Söylenti: Sims 4 Store mu Geliyor?

Bir söylentiye göre The Sims 3’de olduğu gibi oyun için ek içerikler indirebileceğimiz Store’un The Sims 4’a da gelmesi gibi bir durum söz konusu. Oyun çıkmadan önce, Temmuz Galeri için Premium üyelik sızdırılmıştı ve o zamandan beri herhangi bir haber yoktu. Belki de Premium üyelikten vazgeçip Store fikrine geri döndüler, kim bilir?

leakedpremiumts4
Görseli Büyütmek İçin Tıklayın

Bu haberin çıkış kaynağı EA’de çalışmakta olan Melissa Manlutac-Reese’in LinkedIn (iş dünyası için kullanılan bir site) profilindeki “Galeri ve oyun içi satış arayüzleri” üzerinde 2014’ün Mayıs ayından beri çalışması. Son güncellemelere bu bilgi kaldırılmış ve yerine “resimleme ve arayüz tasarımı” gibi genel bir bilgi verilmiş.

IUEATS41

The Sims Store eklenirse de Origin tabanlı olacağı tahmin ediliyor. The Sims 3 gibi Launcher’ı da olmayan oyundaki satış işlemlerinde Origin kullanması ve diğer oyunlarla tek çatıya toplaması daha mantıklı olmuş.

EA çalışanlarından Adam Siegel’ın LinkedIn profilinde 6 kişinin yapımcılığını yaptığı bir ekipte yönetici pozisyonunda TheSims3.com üzerinden şirket için 20 milyon dolar’ın üzerinde gelir ettiğini de belirtiyor. Yani Store üzerinden ne kadar satış yapılmıştır, düşünün.

Store fikri o kadar kötü durmuyor çünkü geçmişte bazı güzel ürünler vardı ama EA yine paragözlüğünü konuşturur ve Store’un altyapısını tam olarak ayarlamazsa biz oyuncular için yeni bir sorun olarak ortaya çıkacak gibi gözüküyor. Son olarak bunun hakkında resmi bir açıklama olmadığı ve söylenti olduğu hatırlatmakta fayda.

5 Yorum

  1. Yanlız bu sims 4 çıkmadan önce olan bir söylenti, şimdiye kadar çıkması gerekiyordu sims premium’un.

    1. Yazıda da belirttiğim gibi; evet, Premium oyun çıkmadan önce sızdırılmıştı ama Store olayı daha farklı, yeni bir haber. Bu haberler arasında bağlantı var ama.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir