardı.

The Sims Olympus’tan bir görüntü.

The Sims 4’ün online halinden vazgeçilmesinin bir diğer büyük etkeni de kesinlikle SimCity’nin yaşadığı bağlantı sorunları oldu. SimCity seriye yenilikler getirmeyi başarmıştı ancak sunucu çökmeleri ve sürekli internete bağlı olma gereksiniminden dolayı büyük bir hayal kırıklığı yaratmıştı.(Hatta oyun geçtiğimiz aylarda isteğe bağlı olarak single player hale getirildi) Yani yapımcılar SimCity’den gelen geri bildirimleri dinledi ve ”The Sims: Online” piyasaya sürülmeden rafa kaldırıldı.

Sonuç olarak 6 senede tamamlanması planlanan bir oyun sadece 2 senede tamamlanmak zorunda kaldı. Hatta 2013’ün sonlarında ve 2014’ün başında işten atılan bazı The Sims Stüdyoları çalışanları oyunun oynanamayacak kadar kötü bir durumda olduğunu söylemişlerdi. Muhtemelen çalışanlar bunu söylerken oyunda sık sık yükleme ekranlarının olacağını, havuzların, toddler evresinin ve diğer onlarca özelliğin oyunda olmayacağını biliyorlar.

31 Yorum

  1. EA bir ara online oyuna çok takmıştı, The Sims 3’den sonraki serinin online olmasını istemiş ki 4 senelik bir çalışma süreci olmuş ve sonra herşey değişmiş ve oyuna sıfırdan başlanmış. Açıkçası ben The Sims 4 ten çok mutluyum ve umutluyum. Herkesin kişisel fikri bu tabiki de. Ben çok heyecanlıyım.
    Ben korsan karşıtı biriyim. Ama demo’nun bile crack olmadığını duydum sürekli origin hesabı ve kodu istiyormus. Bakalım The Sims 4 olacak mı ki olsa da benim için bir önemi yok ama indirecek arkadaşlar için umarım olur.

    1. EA nın kırılması en zor oyunu simcity5 bile kırıldı. Kırılması zor olmuştu çünkü sürekli internet bağlantısı istiyordu razorda simcity için bir private server açtı ve oyunu kırdı hatta bu korsan sunucu üzerinde oynıyan insanlar oyunu multiplayer olarak oynıyabiliyor başarılarada erişebiliyordu daha sonra singleplayer için yama geldi kırılması imkansız bir oyun yok kısacası

  2. Şimdi neden online yapmislar demeyin! Cogu yabanci simmer zaten oyunun online olmasini, ve birincil kisi oynayabilmek istiyordu. Bunnu yapmaya calismis adamlar. Ancak hakli olarak imkansiz bir olay.Dusunsenize bir sehirde oturuyosunuz online olarak, herkez saniyede bir evini duzenlese mahvolur oyun. Slmmerlar da full olarak online lstemislerdi diye hatirliyorum.

  3. tamam oyunu çöpe atmış olabilirler ama bu onların sorunu. biraz geciktirip oyunu ilerletebilirlerdi. tamam todler ve havuz yok anladım ama cas ekranındaki bir simin doğru düzgün bir kirpiğinin olmaması da biraz fazla. grafikler zaten kötü. sokakta gezememek benim için oyunu bitirmiştir. simlere duygu vericez diye herşeyimizi almanıza gerek yoktu. grafikler bence korkunç ve ben kesinlikle bu oyunu 180 tl vermem. lütfen mantıklı düşünün o paraya değmez

    1. Ne 180 lirası :D 280 tl o yanlış görmüşsündür o da indirimli fiyat normalde 300 tl :D

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir