Rusya’da The Sims 4’ün Neden +18 Olacağı Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz günlerde The Sims 4’ün Rusya’da +18 olarak satışa çıkacağını paylaşmıştık. Rusya’nın yaptığı açıklamaya göre The Sims 4 eşcinsellik içeren hareketler yüzünden +18 ibaresi aldı. Açıklamanın devamında bu tür hareketlerin çocuklar üzerinde kötü örnekler oluşturabileceğini söyleyen yetkililer The Sims 3’te olmayan bu yaş sınırının neden The Sims 4’te olduğuna dair açıklama da yaptı.

tumblr_mm4uvdiQU71rf2gbho3_1280[1]

O açıklamaya göre The Sims 4, Rus yasalarının 436-FZ adlı maddesini ihlal ediyor ancak The Sims 3 satışa çıktığnıda böyle bir madde yoktu. Yani bu yüzden The Sims 3, +13 yaş sınırıyla satışa çıkmıştı. Son zamanlarda Rusya’nın eşcinsellere karşı sert bir cephe aldığını biliyoruz. Sonuç olarak sadece bir oyun olan The Sims 4 bile bu sertliken nasibini aldı.

Sadece cinsel içerikten dolayı The Sims 4’ün, GTA V gibi bir oyunla aynı yaş sınırına sahip olması oldukça garip.

13 Yorum

  1. hay ben bu Ruslar’ın cinsellik anlayışına….gerçekten çok aptal ve gerizekalı bir maddesi var…yuh be!…oyun len bu,oyun!…sanki film yapılıyor da…hey Allah’ım yarabbim!…böyle salaklarla aynı gezegende yaşıyor ve aynı havayı soluyoruz ya…daha ne diyeyim?…Allah akıl fikir versin bunlara…burdan daha başka şeyler de yazarım ama,olmaz…burası yeri değil…bizden daha berbatlar yaa!…

  2. Bu karar bence çok da yersiz olmamış.Birçok şeyin ihmali yüzünden sorunalrla karşılaşıyoruz.Bu da alt tarafı oyun denilip geçilmemeli.Yaş sınırının getirilip getirilmemesi de bir ülkenin bizden berbat olduğunu da göstermez.Sims hayat simülasyonu.İçinde hayattan her şey olacak tabi ki.Yani oyun yasaklanmış gibi abartılı bir tepki vermeye gerek yok

  3. GTA V’e yaş sınırı verilir anlarımda The Sims’e nasıl yaş sınırı geldi anlayamadım

  4. en güzeli çok mu iyi eş cinsellik böle şeylerin türkiye de de yasaklanması lazım zaten

  5. Oyun bekli hayata dair birşeyler öğretiyor gibi olabilir ama verilen istekleri yerine getiren ,istenileni sorgusuzca tekrarlayan ruhsuz insanlar oluşturuluyor özellikle yeni yetişen gençler bu tuzakların içinde eğitici hicbir yani yok benden söylemesi. Okuyun sanal dünyanın dışındaki gercek hayatı tanıyın gençler;)

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir