Sevdiğimiz Tasarımcılar – 5 || NynaeveDesign

Herkese selamlar! Nasılsınız? Umarım her şey yolundadır. Bu hafta size sevdiğim yeni bir tasarımcıyla birlikte geldim. Aşağıda da göreceğiniz mutfak başta olmak üzere NynaeveDesign’ın harika ötesi tasarımları var ve ben The Sims 4 evlerimde sıkça kullanıyorum. Eğer ismini duymayanlarınız varsa bir göz atın derim! 😉

Üstteki fotoğrafta gördüğünüz pencerelerin de içinde olduğu harika bir inşa seti var. (İnşa seti denir mi ki?) Gerçek gibi duran modern pencereler, kapılar ve kemerler istiyorsanız linki aşağıda sizi bekliyor!

Ayrıca fotoğrafta gördüğünüz yatak odası da yorgan, yastık, battaniye, yatak ve yatağın iskeleti olmak üzere birçok parça hâlinde iniyor. İstediğiniz gibi kombinleyebiliyorsunuz.

Buradaki oturma odası ise normalde koyu renklerde ve deri görünümlü bir odaydı. Ama ben çok cafcaflı duran bir oda istemediğim için renklerini beyaz seçtim. Sizce de çok güzel değil mi?

Yukarıda gördüğümüz yatak odasının devamı olarak da dekorlar hariç bu eşya seti oyununuza yükleniyor.

Bu odanın karşısında geniş bir kitaplık hayal edin… Bence bu takımdan çok güzel bir çalışma odası çıkar!

Peki ya bu mutfak? Detayları o kadar güzel ki!  Tezgahlar başka bir tasarımcıya ait ama mikrodalga fırın, buzdolabı, fırın, çay makinesi aşırı modern duruyor. Ben farkında olmadan indirmişim, görür görmez düştüm. Bundan sonra hep bu seti kullanırım muhtemelen.

Eveeet, gördüğüm her CC’i indirmemeye çalışarak bir ev alışverişi yaptım ve tamameen ihtiyaçlara yönelik olarak aşağıdaki tasarımları indirdim. Sizin favoriniz hangisi?

Bu yazıdaki görseller Sim Dünyası’na aittir. Görsellerde kullanılan özel içeriklerin indirme listesine ve tasarımcının profiline aşağıdan ulaşabilirsiniz!

NynaeveDesign’ın profili için tıklayın!

Mutfak eşyaları için tıklayın!

Oturma odaları için tıklayın, tıklayın!

Yatak odası için tıklayın!

Perdeler için tıklayın!

Pencereler için tıklayın!

7 Yorum

 1. Oyunumda cc kullansaydım indireceğim tasarımlar bunlar olurmuş. Çok modern duruyorlar. Ama ben oyunumda cc kullanmıyorum çünkü oyunun grafiklerine uymuyor gibi hissediyorum. Emekleriniz için ve bunları bizim için bulup sunduğunuz için teşekkürler.

 2. Ben kendim aile odaklı oynamayı sevdiğimden kendim bir challenge uydurdum. Bu challenge’ın kurallarını sizle paylaşsam ve sizde eğer beğenirseniz sitede paylaşır mısınız. Eğer bu yoruma olumlu cevap verirseniz size challenge detaylarını anlatacağım

  1. O zaman buradan atıyorum challenge detaylarını. Bende aynı zamanda oynuyorum şuan bunu 😁

   Tamamen benim uydurduğum bir challenge olan “Aileye Hoşgeldin” challenge’ını sunmak istiyorum.

   CAS kuralları:

   1 young adult kadın ve erkek sim ile birlikte 1 child ve 1 toddler sim oluşturulmalı
   Kadının hayat amacı Big Happy Family olmalı.
   Kadın Romantic ve Genius olmalı. Diğer traiti siz seçebilirsiniz.
   Erkek Geek ve Materialistic olmalı. Diğer traiti siz seçebilirsiniz.
   Erkeğin hayat amacı Fabulously Wealthy olmalı.
   Child olan sim erkek olmalıdır. Özelliklerini siz seçebilirsiniz.
   Toddler olan sim kız olmalıdır. Özellik olarak Independent’ı seçmelisiniz.

   Build Kuralları:

   Bu aile 50×50’lik 10.000 simeleonluk arsa almalıdır. Kalan paranın en az 2.000 simeleounu kalma şartıyla 1 yatak odası,2 çocuk odası,1 mutfak,1 tuvalet,1 banyo ve 1 oturma odası yapılmalıdır. Bu yapılacak evden taşınmak yasak. Oyunun geri kalanında bu evi geliştirip yaşamak zorundasınız. 25.000 simeleon paranız olduğunda paranızın en fazla 10.000 simeleonu kalma şartıyla eve havuz eklemelisiniz.

   Gameplay Kuralları:

   İlk kadının mesleği astronot olmalıdır. Ek olarak para kazanmak için resim çizebilir.

   İlk erkeğin mesleği Tech Guru olmalıdır. Ek olarak para kazanmak için kitap yazabilir

   Çocukların kazandığı bütün skiller onlar yaş almadan önce tamamlanmalıdır. Okulda başarıları en az B olmalıdır. Çocuklar küçük kardeşleriyle iyi anlaşmak zorunda değil isterseniz düşman bile yapabilirsiniz :)

   Toddlerların bütün skilleri tamamlanmalıdır.
   Evde aynı anda 2 toddler bulunmamalıdır. Önce hangisi doğduysa ilk doğan child olmalı ikinci doğan o büyüdükten sonra toddler olmalıdır.

   Simler her seyahat ettiğinde yanlarında en az 1 kişi olmalıdır.

   İlk kadın simin yaş atlamadan önce ressamlık,komedi,yemek pişirme,roket bilimi ve bahçıvanlık skilleri maksimum olmalıdır.

   Ölen simlerin hayaletlerinin aileye katılması yasak. Oyuna sadece canlı simlerle devam edebilirsiniz.

   Oyunda yeni nesile geçtiğinizde önceki nesilin seçtiği meslekleri o nesilde kullanamazsınız. Aileye kattığınız simin mesleği önceki nesilin simlerinin mesleğiyle aynıysa mesleği değiştirmeniz gerekir.

   İlk erkek simin yaş atlamadan önce beceri,mantık,programlama,video oyunu ve fitness skilleri maksimum olmalıdır.

   Kadın ve erkek sim ölmeden önce hayat amaçlarını tamamlamalıdır. Her ikisinin 5 iyi arkadaşı ve 5 düşmanı olmalıdır.

   İlk iki sim adult olmadan önce en az bir çocuk daha yapmalıdır ve yeni çocuğa yeni bir oda oluşturmalıdır. Fakat bundan sonraki nesillerdeki simler en az 2 çocuk yapmalıdır fakat sonraki nesiller çocuk yaptıkça çocuk için oda oluşturması gerekmez

   Simler boşanamaz. Yani doğru kararı verdiğinize emin olun çünkü eğer yeni nesillerden simler evlenirse boşanmaları mümkün olmayacaktır. Aileye katılan simlerin evden ancak ölüleri çıkabilir

   Simlerin yaşam uzunluğu normal olarak seçilmelidir.

   Çocuklarla ilgilenmesi için haftada maksimum 1 kez dadı çağırabilirsiniz.

   Oyunda en az 10 nesil başarılı şekilde her nesil yukarıdaki kurallara uyacak şekilde ve 10. Nesil sonucu en az 100.000 simeleon biriktirebilirseniz challenge tamamlanır.

   Ek olarak:

   Diğer nesillerin mesleklerini ve skillerini siz belirleyebilirsiniz. Her simin en az 5 skilli maksimum olmalıdır.

   En az 15.000 simeleon biriktirdikten sonra en fazla 5.000 simeleon kalacak şekilde hobi odası yapmalısınız. Bu odayı her nesil 1 kez geliştirebilir.

   Get to Work paketine sahipseniz ilk nesil harici diğer nesiller doktor,bilim adamı ve dedektif olabilir. İlk nesil harici kendi iş yerinizi açabilirsiniz. Siminizi uzaylı yapabilirsiniz.

   Get to Together paketine sahipseniz kulüplere katılabilir ve kulüp oluşturabilirsiniz.

   City Living paketine sahipseniz şehire taşınamazsınız fakat festivallere katılabilirsiniz.

   Cats and Dogs paketine sahipseniz kedi ve köpek oluşturabilir,ilk nesil harici veteriner olabilirsiniz. Fakat kedi ve köpekler ailenizde ekstra yer kapladığından her nesilde en az 2 çocuk olma zorunluluğu sizi zorlayabilir.

   Seasons paketine sahipseniz her bayramda o geleneklere uymak zorundasınız. Bayramları erkenden bitireyim,geleneklere uymayayım yok. Oyuna mevsim olarak ilkbahardan başlamanız gerekir.

   Get Famous paketine sahipseniz ilk nesil harici diğer simlerinizi oyuncu yapabilirsiniz.

   Island Living paketine sahipseniz Sulani’ye taşınabilir ve ilk oluşturduğunuz simler harici denizkızı,denizerkeği simler yapabilirsiniz. Ama siminizi denizkızı ve denizerkeği yapmak için challenge gereği Sulani’de yaşamak zorundasınız.

   Discover University paketine sahipseniz büyüyen çocuklarınızı üniversiteye yazdırabilirsiniz. Giden simlerin dönem sonu notu en az C+ olmalıdır. Bu paketle gelen dünyaya taşınamaz veya yurda gidemezsiniz. Eğer isterseniz aileye (maksimum 1 tane) servo ekleyebilirsiniz.

   Eco Lifestyle paketine sahipseniz ilk 3 nesil tamamlanmadan yaşadığınız dünyayı eko ayak izine göre yeşil yapmak zorundasınız. Faturaları azaltmak için evinizde rüzgar tribünleri,güneş panelleri ve çiğ toplayıcıları kullanabilirsiniz.

   Outdoor Retreat paketine sahipseniz ailenin üyeleriyle tatile gidebilirsiniz.

   Spa Day paketine sahipseniz yaşadığınız dünyaya spa merkezi ekleyebilirsiniz.

   Dine Out paketine sahipseniz yaşadığınız dünyaya 1 tane restoran eklemek zorundasınız. Eğer isterseniz ilk nesil hariç diğer nesiller restoran işletebilir.

   Vampires paketine sahipseniz siminizi vampir olarak oluşturabilirsiniz. Ama vampirler gün ışığını sevmediğinden ve çeşitli zayıflıkları olduğundan işiniz çok daha zor olacaktır.

   Parenthood paketine sahipseniz tüm skillere ek olarak ebeveyn olarak belirlediğiniz simlerden en az birinin ebeveynlik becerisi maksimum olmalıdır. Çocukları iyi yada kötü yetiştirmek size kalmış.

   Jungle Adventure paketine sahipseniz ailenin üyeleriyle tatile gidebilirsiniz.

   StrangerVille paketine sahipseniz o paketin dünyasına taşınamazsınız.

   Realm of Magic paketine sahipseniz siminiz cadı veya büyücü olabilir.

   Romantic Garden paketine sahipseniz dilek kuyusundan istediğiniz dilekleri dileyebilirsiniz.

   Vintage Glamour paketine sahipseniz en az 30.000 simeleon para biriktirdikten sonra uşak tutabilirsiniz. Uşağın kendine özel odası olmalıdır.

   Laundry Day paketine sahipseniz 2. Nesilden sonra evinize çamaşır odası eklemeniz gerekmektedir.

   Moschino paketine sahipseniz ilk nesil hariç kariyer olarak fotoğrafçılığı seçebilirsiniz.

   Tiny Living paketine sahipseniz tiny home oluşturamazsınız fakat paketle gelen nesneleri evinizde kullanabilirsiniz.

   Nifty Knitting paketine sahipseniz yaşlı simleriniz örgü yeteneğinde gelişmelidir.

   Hileler:

   Build hileleri dışında hile kullanılması yasak. Ev yaparken ev yapımını kolaylaştıran hileler serbest.

   1. Bilgileri kopyaladım eğer istersen tam adını -soyadınla- paylaşırsan yazıya eklemek isterim.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir