Şehirlere Dair Fikirler. (Simcity’ci Efe’den İnciler)

Ekran Alıntısı2

Hepinize tekrar selamlar. Yazar arkadaşım Batu’nun önceki haberinde açıkladığı gibi haber yağmuruna tutulduk. Üstelik her taraftan görsel geldiğini söylemek gayet doğru olacaktır eminim. Bunlar çoğunlukla Gameplay olsa da bir kısmı şehrin vizyonunu gösteriyor.

Hemen üstte gördüğünüz Oasis Springs (Las Vegas’ı çağrıştırdığı rivayet edilmekte.) emin birçoğumuzu etkiledi. Oturup coğrafi terimler kullanarak sizi baymak haddim değil ancak o kayalıklar çok güzel değil mi? Şehirde uygulanan detaylar ise işin uzmana verildiğini kanıtlar nitelikte.

Bir diğer konu evlerin tasarımı. Modern ve klasik binaların harmanlandığı yerler ikisi de. Hatta o tasarımlar şehirlerin ne kadar renkli olabileceğini gösteriyor. Community Lotlar da göründüğü kadarıyla güzel olacak.

Ekran Alıntısı3

Yukarıda gördüğünüz bu resim harita yani “map”. Bir diğer travel şeklimiz de bu olacak telefon hariç. Bu evlerin füme rengi gözükmesi SimCity’yi andırıyor bence. Ancak üzerlerine mouse imlecini getirince asıl renklerini gösteriyorlarmış. Fotoğrafta mesela “Magnolia Blossom” renki biçimde gözüküyor. Üstelik detaylı bakarsak iyi sayıda boş lot bırakıldığı görülüyor.

Sonuç kısmına gelecek olursam GamePlay birçok oyuncuyu mutsuz etmiş olabilir ancak şehirlere söylenecek pek bir kötü söz bulamıyorum.

25 Yorum

  1. Bu kasaba değildir ya saçmalamayın. Bu kadar küçük kasaba mı olur ?
    Bence bunun gibi 6 tane var.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir