SimGuruGrant ( Grant Rodiek)’ın The Sims 4 Hakkında Soru Cevapları

The Sims 4 üzerinde çalışan lider yapımcı olan SimGuruGrant, Twitter’da son birkaç gün içinde oyunun olanakları ve hangi özelliklerin oyunda uygulanabileceği konusunda birçok soruya cevap verdi.

Mary: Daha fazla Afrika ve Amerika’lı kıyafet ve saç stillerine ihtiyacımız var.

Grant Rodiek: Evet. Evet. Evet. Bir çok kültürü nasıl ele alacağımız sürekli tartıştığımız bir konu. Bu Ağustos güncellemesinin arkasındaki büyük bir etkendi. Fenty Beauty gibi markalara büyük saygı duyuyoruz.


Olivia: Gelecekte ranzalar ve spiral merdivenler mümkün mü?

Grant Rodiek: Çoğu şey mümkün.


agb_reads: İsimlerde neden “Get” teması var? Örneğin: Get To Work, Get Together, ve şimdi de Get Famous? Neden City Living, Pets ve Seasons isimleriyle devam etmedi?

Grant Rodiek: Bunun hakkında bir çok şaka yapıyoruz. Kasıtlı olduğunu sanmıyorum. Başlıkları seçtiğimiz zaman, dünya çapında 18 dilde çalışması gerekiyor. Dine Out’a “Get to Dinner” demek isterdim.


My Fransson: Sim’ler için boylar mümkün mü yoksa yapmak çok mu zor?

Grant Rodiek: Mümkün (modcular yaptı!). Ama doğru yapmak zor / masraflı. Bunu yapmak çok iyi olurdu.


k y r a: Gelecekte bale / dans etkinlikleri yapma imkanı var mı? Karmaşık dansların zor olabileceğini biliyorum ama The Sims 2’de gördüğümüz bile çok eğlenceliydi.

Grant Rodiek: Mümkün. Bundaki zorluk buna uygun tema bulmak. Nedenlerinden birisi *çok* maaliyetli olması, bu yüzden *gerçekten* önemli olması gerekiyor.


Kylefrucch: Vücut kılları mümkün mü?

Grant Rodiek: Evet, bunu yapmak mümkün.


Malika Seabron: Blender’ları TS4’e getirmeyi düşünür müsünüz?

Grant Rodiek: Bunun hakkında konuştuk. Bir sürü mutfak aletimiz var ve bir blender daha fazla içecek yapar mı? Ya da daha fazla çorba? Gerçekten çok fazla değer katar mı?


Nando: The Sims 4 için bir Dünya Yarat aracı mümkün mü?

Grant Rodiek: The Sims 3 gibi olmasa da *bazı* fikirlerimiz var. Bu önemli bir girişim ve diğer seçeneklerle karşılaştırmamız gerekiyor.


Kylefrucch: Grant hala The Sims 4 için çok fazla gelmesi gereken içerik var.

Grant Rodiek: Aylardır çatıdan “TS4 için yıllarca içeriğe sahibiz” diye bağırıyorum.


xayяo: TS4’te daha fazla dünya bulabilir miyiz? (daha fazla?)

Grant Rodiek: Sadece dünya yaratmaya adanmış bir sanat grubumuz var.


Lauren Quinn: Merhaba Grant – Siz hiç teenler için hamileliği oyuna dahil etmeyi düşündünüz mü? :)

Grant Rodiek: Bunun hakkında konuştuk. Bu biraz tartışmalı ve hemen yapmamız gereken bir şey değil. Şu anda yapacağımızı sanmıyorum.


LittleGlitchyGalaxy: Şahsen ben hala genç yaşam evreleri için yeterince malzememiz olmadığını hissediyorum. Ama sadece benim görüşüm.

Grant Rodiek: Yapabileceğimiz çok şey var. Umarım daha fazlasını alabiliriz.


Tobi-Wan Kenobi: ‘Temel’ şeylere daha çok ihtiyacımız var. Mesela herkes top havuzlarına sahip değil.

Grant Rodiek: Neredeyse 25 adet DLC’den (ve onlarca güncellemeden) * birini * seçiyorsun. Endişelenme, her zaman ikisini de düşünüyoruz! Seni duyuyoruz!


Anakin JubJub: Neden öğretmenlik kariyeri yok?

Grant Rodiek: Evden mi yoksa kontrol etmeli bir kariyer yapmak mı arasında bölündüğümüzü düşünüyorum ve henüz bunun için doğru paketi bulamadık.


i’m terrible at painting: Açık dünyalar veya açık mahalleler için herhangi bir şans bir performans ayarı olabilir mi? Cevap veremezsen üzgünüm lol.

Grant Rodiek: TS4 için açık dünyalar, yapamayacağımız birkaç şeyden biri.


aves: Yaklaşan paketlerden herhangi birinin yeni favoriniz olacağını düşünüyor musunuz?

Grant Rodiek: Evet.

5 Yorum

  1. Öğretmenliği, üniversiteyi de kapsayan genel bir “okul hayatı” paketiyle pekala da getirebilirler bence. Zira bunun altyapısını Get to Work ile getirdiler. Bu sayede öğretmenlik kariyeri ile okula gidebiliriz ve gelen çocukları eğitebiliriz. ??

    Bu arada BLENDER deyince aklım modelleme programımıza gitti, iyi mi! ?? Ayrıca dans türleri de kesinlikle gelmesi gereken şeylerden biri bence. ?❤?

    Ellerine sağlık Yiğit’im, makale için teşekkürler! ??

  2. Teenler için her ne kadar birer Young Adult gibi gözükseler de hamilelik gelmemeli bence. Ben ve benim gibi genç yaştaki oyuncular için uygun olmadığını düşünüyorum.

    Ranza (belki), spiral merdiven ve vücut kıllarının geleceğine inanıyorum.

    1. Benim için vücut kılları çok da mühim değil gibi ya. ? Nasılsa CC ile mümkünler. Ama ranza, spiral şekilli merdivenleri ben de isterim. ? Genç gebeliğinin (oyunda varsayılan olarak) mümkün olması da gereksiz. Çok isteyenler için MC Command Center ile mümkün olduğunu belirtelim. Ki MC Command Center, Sims 4 için mutlaka olması gereken bir mod. inSIMenator için, “Sims 2’nin kalbi” derdim; bu anlamda MC Command Center da Sims 4’ün kalbi…

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir