SimGuruGraham Twitter’dan Soruları Cevapladı

– Oyunda aile fertleri paralarını ayırabilecekler mi?

Hayır, tıpkı önceki oyunlardaki gibi ortak bütçe olacak.

– Simler çıplakken ortaya çıkan klasik sansür hala oyunda olacak mı?

Evet sansür dönüş yapıyor. Simlerinizi tablette bir şeyler okuyorken -tabii bunu seçtiyseniz- kaka yapışını izlemeniz için yeterince küçük.

– Oyunda stiliste benzer (Ambitions’taki gibi) bir şey var mı yoksa üstümüzü ve görünüşümüzü ayrıca mı değiştirmek zorundayız?

Ana oyunda stilistlik kariyeri yok. CAS makyajı, kıyafetlerinizi değiştirmek için. Her hangi bir zamanda çoklu giysiler arasında kıyafetlerinizi değiştirebilirsiniz veya siminizi CAS’a yollayarak kıyafetlerini yeniden seçebilirsiniz.

– Ruh halleri ve/ya dileklerin oyuna dönüp dönmeyeceği (Sims 3’teki gibi) hakkında söyleyeceğiniz bir şey var mı? Yoksa yine korkular ve istekler mi?

Ruh halleri geri döndü – bunlar size siminizin neden o duygu içinde olduğunu anlamanıza yardımcı olacak! Şu an tam anlamıyla pozitif veya negatif değiller. Dilekler gitti. Yerine geçici hevesler geldi (aynı konsept, fakat dileklerden biraz daha kısa süreli ve andan ana değişebiliyor.) “Tarafsız” ruh halleri yok; her ruh hali bir duyguya sebep oluyor. Örneğin simlerin ihtiyaçları artarsa (tuvalet vb.), ruh halleri onları “rahatsız duygusu”na itiyor. İlave olarak, geleneksel ihtiyaçlar barı orada duruyor… İhtiyaçlar barının gittiğini düşünüyormuş gibi görünen bazı insanlar tanıyorum. 

– The Sims 4’teki postacı artık bir yetişkin mi? Bir çocuk yerine?

Eminim ki Sims 3’teki postacı da bir yetişkindi tabii hafızam yanılmıyorsa. Sonuçta, Sims 4’te yetişkinler.

– Oyunda ünlülerin bulunması gibi küçük oyunlarınız(trick) var mı?

Oyunda ünlüler yok, ama eminim ki Galeri’de birçok ünlülere benzeyen simler yüklenmiş olacak. 

– Geçici hevesler hakkında biraz bilgi verir misiniz?

İstekler/dileklerin aynısı. Ana fark geçici heves için bir sime söz vermemeniz. Onlar doğal olarak yapıyor olduğunuz şeyle beraber geliverirler, böylelikle size yön sağlarlar ve simine ilaveten olabilecek olasılıklar hakkında daha fazla fikir verirler. Ve uzun süreli hayat doğrultusunda hayat gayesinin yerini aspirationlar aldı. 

– Bir geçici hevesi kilitleyebilir misiniz?

Hayır, bir geçici hevesi kitleyemezsiniz.

0

2 Yorum

  1. 5. soru çevirisi yanlış mı? The Sims 1’den beri postacılar zaten yetişkin. Soru da gazete dağıtan çocuk kastedilmiş olmasın?

    0
    1. Hayır yanlış çeviri değil :) O soru benim de dikkatimi çekti, Graham’in de çekmiş olacak ki “zaten yetişkindi” demiş. Büyük ihtimalle soruyu soran gazateci çocuğu kastetti.

      0

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir