Rehber: The Sims 4 Cowplant Yapımı, Yetiştirilmesi

The Sims 2’den ve The Sims 3’ten tanıdığımız Cowplant’leri yani yarı inek yarı bitki varlıkları bulmanın/yetiştirmenin dört farklı yolu var. Bunlardan ilki balık tutarak tohum bulmak, ikincisi yeri kazarak tohum bulmak, üçnücüsü uzay mekiği ile uzayı keşfederken tohum bulmak sonuncusu yani dördüncüsü ise varolan bir bitkiyi aşılayarak cowplant haline getirmek.

Aşılama işlemini yapmak için zaten bir adet cowplant’a ihtiyacıımız var yani dördüncü yolu direkt olarak eliyoruz. İkinci ve üçüncü yolda ise tohum bulma ihtimalimiz çok zayıf. Bu yüzden balık tutarak tohum yakalama işlemine bakalım.

Oasis Springs’in büyük parkına giderek parkın arka kısmındaki göletten balık tutalım. Tabii ki balıkçılık kabiliyetindeki seviyemizin yüksek olması gerekiyor. Bir süre balık tuttuktan sonra biraz da şansımıza ”Cowplant Berry” adlı tohumu yakalayabiliyoruz. Bu tohumu yakaladıktan sonra bahçemizdeki herhangi bir yere ekiyoruz. Bu işlemi yaparken bahçecilik seviyemizin önemi yok ancak eğer bahçecilikte usta bir Sime ektirirseniz daha iyi olur.

Üç yaş evresinden oluşan Cowplant’i sevebilir, kek yedirerek besleyebilir, onunla konuşabilir, sütünü sağabilir ya da numune topyabiliriz. Ayrıca Cowplant’imizi 12 saatte bir beslemeliyiz. Eğer beslemezsek yakınına gelen Simleri yiyebilirler. Yedikleri Simleri çoğunlukla geri tükürseler de bazen Simlerin ölümüne neden olabilirler. Bunlara ek olarak Cowplant’ler Simleri yediklerinde(öldürseler de tükürseler de) süt üretirler. Bu sütün kalitesi yediği Simin duygusuna bağlıdır. Mesela mutlu bir Simi yerse sütü de verimli olur ve Simleri mutlu eder.

12 saatte bir beslenmeleri gerektiğini söylemiştim. Eğer etrafta yiyecek Sim de yoksa bir süre Cowplant’ler hastalanır ve sonunda da ölürler. Onlardan geriye sadece iskeletleri kalır ve bir kez ölen Cowplant canlandırılamaz.

30 Yorum

 1. İlla oasis spring de mi tutmasi lazim yoksa her yer olur mu benim simim 10 lvl balikci ama hic oasis springde tutturmadim.

 2. ben aşılama yöntemi ile cowberry elde ettim ama siz direk elemişsiniz anlamadım tam olarak?

  1. Çünkü aşılama için zaten bir cowplant olması gerekiyor. Bu yüzden ilk kez cowberry bulaacaklar için eledik

 3. ben cowplant berry buldum ve evimin bahçesine diktim ama diktikten hemen sonra bitki kayboldu nedeni nedir acaba

 4. Ben willow creekteki ağaçtan gizli bölgeye gidip ordaki küçük gölden birsürü cowplant berry buldum orda çok var (:

  1. doğrusu aşılama yöntemi ile
   pitaya+aslanağzı=cowplant berry
   snapdragon+dragonfuit=cowplant berry

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir