Rachel Franklin’den Mektubunuz Var.

Bildiğiniz üzere CAS demosunun çıkacağı ve 15dk.lık bir oyun içi görüntünün paylaşılacağını haber yapmıştık. Bu bilgilerin kaynağı Rachel Franklin’in Simmerlara (The Sims Serisi fanlarına verilen ad) yazdığı açık mektuptu. (blog da sayılır aslında.) Zira yurtdışında Toddler ve havuzlar meselesi biraz ciddiye bindi. Global olarak geri eklenmeleri için imza kampanyası başlatıldı ve şimdiye değin 16.000 imza toplandı. Lafı uzatmadan mektuba geçeyim.

Merhaba Simmerlar,

The Sims 4’ün piyasa çıkışına 60 günden az var ve sizinle konuşmak istediğim birçok konu mevcut. Ancak izin verirseniz Toddler ve havuzları neden eklemediğimizden bahsederek başlayacağım çünkü bir kısmınız bu konuda kaygılanıyor.

Gerçek şu ki, size The Sims 4’ün çıkışında neden toddlerlar ve havuzların neden olmayacağı ile ilgili bir açıklama borçluyuz. Bunlar yeni ana oyunda duyguları,  kişisel traitleri, davranışları ve etkileşimleri getirmek için yeni teknoloji ve sistemler  -yeni yapay zeka, animasyon sistemi, audio positioning aletleri, yeni locomotion mantığı, yeni routing zekası ve yeni getirdiğimiz, getireceğimiz birçok şey.- gerekiyordu. Bunlar içinse teknoloji tabanımızda büyük bir yükseltme yapılması gerekti.

 Önemli nokta şu ki, biz oturduk, her şeye baktık ve bu oyunda aslında ne olmasını istediğimize dair karara vardık. Siz fanlarımızı üzecek ancak bazı özelliklerden ödün vermemiz gerekti.

Bir önemli nokta ise, TS4 tümüyle yeni bir oyun (yeni teknoloji tabanından ötürü) ve oynanması inanın farklı geliyor. İlk oynayışınızda yeni teknoloji tabanını fark edeceksiniz.

7 eşsiz yürüme stili, 320 animasyon(Simlerin duygularına göre değişken) ve objeler ile 600 etkileşim sizlerle olacak.

Bir farklı şey, E3’teki standımıza 1200’den fazla kişi geldi ve burada oyunumuzun içeriğini gördü ancak biz sizin de görmenizi istiyoruz ve 15dk.lık bir oyun içi görüntüyü sizinle paylaşacağız 2 hafta içerisinde. Ne düşündüğünüzü duymak için adeta sabırsızlanıyoruz.

Bununla birlikte The Sims Studio’daki tüm geliştirme ekibi feedbackleriniz (geridönüş, yanıt) ve desteğiniz için size teşekkür ediyor. Hayatla (Simlerin hayatı) ile tekrar oynamayı seveceğinizi düşünüyoruz.

-Rachel

( Not: Çevirirken EA’in klasik Build ve CAS aletlerini övdükleri, multi-tasking olayı abarttıkları ve Türkçe’ye çevrilemeyen İngilizce kelime oyunları kullandıkları kısımları çevirmedik. Nasıl olmuş, beğendiniz mi?)

16 Yorum

  1. İnsanlar rabbit hole meselesine tepki göstermemiş olacak ki onun hakkında hiçbir açıklama yok benimde tam aksine muzdarip olduğum konu bu aslında :(

  2. of ya birsürü şey koymuşlar tamam’da en önemlisi toddleride koymaları lazımdı bnce yaş evresi nasıl olcak anlamadım ben ya, bebek olucak sonra child mi olucak toddler olmucak mı anlamadım ben birşey :(

  3. İnşallah doğumdan sonra hastaneden çıktığımızda 1 yaşındaki bir bebeği görmeyiz ancak sanırım öyle olacak :( Umarım Infant yaşı kendi içinde gelişmelerle gelir, mesela yavaş yavaş büyüyebilir çocuklar, ha? Ancak büyük ihtimalle bir: “EA Klasiği” (kalp kırıklıkları vs.) olacak :( Doğumdan hemen sonra kucağımıza bir yaşında bebek gelmez inşallah. :(

  4. bence bebek bildiğimiz bebek olacak toddler’a ait özellikler bebekte bulunmayacak.

  5. Formattan sonra silinen nede olsa sims4 gelecek diyip kurmaya usendigim sims3’u tum ekpaketlerle beraber tekrar kurdum size sims4ten beklentimi boyle anlatiyim

  6. Bebeklikten sonra direk toddler in olmaması kötü olmuş bu durum bize sims 3 ü özleticek gibi :(

  7. Bence herkes The Sims 4’ü almak için son kararı trailerlara göre verecek. Son söz trailerların.En azından ben öyle düşünüyorum. Sizin düşünceniz nedir?

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir