Ortak Kanı: The Sims 4, 2014’e Yakışan Bir Oyun Değil

Yaklaşık bir ay önce satışa çıkan The Sims 4’ü bildiğimiz gibi tüm otoriteler ve sıradan oyuncular ağır şekilde eleştirmişti. Bu eleştirilerinin nedenlerinden ilki oyunun ”açık dünya” bir oynanışa sahip olmamasıydı. Bu özelliğin oyununda olmaması nedeni ile oyuncular -şu an bile- uzun sayabileceğimiz yükleme ekranları beklemek zorunda kalıyor.

Oyun hakkında diğer eleştiri ise oyunun grafiksel olarak The Sims 3’ün gerisinde kalmış olması. Ayrıca yapımcıların oyunu realistik özelliklerden arındırarak tamamen çizgi filmsi bir havaya sokmuş olmaları da eleştiri alan noktalardan biri oluyor.

Tüm bu nedenlerden dolayı oyun dünyasında ismi geçen tüm sitelerin ve kişilerin ortak kanısı: ”The Sims 4 2014’e yakışmıyor” olmuş.

27 Yorum

 1. Murat Yagmur’un yorumunu 500 bin kat daha kibarlastirdigimizdaki olusan yoruma katiliyorum.Evet dusuncenize katiliyorum.Fakat baska fikiri benimseyenlere karsi tavriniz cok daha iyi olabilirdi. :) Ben sims 2 deki etkiyi bana yaptigi icin ts4 u daha cok seviyorum.Ts3 de seviyorum.Ama ts4 u daha cok.Aslinda hepsinin kendi basina degerlendirmemiz daha makul.Cunku hepsi kendi basina bir seyler temsil ediyor.Her serinin amaci farkli.Yenilikleri farkli.

  The sims 1:Iyi bir tarihi baslangic.
  The sims 2:3D ve cogu seyle etkilesim yapilabilme.
  The Sims 3:Open World,Create A style ve gercekcilik payi ts2 ye oranla daha fazla.(Kisilik acisindan)
  The sims 4:Duygular,yeni build mode,Gallery,Kasmayan bir sistem.

  Fakat su da bir gercek ki ayni hayatimizi ts de oynamaya gerek yok.Hayal gucu cok daha onemli bence.Daha gercekci bir grafik olmasina gerek yok.Cartoon grafiklerle hayal gucumuzdeki seyleri canlandirmak daha guzel oldugunu dusunuyorum.

  Simsli gunler. :) :)

 2. Ben kesinlikle katılmıyorum. Ben oyunlarda grafiklere değil oynanışa bakıyorum. Ya grafikleri muhteşem olabilir bir oyunun ama oynanışı olmaz napayım ben o grafikleri ondan sonra. Sims’in o daha böyle animasyon havasını seviyorum ben ya. Sims 3’ün o kasvetli havası gitmiş Sims 4’te. Ben Sims 4’ün oynanış yönünden ve simlerin gerçekliği yönünden çok ileride olduğunu düşünüyorum. Açık dünya olmaması beni etkilemedi pek AMA en azından kabalarda mahalleler arasında olabilirdi sadece yükleme ekranı. Karşı komşuma gidebilmeliydim yükleme ekranı olmadan. Diğer mahallelere geçerken olsaydı mesela sadece yükleme ekranı bu kadar sorun olmazdı bence. Araba olmaması çok kötü olmuş ama onun ek paketlerde geliceğini düşünüyorum. Oyunun eksiklikleri var tabii ki ama bu ana oyun. Ek paketler gelecek daha. Oyun bana göre hiçbir Sims oyunun gerisinde değil hatta çok çok ilerisinde.

 3. The sims 3 te o kadar ilerlememişlerken bir anda bebek doğumundan tut mahalle gezintisi falan gerçekten gerilemiş!! Geleceğe giderken bir anda the sims 1 olması 169 verilen oyun için gerçekten yazık oldu evet oyunu geri verip paramı almak istiyorum.The sims 3 hepsinden güzeldi.The sims 4 de mortimer goth ailesini yeniden görüp 1 deki gibi yanmasına gerçekten üzülüyorum :D

 4. Oyunun grafikleri güzel ama gerçekçi değil açık dünyayı amma taktınız diyosunuz ama böyle yükleme ekranları böyle insani kısıtlı daralmış sıkışmış hissettirio ts 3 de dha böyle ferah hissedio gerçekçilik olmassa olmasın diyosunuz ama adamlar play with life life stimulation diyolar yani gerçekçilik de önemli bide yani oyunda okul hastane falan bile yok beğenmesseniz oynamayın diyosunuz ama insanlar oynamak istio ama daha güzel bir oyunu insanlar farklı değişik güzel bi oyun istiyo bu oyun ts 2 veya ts3 ün aynısı olucksa ciddi değişikler olmıcaksa insanlar zaten oynadık diolar ama bazı ince ayrıntıları sevdiğimi de itiraf etmeliyim mesela doğum testi bi de şu da vr ki açık dünya olsa baya kasardı mesela ts 3 ip de bilgisayarımı kasıyodu ama ts 4 kasmıyo şimdi size göre ep çıkmasını istemiyosunuz diyemezsin oyunu beğenmeyenler biran önce ep çıksın da oyuna bi heyecan bi değişiklik yapıcak bişeyler gelsin diolar

  Şimdi oyunun iyi tarafları da var kötü tarafları da ama şunu diyebilirim ki o paraya değmez madem adamlar daha çok bilgisayar çalıştırsın diye açık dünyadan ve gerçekçi grafiklerden vaz geçmişler fiyatını da dha makul yapabilirlerdi veya oyunu dha kaliteli yapıp o fiyata satabilirlerdi

 5. Birde simlish oyunu dha gerçekçi ypn bi özellik hani onlara sims te hiçbir zaman insan dedikleri bn duymadım hep sim diye geçer yani onlar insan değil de sim se kendilerine ait dilleri de olmalı ama görüntü değişmez ki yani bi alman da bi fransız da bi ingiliz de aynı şekilde görür yani görüntü milletten millete değişen bişi değil ama dil öyle

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir