SimGuruDrake, The Sims 4’e Yapılan Eleştirilere Cevap Verdi

Hepimizin bildiği gibi The Sims 4 çıktığı zaman birçok kişi tarafından eleştirilmişti.  Yapımcılar her ne kadar yaptıkları bedava güncellemeler ile oyunu daha oynanabilir hale getirmeye çalışsalar da The Sims 3’e göre daha yavan eşya paketleri çıkarmaları ve buna ek olarak oyunculara yayımlayacakları paketler hakkında oldukça az bilgi vermeleri daha da sert eleştirilere maruz kalmalarına sebep olmuştu. SimGuruDrake de paylaştığı bir yazı ile tüm bu eleştirilere cevap verdi.

Oyuncuların daha fazla haber istemelerini tamamen anladıklarını söyleyen Drake, geçtiğimiz senelere göre çok daha transparan davrandıklarını ve her üç ayda bir, yayımlayacakları paketler ve güncellemeler hakkında bir video paylaştıklarını hatırlattı. Ayrıca The Sims 4’e geçmiş The Sims oyunları gibi değil, tamamen farklı bir bakış açısıyla yaklaştıklarını belirten Drake, Oyun Paketi sisteminin ve paketlerle ilgili az bilgi paylaşmalarının bu sebepten olduğunu söyledi.

Artık tüm çalışanların iki farklı stüdyo yerine tek bir stüdyoda çalıştığını söyleyen Guru, bu sistemin her şeyin daha planlı ilerlemesine yardımcı olduğunu belirtti. Drake, The Sims Freeplay’in bile The Sims 4’ten daha fazla güncelleme aldığını söyleyen oyuncuların eleştirilerini de cevaplamayı ihmal etmedi ve The Sims Freeplay’i yapan ekibin sadece oyunu güncellemekle uğraştığını bu yüzden de kendileri kadar zorlukla karşılaşmadıklarını söyledi.

SimGuruDrake sözlerini bitirmeden önce bir fanın, oyun yapımcılarını ve bir oyunun yapım sürecini anlamasının oldukça zor olduğunu söyledi.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir